Vinoble Open - Vinoble Open, 7. juli 2014, 8. sektion |
|
Multihold bordresultater efter 8. runde |
|
|
1 |
KT73 |
N/Ingen |
ET53 |
|
543 |
|
82 |
EB65 |
|
D98 |
B7 |
986 |
EDBT |
82 |
E97 |
KD643 |
|
42 |
|
KD42 |
|
K976 |
|
BT5 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
N 1UT |
|
9 |
150 |
7 |
Martin Christoffersen |
Holger Christensen |
2 |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Thomas Christensen |
Niels Tofte |
3 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Thomas Bygballe |
Jytte Dahl |
4 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Poul Bo Madsen |
Elsebeth Maagaard |
5 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Flemming Øster |
Bente Christensen |
6 |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
Ø 3KL |
|
10 |
-130 |
0 |
Ejgild Johansen |
Per Lund Thomsen |
7 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Niels Bræmer |
Peter Madsen |
8 |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-6 |
Malene Holm Christensen |
Jens M Thomsen |
9 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Søren Vorstrup |
Bente Pedersen |
10 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Jesper Juul |
Merete Kjellerup |
11 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Jan Nimb |
Peter Gallmayer |
12 |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Kurt Boysen |
Sven Storm |
13 |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
V 1UT |
|
11 |
-210 |
-2 |
Bjarne Knudsen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Sebastian Mygh |
Svend Jarlstrøm |
15 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
V 4SP |
|
8 |
100 |
6 |
Eli Christensen |
Ole Sørensen |
16 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
Ø 4KL |
|
10 |
-130 |
0 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Niels Gundesen |
17 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
V 3UT |
|
8 |
50 |
5 |
Henry Elmholt |
Peter Møller Nielsen |
18 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
V 1UT |
|
11 |
-210 |
-2 |
Vibeke Løngreen |
Torben Kelså |
19 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Morten Larsen |
Hanne Nygaard |
20 |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Anders Hanberg Sørensen |
Torben Rasmussen |
21 |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Inge Smith Nielsen |
Michael Mathiesen |
22 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Søren Bune |
Dorte Tange |
23 |
Real 36 |
Else Andersen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Erling Andersen |
Peter Würtz |
24 |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
storbank? |
Christian Hollesen |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Preben Thaysen |
Dorte Hollesen |
25 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Dorit Jensen |
Arne Steen Sørensen |
26 |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
Ø 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Erik Guldhammer |
Karen Larsson |
27 |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
Ø 4KL |
|
10 |
-130 |
0 |
Søren Jørgensen |
Birthe Fogh |
28 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
falsters falke |
Ole Kofoed |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Chr Hejlesen |
Gerhardt Glud |
29 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-400 |
-6 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
30 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
V 3UT |
|
10 |
-430 |
-7 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Villy Christensen |
31 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
V 3UT |
|
10 |
-430 |
-7 |
Kirsten Struve |
Lillian Hansen |
32 |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
S 2HJ |
|
7 |
-50 |
3 |
Bent Mølmann |
Bent Andreasen |
33 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
Ø 3UT |
|
11 |
-460 |
-8 |
Jette Ø Jensen |
Olaf Nielsen |
34 |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
vaps |
Steen Højlund |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Henriette Jørgensen |
Vivi Kobylecki |
35 |
Kings & Queens |
Mona Secher Christensen |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
V 1SP |
|
8 |
-110 |
1 |
Inge Jensen |
Tommy Johnsen |
36 |
KBC |
Else Andersen |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Karin Korup |
Lis Svendsen |
37 |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
Pigerne |
Aase Jensen |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Jørgen Bentsen |
Connie Strange Jensen |
38 |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
Ø 3KL |
|
9 |
-110 |
1 |
Morten Rasmussen Bune |
Lise Andersen |
39 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
KOBRA |
Tove Tranberg |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Michael Dam |
Greta Holst |
40 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Bellevue |
Peter Laursen |
Ø 2UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Inga Hede |
Mogens Nyvig |
41 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Jo Hegnelt |
Steen Løvgreen |
42 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Harry Frandsen |
Ellen Holmsgaard |
43 |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
S 3HJ |
|
7 |
-100 |
1 |
Pia Mortensen |
Poul Færch |
44 |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Jan Tino Knudsen |
Aase Midholm |
45 |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Lilli-Ann Nielsen |
Morten Jespersen |
46 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
|
|
0 |
--- |
--- |
Kirsten Filtenborg |
Kirstine Purup |
47 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Niels Hougaard |
Kirsten Madsen |
48 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
Ø 1UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Else Marie Henriksen |
Mie Christensen |
49 |
23,12 |
Anni Hallberg |
BBC'erne |
Erik Husum |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Bo Blunch |
Kirsten Bræstrup |
50 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Anne Hansen |
Anne Marie Frøhlich |
51 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
Ø 3UT |
|
9 |
-400 |
-6 |
Birgit Højmann Larsen |
Olaf Ries |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
Team lille klør |
Kent Andersen |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Kurt Holmbye |
Vibeke Jensen |
53 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
Ø 4KL |
|
10 |
-130 |
0 |
Ole Plam |
Mogens Jensen |
54 |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Jørgen Steenfelt |
Preben Knudsen |
55 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
4ut |
Henning Møller |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Jørgen Kaad |
Leif Simonsen |
56 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
S 2HJ |
|
7 |
-50 |
3 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Jens Jørgensen |
57 |
Ørnene |
Kurt Christensen |
KAMB |
Asger Loldrup |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Birgit Christensen |
Marianne Loldrup |
58 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Kongkursen |
Morten Becker |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Hanne Huge |
Anne Marie Moesgaard |
59 |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
V 3UT |
|
8 |
50 |
5 |
Bente Sørensen |
Charles Thude |
60 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
Studene |
Jens Grann |
Ø 3UT |
|
8 |
50 |
5 |
Ole Christensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Bo Svensson |
Morten Heby |
62 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
PJAT |
Asger Friis |
Ø 2UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Bent Jakobsen |
Peter Schmidt |
63 |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
Ø 3KL |
|
10 |
-130 |
0 |
Kirsten Schou |
Erik Agersnap |
64 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
OYSTERS |
Poul Larsen |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Bjørn Anker Jespersen |
Bodil Haag |
65 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Four Jacks |
Børge Larsen |
Ø 2UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Dan Nybo Jensen |
Claus Bødskov |
66 |
Solo |
Hans Olesen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Hans Ole Nielsen |
Ole Adelkvist |
67 |
Thomsen og medhjælpere |
Peter Frigaard |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
V 4RU |
|
9 |
50 |
5 |
Zhou Liu |
Christian Lahrmann |
68 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
Ø 2UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Kurt Christensen |
Jens Krusaa |
69 |
BB og sansfuglene |
Bent Ole Pedersen |
Team Vedbæk |
Jens Meyer |
V 3HJ |
|
7 |
100 |
6 |
Birgitte Engelbrechtsen |
Tine Lind |
70 |
plan b |
Mette Koefoed |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
N 3HJ |
|
7 |
-100 |
1 |
Vera Petersen |
Finn van Hauen |
71 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
1 |
Karsten Dorph |
Finn Pedersen |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Helle W. Thrane |
Svend Pedersen |
73 |
SVIPS |
Søren Raben |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Pia Raben |
Henrik Knudsen |
74 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
Ø 3KL |
|
9 |
-110 |
1 |
Unni Berthelsen |
Leif Rasmussen |
75 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Helledusseda |
Ivan Abel |
Ø 4KL |
|
10 |
-130 |
0 |
Preben Mohr |
John Gundersen |
76 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
V 2SP |
|
9 |
-140 |
0 |
Hanne Nielsen |
Kaj Leegaard |
77 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
Viborgnyserne |
Eva Staal |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
2 |
Hanne Vilstrup |
Peter Lilholt |
78 |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
N 3HJ |
|
6 |
-150 |
0 |
Arne Christensen |
Grete B. Rasmussen |
79 |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
Aarhus |
Henrik Schmidt |
Ø 3KL |
|
10 |
-130 |
0 |
Hanne Hauge |
Michael Krefeld |
80 |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Gert Mølgaard |
Suzanne Wennicke |
81 |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
V 3UT |
|
10 |
-430 |
-7 |
Poul Have Nielsen |
Oliver Rosager |
82 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Real 36 |
Verner Larsen |
V 4KL |
|
11 |
-150 |
0 |
Birgitte Schultz Møller |
Kristoffer Rasmussen |
83 |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Solvad Nielsen |
Jonna Astrup |
84 |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Verner Nielsen |
Marianne Bank |
85 |
Det går nok |
John Viggo Nielsen |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
Ø 3SP |
|
8 |
50 |
5 |
Frits Schledermann |
Else Jakobsen |
86 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Tanja Stohn |
Karsten Andersen |
87 |
falsters falke |
Leif Hansen |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
V 3KL |
|
10 |
-130 |
0 |
Mogens Rasmussen |
Ove Høg |
88 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
V 3UT |
|
8 |
50 |
5 |
Anna Lise Friis |
Torben Sværke |
89 |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
V 3UT |
|
8 |
50 |
5 |
Birgit Rix |
Lis Teusch |
90 |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Jørgen V Hansen |
Lars Kuld |
91 |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
Ø 3KL |
|
9 |
-110 |
1 |
Aksel Tornøe |
Poul Erik Langholm |
92 |
Krav til pas rundt |
Mette Prior |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
V 1UT |
|
11 |
-210 |
-2 |
Niels Hagemann |
Sussie Rasmussen |
93 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
V 1UT |
|
12 |
-240 |
-3 |
Poul Kelså |
Sonja Beck |
94 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
Ø 5KL |
|
9 |
100 |
6 |
Kirsten Sørensen |
Henning Eilertsen |
95 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
KBC |
Harry Nanninga |
Ø 2UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Bodil Nielsen |
Erling Kalhøj |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
V 3RU |
|
7 |
100 |
6 |
Nina Andersen |
Hanne Carlsson |
97 |
Hopla |
Birthe Schmidt |
Inspirer |
Finn Hansen |
Ø 3UT |
|
9 |
-400 |
-6 |
Kurt Schmidt |
Rasmus Nielsen |
98 |
KOBRA |
Knud Meier |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
Ø 3KL |
|
9 |
-110 |
1 |
Ida Schwartz |
Franziska Rothenborg |
99 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
Kibæk United |
Preben Jensen |
Ø 4KL |
|
10 |
-130 |
0 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Thorkild Andersen |
100 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
1 |
Bent Sauer |
Hanne Jensen |
101 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
Ø 1UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Inga Poulsen |
Ib Flarup |
102 |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
Stikdåserne |
Ingerid Bach Hansen |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Jeanet Normann |
Ingrid Ledertoug |
103 |
Back to Bach |
Britta Bach |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
Ø 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Grete Skafte |
Flemming Staghøj |
104 |
Team klippeøen |
Peter Ringsted |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
V 4SP |
|
8 |
100 |
6 |
Inge Nielsen |
Gert Villumsen |
105 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Inga Lillesø |
Karen Larsen |
106 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Svoger med påhæng |
Bo Sigismund |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Anja Graakjær Altenburg |
Anita Torlyn |
107 |
KIT |
Lis Hammann |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
V 2KL |
|
9 |
-110 |
1 |
Bente Dirksen |
Peder Arberg |
108 |
BBC'erne |
Peter Molander |
23,12 |
Ole Fenger |
Ø 3UT |
|
8 |
50 |
5 |
Arne Nørgaard |
Hanne Guldager |
109 |
Holte BC |
Jesper Debois |
DAPP |
Poul Bundgaard |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-1 |
Jens Greisen |
Dorthe Lillelund |
110 |
Play it again |
Søren Fischer |
Tøserne |
Vivi Petersen |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Kirsten Nybroe |
Elisabeth Olsgaard |
111 |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
0 |
Cathrine Underbjerg |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
JOK-team |
Jakob Baden |
Ø 4KL |
|
10 |
-130 |
0 |
Jens Erik Pedersen |
Ole Stohn |
113 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Fire Spader |
Peter Yde |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Else Lentz |
Mogens Jensen |
114 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
S 2HJ |
|
7 |
-50 |
3 |
Birthe Hansen |
Helga Riis |
115 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Fynboerne |
Erik Hansen |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
2 |
Hans Christian Nielsen |
Else Høyer Hansen |
116 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
1 |
Knud Christensen |
Peter Andersen |
117 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-6 |
Søren Westesen |
Leif Svenningsen |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-400 |
-6 |
Inger Gosvig |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
|
Datumscore for spil 1 = -140 |
|
|
2 |
B72 |
Ø/NS |
KD |
|
ET5 |
|
T8652 |
D |
|
EK643 |
B9762 |
ET85 |
KDB4 |
9 |
KB9 |
E43 |
|
T985 |
|
43 |
|
87632 |
|
D7 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
Ø 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Martin Christoffersen |
Holger Christensen |
2 |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Thomas Christensen |
Niels Tofte |
3 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Thomas Bygballe |
Jytte Dahl |
4 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Poul Bo Madsen |
Elsebeth Maagaard |
5 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Flemming Øster |
Bente Christensen |
6 |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Ejgild Johansen |
Per Lund Thomsen |
7 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Niels Bræmer |
Peter Madsen |
8 |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Malene Holm Christensen |
Jens M Thomsen |
9 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Søren Vorstrup |
Bente Pedersen |
10 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
V 5HJ |
|
12 |
-480 |
-3 |
Jesper Juul |
Merete Kjellerup |
11 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
Ø 6HJ D |
|
11 |
100 |
10 |
Jan Nimb |
Peter Gallmayer |
12 |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Kurt Boysen |
Sven Storm |
13 |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
V 6HJ |
|
11 |
50 |
10 |
Bjarne Knudsen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
Ø 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Sebastian Mygh |
Svend Jarlstrøm |
15 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Eli Christensen |
Ole Sørensen |
16 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
Ø 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Niels Gundesen |
17 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Henry Elmholt |
Peter Møller Nielsen |
18 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Vibeke Løngreen |
Torben Kelså |
19 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Morten Larsen |
Hanne Nygaard |
20 |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Anders Hanberg Sørensen |
Torben Rasmussen |
21 |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Inge Smith Nielsen |
Michael Mathiesen |
22 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Søren Bune |
Dorte Tange |
23 |
Real 36 |
Else Andersen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Erling Andersen |
Peter Würtz |
24 |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
storbank? |
Christian Hollesen |
V 6HJ |
|
11 |
50 |
10 |
Preben Thaysen |
Dorte Hollesen |
25 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
V 4UT |
|
11 |
-460 |
-2 |
Dorit Jensen |
Arne Steen Sørensen |
26 |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Erik Guldhammer |
Karen Larsson |
27 |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Søren Jørgensen |
Birthe Fogh |
28 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
falsters falke |
Ole Kofoed |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Chr Hejlesen |
Gerhardt Glud |
29 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
Ø 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
30 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
Ø 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Villy Christensen |
31 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
V 6HJ D |
|
11 |
100 |
10 |
Kirsten Struve |
Lillian Hansen |
32 |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Bent Mølmann |
Bent Andreasen |
33 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Jette Ø Jensen |
Olaf Nielsen |
34 |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
vaps |
Steen Højlund |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Henriette Jørgensen |
Vivi Kobylecki |
35 |
Kings & Queens |
Mona Secher Christensen |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Inge Jensen |
Tommy Johnsen |
36 |
KBC |
Else Andersen |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Karin Korup |
Lis Svendsen |
37 |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
Pigerne |
Aase Jensen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Jørgen Bentsen |
Connie Strange Jensen |
38 |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Morten Rasmussen Bune |
Lise Andersen |
39 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
KOBRA |
Tove Tranberg |
V 6HJ D |
|
11 |
100 |
10 |
Michael Dam |
Greta Holst |
40 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Bellevue |
Peter Laursen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Inga Hede |
Mogens Nyvig |
41 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Jo Hegnelt |
Steen Løvgreen |
42 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Harry Frandsen |
Ellen Holmsgaard |
43 |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Pia Mortensen |
Poul Færch |
44 |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Jan Tino Knudsen |
Aase Midholm |
45 |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Lilli-Ann Nielsen |
Morten Jespersen |
46 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
V 6HJ D |
|
11 |
100 |
10 |
Kirsten Filtenborg |
Kirstine Purup |
47 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Niels Hougaard |
Kirsten Madsen |
48 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Else Marie Henriksen |
Mie Christensen |
49 |
23,12 |
Anni Hallberg |
BBC'erne |
Erik Husum |
Ø 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Bo Blunch |
Kirsten Bræstrup |
50 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Anne Hansen |
Anne Marie Frøhlich |
51 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Birgit Højmann Larsen |
Olaf Ries |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
Team lille klør |
Kent Andersen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Kurt Holmbye |
Vibeke Jensen |
53 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
Ø 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Ole Plam |
Mogens Jensen |
54 |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Jørgen Steenfelt |
Preben Knudsen |
55 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
4ut |
Henning Møller |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Jørgen Kaad |
Leif Simonsen |
56 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Jens Jørgensen |
57 |
Ørnene |
Kurt Christensen |
KAMB |
Asger Loldrup |
Ø 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Birgit Christensen |
Marianne Loldrup |
58 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Kongkursen |
Morten Becker |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Hanne Huge |
Anne Marie Moesgaard |
59 |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Bente Sørensen |
Charles Thude |
60 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
Studene |
Jens Grann |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Ole Christensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Bo Svensson |
Morten Heby |
62 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
PJAT |
Asger Friis |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Bent Jakobsen |
Peter Schmidt |
63 |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
V 6HJ |
|
11 |
50 |
10 |
Kirsten Schou |
Erik Agersnap |
64 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
OYSTERS |
Poul Larsen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Bjørn Anker Jespersen |
Bodil Haag |
65 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Four Jacks |
Børge Larsen |
V 6HJ |
|
11 |
50 |
10 |
Dan Nybo Jensen |
Claus Bødskov |
66 |
Solo |
Hans Olesen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Hans Ole Nielsen |
Ole Adelkvist |
67 |
Thomsen og medhjælpere |
Peter Frigaard |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Zhou Liu |
Christian Lahrmann |
68 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Kurt Christensen |
Jens Krusaa |
69 |
BB og sansfuglene |
Bent Ole Pedersen |
Team Vedbæk |
Jens Meyer |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Birgitte Engelbrechtsen |
Tine Lind |
70 |
plan b |
Mette Koefoed |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Vera Petersen |
Finn van Hauen |
71 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Karsten Dorph |
Finn Pedersen |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Helle W. Thrane |
Svend Pedersen |
73 |
SVIPS |
Søren Raben |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Pia Raben |
Henrik Knudsen |
74 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Unni Berthelsen |
Leif Rasmussen |
75 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Helledusseda |
Ivan Abel |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Preben Mohr |
John Gundersen |
76 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Hanne Nielsen |
Kaj Leegaard |
77 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
Viborgnyserne |
Eva Staal |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Hanne Vilstrup |
Peter Lilholt |
78 |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Arne Christensen |
Grete B. Rasmussen |
79 |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
Aarhus |
Henrik Schmidt |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Hanne Hauge |
Michael Krefeld |
80 |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Gert Mølgaard |
Suzanne Wennicke |
81 |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Poul Have Nielsen |
Oliver Rosager |
82 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Real 36 |
Verner Larsen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Birgitte Schultz Møller |
Kristoffer Rasmussen |
83 |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Solvad Nielsen |
Jonna Astrup |
84 |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
V 6HJ |
|
11 |
50 |
10 |
Verner Nielsen |
Marianne Bank |
85 |
Det går nok |
John Viggo Nielsen |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Frits Schledermann |
Else Jakobsen |
86 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Tanja Stohn |
Karsten Andersen |
87 |
falsters falke |
Leif Hansen |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Mogens Rasmussen |
Ove Høg |
88 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
V 6HJ |
|
11 |
50 |
10 |
Anna Lise Friis |
Torben Sværke |
89 |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Birgit Rix |
Lis Teusch |
90 |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Jørgen V Hansen |
Lars Kuld |
91 |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Aksel Tornøe |
Poul Erik Langholm |
92 |
Krav til pas rundt |
Mette Prior |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
Ø 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Niels Hagemann |
Sussie Rasmussen |
93 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Poul Kelså |
Sonja Beck |
94 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Kirsten Sørensen |
Henning Eilertsen |
95 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
KBC |
Harry Nanninga |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Bodil Nielsen |
Erling Kalhøj |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
Ø 6HJ D |
|
11 |
100 |
10 |
Nina Andersen |
Hanne Carlsson |
97 |
Hopla |
Birthe Schmidt |
Inspirer |
Finn Hansen |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Kurt Schmidt |
Rasmus Nielsen |
98 |
KOBRA |
Knud Meier |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
V 6HJ |
|
11 |
50 |
10 |
Ida Schwartz |
Franziska Rothenborg |
99 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
Kibæk United |
Preben Jensen |
V 3UT |
|
11 |
-460 |
-2 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Thorkild Andersen |
100 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Bent Sauer |
Hanne Jensen |
101 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Inga Poulsen |
Ib Flarup |
102 |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
Stikdåserne |
Ingerid Bach Hansen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Jeanet Normann |
Ingrid Ledertoug |
103 |
Back to Bach |
Britta Bach |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Grete Skafte |
Flemming Staghøj |
104 |
Team klippeøen |
Peter Ringsted |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
V 6HJ |
|
11 |
50 |
10 |
Inge Nielsen |
Gert Villumsen |
105 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
V 3UT |
|
11 |
-460 |
-2 |
Inga Lillesø |
Karen Larsen |
106 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Svoger med påhæng |
Bo Sigismund |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Anja Graakjær Altenburg |
Anita Torlyn |
107 |
KIT |
Lis Hammann |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Bente Dirksen |
Peder Arberg |
108 |
BBC'erne |
Peter Molander |
23,12 |
Ole Fenger |
V 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Arne Nørgaard |
Hanne Guldager |
109 |
Holte BC |
Jesper Debois |
DAPP |
Poul Bundgaard |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Jens Greisen |
Dorthe Lillelund |
110 |
Play it again |
Søren Fischer |
Tøserne |
Vivi Petersen |
V 6HJ |
|
11 |
50 |
10 |
Kirsten Nybroe |
Elisabeth Olsgaard |
111 |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
Ø 5HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Cathrine Underbjerg |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
JOK-team |
Jakob Baden |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Jens Erik Pedersen |
Ole Stohn |
113 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Fire Spader |
Peter Yde |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Else Lentz |
Mogens Jensen |
114 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Birthe Hansen |
Helga Riis |
115 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Fynboerne |
Erik Hansen |
V 3UT |
|
10 |
-430 |
-1 |
Hans Christian Nielsen |
Else Høyer Hansen |
116 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Knud Christensen |
Peter Andersen |
117 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Søren Westesen |
Leif Svenningsen |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
V 4HJ |
|
11 |
-450 |
-2 |
Inger Gosvig |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
|
Datumscore for spil 2 = -389 |
|
|
3 |
KT94 |
S/ØV |
KDB6 |
|
DT74 |
|
2 |
EDB2 |
|
865 |
T7543 |
98 |
8 |
B652 |
KT8 |
D976 |
|
73 |
|
E2 |
|
EK93 |
|
EB543 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Martin Christoffersen |
Holger Christensen |
2 |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Thomas Christensen |
Niels Tofte |
3 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Thomas Bygballe |
Jytte Dahl |
4 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
N 5RU |
|
11 |
400 |
-1 |
Poul Bo Madsen |
Elsebeth Maagaard |
5 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Flemming Øster |
Bente Christensen |
6 |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Ejgild Johansen |
Per Lund Thomsen |
7 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Niels Bræmer |
Peter Madsen |
8 |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Malene Holm Christensen |
Jens M Thomsen |
9 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Søren Vorstrup |
Bente Pedersen |
10 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
Ø 2SP D |
|
5 |
800 |
9 |
Jesper Juul |
Merete Kjellerup |
11 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
V 2KL D |
|
4 |
1100 |
12 |
Jan Nimb |
Peter Gallmayer |
12 |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
S 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Kurt Boysen |
Sven Storm |
13 |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
V 2HJ D |
|
5 |
800 |
9 |
Bjarne Knudsen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
S 6RU |
|
11 |
-50 |
-10 |
Sebastian Mygh |
Svend Jarlstrøm |
15 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Eli Christensen |
Ole Sørensen |
16 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Niels Gundesen |
17 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Henry Elmholt |
Peter Møller Nielsen |
18 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Vibeke Løngreen |
Torben Kelså |
19 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
N 5UT |
|
11 |
460 |
1 |
Morten Larsen |
Hanne Nygaard |
20 |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Anders Hanberg Sørensen |
Torben Rasmussen |
21 |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
S 5UT |
|
10 |
-50 |
-10 |
Inge Smith Nielsen |
Michael Mathiesen |
22 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Søren Bune |
Dorte Tange |
23 |
Real 36 |
Else Andersen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Erling Andersen |
Peter Würtz |
24 |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
storbank? |
Christian Hollesen |
N 3UT |
|
12 |
490 |
2 |
Preben Thaysen |
Dorte Hollesen |
25 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
S 2RU |
|
10 |
130 |
-7 |
Dorit Jensen |
Arne Steen Sørensen |
26 |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
N 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Erik Guldhammer |
Karen Larsson |
27 |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
V 2HJ D |
|
5 |
800 |
9 |
Søren Jørgensen |
Birthe Fogh |
28 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
falsters falke |
Ole Kofoed |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Chr Hejlesen |
Gerhardt Glud |
29 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
Ø 2SP D |
|
6 |
500 |
2 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
30 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Villy Christensen |
31 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Kirsten Struve |
Lillian Hansen |
32 |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
S 3UT |
|
12 |
490 |
2 |
Bent Mølmann |
Bent Andreasen |
33 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
S 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Jette Ø Jensen |
Olaf Nielsen |
34 |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
vaps |
Steen Højlund |
N 3UT |
|
12 |
490 |
2 |
Henriette Jørgensen |
Vivi Kobylecki |
35 |
Kings & Queens |
Mona Secher Christensen |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Inge Jensen |
Tommy Johnsen |
36 |
KBC |
Else Andersen |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
N 5RU |
|
11 |
400 |
-1 |
Karin Korup |
Lis Svendsen |
37 |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
Pigerne |
Aase Jensen |
S 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Jørgen Bentsen |
Connie Strange Jensen |
38 |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Morten Rasmussen Bune |
Lise Andersen |
39 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
KOBRA |
Tove Tranberg |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Michael Dam |
Greta Holst |
40 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Bellevue |
Peter Laursen |
N 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Inga Hede |
Mogens Nyvig |
41 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Jo Hegnelt |
Steen Løvgreen |
42 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Harry Frandsen |
Ellen Holmsgaard |
43 |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
S 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Pia Mortensen |
Poul Færch |
44 |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Jan Tino Knudsen |
Aase Midholm |
45 |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Lilli-Ann Nielsen |
Morten Jespersen |
46 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
S 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Kirsten Filtenborg |
Kirstine Purup |
47 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
N 3RU |
|
10 |
130 |
-7 |
Niels Hougaard |
Kirsten Madsen |
48 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Else Marie Henriksen |
Mie Christensen |
49 |
23,12 |
Anni Hallberg |
BBC'erne |
Erik Husum |
S 5RU |
|
12 |
420 |
0 |
Bo Blunch |
Kirsten Bræstrup |
50 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Anne Hansen |
Anne Marie Frøhlich |
51 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
N 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Birgit Højmann Larsen |
Olaf Ries |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
Team lille klør |
Kent Andersen |
S 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Kurt Holmbye |
Vibeke Jensen |
53 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
S 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Ole Plam |
Mogens Jensen |
54 |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
N 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Jørgen Steenfelt |
Preben Knudsen |
55 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
4ut |
Henning Møller |
S 3UT |
|
8 |
-50 |
-10 |
Jørgen Kaad |
Leif Simonsen |
56 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Jens Jørgensen |
57 |
Ørnene |
Kurt Christensen |
KAMB |
Asger Loldrup |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Birgit Christensen |
Marianne Loldrup |
58 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Kongkursen |
Morten Becker |
S 5RU |
|
9 |
-100 |
-11 |
Hanne Huge |
Anne Marie Moesgaard |
59 |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
N 3UT |
|
12 |
490 |
2 |
Bente Sørensen |
Charles Thude |
60 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
Studene |
Jens Grann |
S 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Ole Christensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Bo Svensson |
Morten Heby |
62 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
PJAT |
Asger Friis |
V 2SP D |
|
4 |
1100 |
12 |
Bent Jakobsen |
Peter Schmidt |
63 |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
N 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Kirsten Schou |
Erik Agersnap |
64 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
OYSTERS |
Poul Larsen |
S 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Bjørn Anker Jespersen |
Bodil Haag |
65 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Four Jacks |
Børge Larsen |
Ø 2SP D |
|
4 |
1100 |
12 |
Dan Nybo Jensen |
Claus Bødskov |
66 |
Solo |
Hans Olesen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Hans Ole Nielsen |
Ole Adelkvist |
67 |
Thomsen og medhjælpere |
Peter Frigaard |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
Ø 2SP D |
|
5 |
800 |
9 |
Zhou Liu |
Christian Lahrmann |
68 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Kurt Christensen |
Jens Krusaa |
69 |
BB og sansfuglene |
Bent Ole Pedersen |
Team Vedbæk |
Jens Meyer |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Birgitte Engelbrechtsen |
Tine Lind |
70 |
plan b |
Mette Koefoed |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
V 2HJ D |
|
5 |
800 |
9 |
Vera Petersen |
Finn van Hauen |
71 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Karsten Dorph |
Finn Pedersen |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Helle W. Thrane |
Svend Pedersen |
73 |
SVIPS |
Søren Raben |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Pia Raben |
Henrik Knudsen |
74 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
Ø 2SP D |
|
6 |
500 |
2 |
Unni Berthelsen |
Leif Rasmussen |
75 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Helledusseda |
Ivan Abel |
S 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Preben Mohr |
John Gundersen |
76 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Hanne Nielsen |
Kaj Leegaard |
77 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
Viborgnyserne |
Eva Staal |
N 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Hanne Vilstrup |
Peter Lilholt |
78 |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Arne Christensen |
Grete B. Rasmussen |
79 |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
Aarhus |
Henrik Schmidt |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Hanne Hauge |
Michael Krefeld |
80 |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
S 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Gert Mølgaard |
Suzanne Wennicke |
81 |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Poul Have Nielsen |
Oliver Rosager |
82 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Real 36 |
Verner Larsen |
N 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Birgitte Schultz Møller |
Kristoffer Rasmussen |
83 |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Solvad Nielsen |
Jonna Astrup |
84 |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
S 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Verner Nielsen |
Marianne Bank |
85 |
Det går nok |
John Viggo Nielsen |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Frits Schledermann |
Else Jakobsen |
86 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Tanja Stohn |
Karsten Andersen |
87 |
falsters falke |
Leif Hansen |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Mogens Rasmussen |
Ove Høg |
88 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Anna Lise Friis |
Torben Sværke |
89 |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
N 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Birgit Rix |
Lis Teusch |
90 |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
N 4RU |
|
11 |
150 |
-7 |
Jørgen V Hansen |
Lars Kuld |
91 |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Aksel Tornøe |
Poul Erik Langholm |
92 |
Krav til pas rundt |
Mette Prior |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
S 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Niels Hagemann |
Sussie Rasmussen |
93 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Poul Kelså |
Sonja Beck |
94 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Kirsten Sørensen |
Henning Eilertsen |
95 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
KBC |
Harry Nanninga |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Bodil Nielsen |
Erling Kalhøj |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Nina Andersen |
Hanne Carlsson |
97 |
Hopla |
Birthe Schmidt |
Inspirer |
Finn Hansen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Kurt Schmidt |
Rasmus Nielsen |
98 |
KOBRA |
Knud Meier |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
N 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Ida Schwartz |
Franziska Rothenborg |
99 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
Kibæk United |
Preben Jensen |
N 6RU |
|
11 |
-50 |
-10 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Thorkild Andersen |
100 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Bent Sauer |
Hanne Jensen |
101 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Inga Poulsen |
Ib Flarup |
102 |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
Stikdåserne |
Ingerid Bach Hansen |
N 5KL |
|
10 |
-50 |
-10 |
Jeanet Normann |
Ingrid Ledertoug |
103 |
Back to Bach |
Britta Bach |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Grete Skafte |
Flemming Staghøj |
104 |
Team klippeøen |
Peter Ringsted |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Inge Nielsen |
Gert Villumsen |
105 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Inga Lillesø |
Karen Larsen |
106 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Svoger med påhæng |
Bo Sigismund |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Anja Graakjær Altenburg |
Anita Torlyn |
107 |
KIT |
Lis Hammann |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Bente Dirksen |
Peder Arberg |
108 |
BBC'erne |
Peter Molander |
23,12 |
Ole Fenger |
S 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Arne Nørgaard |
Hanne Guldager |
109 |
Holte BC |
Jesper Debois |
DAPP |
Poul Bundgaard |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Jens Greisen |
Dorthe Lillelund |
110 |
Play it again |
Søren Fischer |
Tøserne |
Vivi Petersen |
S 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Kirsten Nybroe |
Elisabeth Olsgaard |
111 |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Cathrine Underbjerg |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
JOK-team |
Jakob Baden |
N 3UT |
|
9 |
400 |
-1 |
Jens Erik Pedersen |
Ole Stohn |
113 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Fire Spader |
Peter Yde |
N 3UT |
|
11 |
460 |
1 |
Else Lentz |
Mogens Jensen |
114 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
S 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Birthe Hansen |
Helga Riis |
115 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Fynboerne |
Erik Hansen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Hans Christian Nielsen |
Else Høyer Hansen |
116 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
N 5RU |
|
11 |
400 |
-1 |
Knud Christensen |
Peter Andersen |
117 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
N 3UT |
|
10 |
430 |
0 |
Søren Westesen |
Leif Svenningsen |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
S 3KL |
|
8 |
-50 |
-10 |
Inger Gosvig |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
|
Datumscore for spil 3 = 431 |
|
|
4 |
K2 |
V/Alle |
632 |
|
B986 |
|
ET42 |
43 |
|
EB985 |
DBT98 |
E74 |
D74 |
52 |
873 |
B95 |
|
DT76 |
|
K5 |
|
EKT3 |
|
KD6 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
S 3UT |
|
8 |
-100 |
-4 |
Martin Christoffersen |
Holger Christensen |
2 |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
S 3UT D |
|
7 |
-500 |
-11 |
Thomas Christensen |
Niels Tofte |
3 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Thomas Bygballe |
Jytte Dahl |
4 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
S 1UT |
|
9 |
150 |
3 |
Poul Bo Madsen |
Elsebeth Maagaard |
5 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Flemming Øster |
Bente Christensen |
6 |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Ejgild Johansen |
Per Lund Thomsen |
7 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
S 1UT |
|
9 |
150 |
3 |
Niels Bræmer |
Peter Madsen |
8 |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
S 3UT D |
|
6 |
-800 |
-13 |
Malene Holm Christensen |
Jens M Thomsen |
9 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
N 3UT |
|
10 |
630 |
11 |
Søren Vorstrup |
Bente Pedersen |
10 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Jesper Juul |
Merete Kjellerup |
11 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
S 3UT |
|
6 |
-300 |
-8 |
Jan Nimb |
Peter Gallmayer |
12 |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Kurt Boysen |
Sven Storm |
13 |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
S 1UT |
|
10 |
180 |
3 |
Bjarne Knudsen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Sebastian Mygh |
Svend Jarlstrøm |
15 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
S 3UT |
|
8 |
-100 |
-4 |
Eli Christensen |
Ole Sørensen |
16 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Niels Gundesen |
17 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Henry Elmholt |
Peter Møller Nielsen |
18 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Vibeke Løngreen |
Torben Kelså |
19 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Morten Larsen |
Hanne Nygaard |
20 |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Anders Hanberg Sørensen |
Torben Rasmussen |
21 |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Inge Smith Nielsen |
Michael Mathiesen |
22 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Søren Bune |
Dorte Tange |
23 |
Real 36 |
Else Andersen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Erling Andersen |
Peter Würtz |
24 |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
storbank? |
Christian Hollesen |
S 1UT |
|
8 |
120 |
2 |
Preben Thaysen |
Dorte Hollesen |
25 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Dorit Jensen |
Arne Steen Sørensen |
26 |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Erik Guldhammer |
Karen Larsson |
27 |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
S 1UT |
|
9 |
150 |
3 |
Søren Jørgensen |
Birthe Fogh |
28 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
falsters falke |
Ole Kofoed |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Chr Hejlesen |
Gerhardt Glud |
29 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
30 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
S 3UT |
|
9 |
600 |
11 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Villy Christensen |
31 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
Ø 1SP |
|
6 |
100 |
1 |
Kirsten Struve |
Lillian Hansen |
32 |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
S 1UT |
|
8 |
120 |
2 |
Bent Mølmann |
Bent Andreasen |
33 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
S 3UT |
|
6 |
-300 |
-8 |
Jette Ø Jensen |
Olaf Nielsen |
34 |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
vaps |
Steen Højlund |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Henriette Jørgensen |
Vivi Kobylecki |
35 |
Kings & Queens |
Mona Secher Christensen |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Inge Jensen |
Tommy Johnsen |
36 |
KBC |
Else Andersen |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Karin Korup |
Lis Svendsen |
37 |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
Pigerne |
Aase Jensen |
S 3UT |
|
8 |
-100 |
-4 |
Jørgen Bentsen |
Connie Strange Jensen |
38 |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
S 3UT |
|
9 |
600 |
11 |
Morten Rasmussen Bune |
Lise Andersen |
39 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
KOBRA |
Tove Tranberg |
S 1UT |
|
8 |
120 |
2 |
Michael Dam |
Greta Holst |
40 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Bellevue |
Peter Laursen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Inga Hede |
Mogens Nyvig |
41 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Jo Hegnelt |
Steen Løvgreen |
42 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Harry Frandsen |
Ellen Holmsgaard |
43 |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
S 1UT |
|
9 |
150 |
3 |
Pia Mortensen |
Poul Færch |
44 |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
S 3UT |
|
6 |
-300 |
-8 |
Jan Tino Knudsen |
Aase Midholm |
45 |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
S 1UT |
|
9 |
150 |
3 |
Lilli-Ann Nielsen |
Morten Jespersen |
46 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Kirsten Filtenborg |
Kirstine Purup |
47 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
V 2HJ D |
|
6 |
500 |
10 |
Niels Hougaard |
Kirsten Madsen |
48 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Else Marie Henriksen |
Mie Christensen |
49 |
23,12 |
Anni Hallberg |
BBC'erne |
Erik Husum |
S 1UT |
|
9 |
150 |
3 |
Bo Blunch |
Kirsten Bræstrup |
50 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Anne Hansen |
Anne Marie Frøhlich |
51 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Birgit Højmann Larsen |
Olaf Ries |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
Team lille klør |
Kent Andersen |
S 2UT |
|
7 |
-100 |
-4 |
Kurt Holmbye |
Vibeke Jensen |
53 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Ole Plam |
Mogens Jensen |
54 |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Jørgen Steenfelt |
Preben Knudsen |
55 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
4ut |
Henning Møller |
N 3UT |
|
9 |
600 |
11 |
Jørgen Kaad |
Leif Simonsen |
56 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
N 2KL |
|
9 |
110 |
2 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Jens Jørgensen |
57 |
Ørnene |
Kurt Christensen |
KAMB |
Asger Loldrup |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Birgit Christensen |
Marianne Loldrup |
58 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Kongkursen |
Morten Becker |
N 2KL |
|
10 |
130 |
2 |
Hanne Huge |
Anne Marie Moesgaard |
59 |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
S 1UT |
|
9 |
150 |
3 |
Bente Sørensen |
Charles Thude |
60 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
Studene |
Jens Grann |
S 2UT |
|
6 |
-200 |
-6 |
Ole Christensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Bo Svensson |
Morten Heby |
62 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
PJAT |
Asger Friis |
S 1UT |
|
8 |
120 |
2 |
Bent Jakobsen |
Peter Schmidt |
63 |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Kirsten Schou |
Erik Agersnap |
64 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
OYSTERS |
Poul Larsen |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Bjørn Anker Jespersen |
Bodil Haag |
65 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Four Jacks |
Børge Larsen |
S 1UT |
|
6 |
-100 |
-4 |
Dan Nybo Jensen |
Claus Bødskov |
66 |
Solo |
Hans Olesen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Hans Ole Nielsen |
Ole Adelkvist |
67 |
Thomsen og medhjælpere |
Peter Frigaard |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
V 3HJ |
|
5 |
400 |
8 |
Zhou Liu |
Christian Lahrmann |
68 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Kurt Christensen |
Jens Krusaa |
69 |
BB og sansfuglene |
Bent Ole Pedersen |
Team Vedbæk |
Jens Meyer |
Ø 2SP |
|
6 |
200 |
4 |
Birgitte Engelbrechtsen |
Tine Lind |
70 |
plan b |
Mette Koefoed |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Vera Petersen |
Finn van Hauen |
71 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Karsten Dorph |
Finn Pedersen |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
Ø 2SP |
|
5 |
300 |
6 |
Helle W. Thrane |
Svend Pedersen |
73 |
SVIPS |
Søren Raben |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
Ø 1SP |
|
5 |
200 |
4 |
Pia Raben |
Henrik Knudsen |
74 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Unni Berthelsen |
Leif Rasmussen |
75 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Helledusseda |
Ivan Abel |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Preben Mohr |
John Gundersen |
76 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Hanne Nielsen |
Kaj Leegaard |
77 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
Viborgnyserne |
Eva Staal |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Hanne Vilstrup |
Peter Lilholt |
78 |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Arne Christensen |
Grete B. Rasmussen |
79 |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
Aarhus |
Henrik Schmidt |
S 1UT |
|
9 |
150 |
3 |
Hanne Hauge |
Michael Krefeld |
80 |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Gert Mølgaard |
Suzanne Wennicke |
81 |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
S 3UT |
|
8 |
-100 |
-4 |
Poul Have Nielsen |
Oliver Rosager |
82 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Real 36 |
Verner Larsen |
Ø 2SP |
|
6 |
200 |
4 |
Birgitte Schultz Møller |
Kristoffer Rasmussen |
83 |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
S 3UT |
|
10 |
630 |
11 |
Solvad Nielsen |
Jonna Astrup |
84 |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Verner Nielsen |
Marianne Bank |
85 |
Det går nok |
John Viggo Nielsen |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Frits Schledermann |
Else Jakobsen |
86 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Tanja Stohn |
Karsten Andersen |
87 |
falsters falke |
Leif Hansen |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
N 3UT |
|
9 |
600 |
11 |
Mogens Rasmussen |
Ove Høg |
88 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Anna Lise Friis |
Torben Sværke |
89 |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
S 2UT |
|
9 |
150 |
3 |
Birgit Rix |
Lis Teusch |
90 |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Jørgen V Hansen |
Lars Kuld |
91 |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Aksel Tornøe |
Poul Erik Langholm |
92 |
Krav til pas rundt |
Mette Prior |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Niels Hagemann |
Sussie Rasmussen |
93 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Poul Kelså |
Sonja Beck |
94 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Kirsten Sørensen |
Henning Eilertsen |
95 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
KBC |
Harry Nanninga |
N 4UT |
|
8 |
-200 |
-6 |
Bodil Nielsen |
Erling Kalhøj |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
S 3UT |
|
3 |
-600 |
-12 |
Nina Andersen |
Hanne Carlsson |
97 |
Hopla |
Birthe Schmidt |
Inspirer |
Finn Hansen |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Kurt Schmidt |
Rasmus Nielsen |
98 |
KOBRA |
Knud Meier |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Ida Schwartz |
Franziska Rothenborg |
99 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
Kibæk United |
Preben Jensen |
S 1UT |
|
8 |
120 |
2 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Thorkild Andersen |
100 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
Ø 2SP |
|
6 |
200 |
4 |
Bent Sauer |
Hanne Jensen |
101 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
S 3UT |
|
8 |
-100 |
-4 |
Inga Poulsen |
Ib Flarup |
102 |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
Stikdåserne |
Ingerid Bach Hansen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Jeanet Normann |
Ingrid Ledertoug |
103 |
Back to Bach |
Britta Bach |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
N 3UT |
|
9 |
600 |
11 |
Grete Skafte |
Flemming Staghøj |
104 |
Team klippeøen |
Peter Ringsted |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Inge Nielsen |
Gert Villumsen |
105 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Inga Lillesø |
Karen Larsen |
106 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Svoger med påhæng |
Bo Sigismund |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Anja Graakjær Altenburg |
Anita Torlyn |
107 |
KIT |
Lis Hammann |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
S 1UT |
|
9 |
150 |
3 |
Bente Dirksen |
Peder Arberg |
108 |
BBC'erne |
Peter Molander |
23,12 |
Ole Fenger |
Ø 2SP D |
|
5 |
800 |
12 |
Arne Nørgaard |
Hanne Guldager |
109 |
Holte BC |
Jesper Debois |
DAPP |
Poul Bundgaard |
S 3UT |
|
10 |
630 |
11 |
Jens Greisen |
Dorthe Lillelund |
110 |
Play it again |
Søren Fischer |
Tøserne |
Vivi Petersen |
S 1UT |
|
8 |
120 |
2 |
Kirsten Nybroe |
Elisabeth Olsgaard |
111 |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
S 1UT |
|
9 |
150 |
3 |
Cathrine Underbjerg |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
JOK-team |
Jakob Baden |
S 1UT |
|
6 |
-100 |
-4 |
Jens Erik Pedersen |
Ole Stohn |
113 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Fire Spader |
Peter Yde |
S 2UT |
|
9 |
150 |
3 |
Else Lentz |
Mogens Jensen |
114 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
S 3UT |
|
10 |
630 |
11 |
Birthe Hansen |
Helga Riis |
115 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Fynboerne |
Erik Hansen |
S 3UT |
|
9 |
600 |
11 |
Hans Christian Nielsen |
Else Høyer Hansen |
116 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
S 3UT |
|
7 |
-200 |
-6 |
Knud Christensen |
Peter Andersen |
117 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
S 1UT |
|
7 |
90 |
1 |
Søren Westesen |
Leif Svenningsen |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
Ø 2SP |
|
5 |
300 |
6 |
Inger Gosvig |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
|
Datumscore for spil 4 = 60 |
|
|
5 |
T87 |
N/NS |
87 |
|
EKD82 |
|
B83 |
K953 |
|
E2 |
B54 |
EDT96 |
BT6 |
75 |
T74 |
EK95 |
|
DB64 |
|
K32 |
|
943 |
|
D62 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Martin Christoffersen |
Holger Christensen |
2 |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Thomas Christensen |
Niels Tofte |
3 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
N 3RU |
|
8 |
-100 |
-1 |
Thomas Bygballe |
Jytte Dahl |
4 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Poul Bo Madsen |
Elsebeth Maagaard |
5 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Flemming Øster |
Bente Christensen |
6 |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Ejgild Johansen |
Per Lund Thomsen |
7 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Niels Bræmer |
Peter Madsen |
8 |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Malene Holm Christensen |
Jens M Thomsen |
9 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Søren Vorstrup |
Bente Pedersen |
10 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Jesper Juul |
Merete Kjellerup |
11 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Jan Nimb |
Peter Gallmayer |
12 |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Kurt Boysen |
Sven Storm |
13 |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Bjarne Knudsen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
Ø 2KL |
|
8 |
-90 |
0 |
Sebastian Mygh |
Svend Jarlstrøm |
15 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Eli Christensen |
Ole Sørensen |
16 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Niels Gundesen |
17 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Henry Elmholt |
Peter Møller Nielsen |
18 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Vibeke Løngreen |
Torben Kelså |
19 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
N 3RU |
|
8 |
-100 |
-1 |
Morten Larsen |
Hanne Nygaard |
20 |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
N 2RU |
|
7 |
-100 |
-1 |
Anders Hanberg Sørensen |
Torben Rasmussen |
21 |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Inge Smith Nielsen |
Michael Mathiesen |
22 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Søren Bune |
Dorte Tange |
23 |
Real 36 |
Else Andersen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Erling Andersen |
Peter Würtz |
24 |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
storbank? |
Christian Hollesen |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Preben Thaysen |
Dorte Hollesen |
25 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Dorit Jensen |
Arne Steen Sørensen |
26 |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Erik Guldhammer |
Karen Larsson |
27 |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
Ø 4HJ |
|
8 |
100 |
5 |
Søren Jørgensen |
Birthe Fogh |
28 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
falsters falke |
Ole Kofoed |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Chr Hejlesen |
Gerhardt Glud |
29 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
30 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Villy Christensen |
31 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Kirsten Struve |
Lillian Hansen |
32 |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Bent Mølmann |
Bent Andreasen |
33 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Jette Ø Jensen |
Olaf Nielsen |
34 |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
vaps |
Steen Højlund |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Henriette Jørgensen |
Vivi Kobylecki |
35 |
Kings & Queens |
Mona Secher Christensen |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Inge Jensen |
Tommy Johnsen |
36 |
KBC |
Else Andersen |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
Ø 2HJ |
|
8 |
-110 |
-1 |
Karin Korup |
Lis Svendsen |
37 |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
Pigerne |
Aase Jensen |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Jørgen Bentsen |
Connie Strange Jensen |
38 |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Morten Rasmussen Bune |
Lise Andersen |
39 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
KOBRA |
Tove Tranberg |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Michael Dam |
Greta Holst |
40 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Bellevue |
Peter Laursen |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Inga Hede |
Mogens Nyvig |
41 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Jo Hegnelt |
Steen Løvgreen |
42 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
N 2RU |
|
7 |
-100 |
-1 |
Harry Frandsen |
Ellen Holmsgaard |
43 |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Pia Mortensen |
Poul Færch |
44 |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Jan Tino Knudsen |
Aase Midholm |
45 |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Lilli-Ann Nielsen |
Morten Jespersen |
46 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Kirsten Filtenborg |
Kirstine Purup |
47 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Niels Hougaard |
Kirsten Madsen |
48 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Else Marie Henriksen |
Mie Christensen |
49 |
23,12 |
Anni Hallberg |
BBC'erne |
Erik Husum |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Bo Blunch |
Kirsten Bræstrup |
50 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Anne Hansen |
Anne Marie Frøhlich |
51 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
N 2RU |
|
7 |
-100 |
-1 |
Birgit Højmann Larsen |
Olaf Ries |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
Team lille klør |
Kent Andersen |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Kurt Holmbye |
Vibeke Jensen |
53 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Ole Plam |
Mogens Jensen |
54 |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Jørgen Steenfelt |
Preben Knudsen |
55 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
4ut |
Henning Møller |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Jørgen Kaad |
Leif Simonsen |
56 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
Ø 1HJ |
|
10 |
-170 |
-3 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Jens Jørgensen |
57 |
Ørnene |
Kurt Christensen |
KAMB |
Asger Loldrup |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Birgit Christensen |
Marianne Loldrup |
58 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Kongkursen |
Morten Becker |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Hanne Huge |
Anne Marie Moesgaard |
59 |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Bente Sørensen |
Charles Thude |
60 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
Studene |
Jens Grann |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Ole Christensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
Ø 2HJ |
|
8 |
-110 |
-1 |
Bo Svensson |
Morten Heby |
62 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
PJAT |
Asger Friis |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Bent Jakobsen |
Peter Schmidt |
63 |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
Ø 2HJ |
|
8 |
-110 |
-1 |
Kirsten Schou |
Erik Agersnap |
64 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
OYSTERS |
Poul Larsen |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Bjørn Anker Jespersen |
Bodil Haag |
65 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Four Jacks |
Børge Larsen |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Dan Nybo Jensen |
Claus Bødskov |
66 |
Solo |
Hans Olesen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Hans Ole Nielsen |
Ole Adelkvist |
67 |
Thomsen og medhjælpere |
Peter Frigaard |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
Ø 4HJ |
|
8 |
100 |
5 |
Zhou Liu |
Christian Lahrmann |
68 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Kurt Christensen |
Jens Krusaa |
69 |
BB og sansfuglene |
Bent Ole Pedersen |
Team Vedbæk |
Jens Meyer |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Birgitte Engelbrechtsen |
Tine Lind |
70 |
plan b |
Mette Koefoed |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
S 2SP |
|
8 |
110 |
5 |
Vera Petersen |
Finn van Hauen |
71 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Karsten Dorph |
Finn Pedersen |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
Ø 1UT |
|
7 |
-90 |
0 |
Helle W. Thrane |
Svend Pedersen |
73 |
SVIPS |
Søren Raben |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Pia Raben |
Henrik Knudsen |
74 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Unni Berthelsen |
Leif Rasmussen |
75 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Helledusseda |
Ivan Abel |
V 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Preben Mohr |
John Gundersen |
76 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
Ø 2HJ |
|
8 |
-110 |
-1 |
Hanne Nielsen |
Kaj Leegaard |
77 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
Viborgnyserne |
Eva Staal |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Hanne Vilstrup |
Peter Lilholt |
78 |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Arne Christensen |
Grete B. Rasmussen |
79 |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
Aarhus |
Henrik Schmidt |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Hanne Hauge |
Michael Krefeld |
80 |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Gert Mølgaard |
Suzanne Wennicke |
81 |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Poul Have Nielsen |
Oliver Rosager |
82 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Real 36 |
Verner Larsen |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Birgitte Schultz Møller |
Kristoffer Rasmussen |
83 |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Solvad Nielsen |
Jonna Astrup |
84 |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Verner Nielsen |
Marianne Bank |
85 |
Det går nok |
John Viggo Nielsen |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Frits Schledermann |
Else Jakobsen |
86 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Tanja Stohn |
Karsten Andersen |
87 |
falsters falke |
Leif Hansen |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Mogens Rasmussen |
Ove Høg |
88 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
Ø 3HJ |
|
8 |
50 |
4 |
Anna Lise Friis |
Torben Sværke |
89 |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Birgit Rix |
Lis Teusch |
90 |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Jørgen V Hansen |
Lars Kuld |
91 |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
Ø 4HJ |
|
8 |
100 |
5 |
Aksel Tornøe |
Poul Erik Langholm |
92 |
Krav til pas rundt |
Mette Prior |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Niels Hagemann |
Sussie Rasmussen |
93 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Poul Kelså |
Sonja Beck |
94 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Kirsten Sørensen |
Henning Eilertsen |
95 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
KBC |
Harry Nanninga |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Bodil Nielsen |
Erling Kalhøj |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Nina Andersen |
Hanne Carlsson |
97 |
Hopla |
Birthe Schmidt |
Inspirer |
Finn Hansen |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Kurt Schmidt |
Rasmus Nielsen |
98 |
KOBRA |
Knud Meier |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Ida Schwartz |
Franziska Rothenborg |
99 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
Kibæk United |
Preben Jensen |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Thorkild Andersen |
100 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Bent Sauer |
Hanne Jensen |
101 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Inga Poulsen |
Ib Flarup |
102 |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
Stikdåserne |
Ingerid Bach Hansen |
Ø 1HJ |
|
10 |
-170 |
-3 |
Jeanet Normann |
Ingrid Ledertoug |
103 |
Back to Bach |
Britta Bach |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Grete Skafte |
Flemming Staghøj |
104 |
Team klippeøen |
Peter Ringsted |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Inge Nielsen |
Gert Villumsen |
105 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Inga Lillesø |
Karen Larsen |
106 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Svoger med påhæng |
Bo Sigismund |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Anja Graakjær Altenburg |
Anita Torlyn |
107 |
KIT |
Lis Hammann |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Bente Dirksen |
Peder Arberg |
108 |
BBC'erne |
Peter Molander |
23,12 |
Ole Fenger |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Arne Nørgaard |
Hanne Guldager |
109 |
Holte BC |
Jesper Debois |
DAPP |
Poul Bundgaard |
Ø 4HJ |
|
9 |
50 |
4 |
Jens Greisen |
Dorthe Lillelund |
110 |
Play it again |
Søren Fischer |
Tøserne |
Vivi Petersen |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Kirsten Nybroe |
Elisabeth Olsgaard |
111 |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
Ø 4HJ |
|
8 |
100 |
5 |
Cathrine Underbjerg |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
JOK-team |
Jakob Baden |
Ø 1HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Jens Erik Pedersen |
Ole Stohn |
113 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Fire Spader |
Peter Yde |
N 2RU D |
|
7 |
-200 |
-3 |
Else Lentz |
Mogens Jensen |
114 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
Ø 3HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Birthe Hansen |
Helga Riis |
115 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Fynboerne |
Erik Hansen |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Hans Christian Nielsen |
Else Høyer Hansen |
116 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
Ø 2HJ |
|
9 |
-140 |
-2 |
Knud Christensen |
Peter Andersen |
117 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
Ø 4HJ |
|
8 |
100 |
5 |
Søren Westesen |
Leif Svenningsen |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
Ø 3HJ |
|
8 |
50 |
4 |
Inger Gosvig |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
|
Datumscore for spil 5 = -82 |
|
|
6 |
B7 |
Ø/ØV |
E |
|
D9872 |
|
KB843 |
EDT |
|
K9853 |
DB3 |
KT98 |
EB3 |
54 |
E952 |
D7 |
|
642 |
|
76542 |
|
KT6 |
|
T6 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
Ø 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Martin Christoffersen |
Holger Christensen |
2 |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
V 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Thomas Christensen |
Niels Tofte |
3 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
S 5RU D |
|
7 |
-800 |
-6 |
Thomas Bygballe |
Jytte Dahl |
4 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-2 |
Poul Bo Madsen |
Elsebeth Maagaard |
5 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Flemming Øster |
Bente Christensen |
6 |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Ejgild Johansen |
Per Lund Thomsen |
7 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Niels Bræmer |
Peter Madsen |
8 |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
V 3UT |
|
8 |
100 |
12 |
Malene Holm Christensen |
Jens M Thomsen |
9 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Søren Vorstrup |
Bente Pedersen |
10 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Jesper Juul |
Merete Kjellerup |
11 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Jan Nimb |
Peter Gallmayer |
12 |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Kurt Boysen |
Sven Storm |
13 |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
V 3UT |
|
12 |
-690 |
-3 |
Bjarne Knudsen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Sebastian Mygh |
Svend Jarlstrøm |
15 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
V 3HJ |
|
9 |
-140 |
10 |
Eli Christensen |
Ole Sørensen |
16 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
Ø 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Niels Gundesen |
17 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Henry Elmholt |
Peter Møller Nielsen |
18 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Vibeke Løngreen |
Torben Kelså |
19 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Morten Larsen |
Hanne Nygaard |
20 |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
V 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Anders Hanberg Sørensen |
Torben Rasmussen |
21 |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Inge Smith Nielsen |
Michael Mathiesen |
22 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Søren Bune |
Dorte Tange |
23 |
Real 36 |
Else Andersen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
V 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Erling Andersen |
Peter Würtz |
24 |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
storbank? |
Christian Hollesen |
Ø 3UT |
|
8 |
100 |
12 |
Preben Thaysen |
Dorte Hollesen |
25 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Dorit Jensen |
Arne Steen Sørensen |
26 |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
V 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Erik Guldhammer |
Karen Larsson |
27 |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-2 |
Søren Jørgensen |
Birthe Fogh |
28 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
falsters falke |
Ole Kofoed |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Chr Hejlesen |
Gerhardt Glud |
29 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
30 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Villy Christensen |
31 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Kirsten Struve |
Lillian Hansen |
32 |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Bent Mølmann |
Bent Andreasen |
33 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Jette Ø Jensen |
Olaf Nielsen |
34 |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
vaps |
Steen Højlund |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-2 |
Henriette Jørgensen |
Vivi Kobylecki |
35 |
Kings & Queens |
Mona Secher Christensen |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
N 4KL D |
|
7 |
-500 |
2 |
Inge Jensen |
Tommy Johnsen |
36 |
KBC |
Else Andersen |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
N 5RU D |
|
8 |
-500 |
2 |
Karin Korup |
Lis Svendsen |
37 |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
Pigerne |
Aase Jensen |
V 3UT |
|
8 |
100 |
12 |
Jørgen Bentsen |
Connie Strange Jensen |
38 |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Morten Rasmussen Bune |
Lise Andersen |
39 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
KOBRA |
Tove Tranberg |
V 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Michael Dam |
Greta Holst |
40 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Bellevue |
Peter Laursen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Inga Hede |
Mogens Nyvig |
41 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Jo Hegnelt |
Steen Løvgreen |
42 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Harry Frandsen |
Ellen Holmsgaard |
43 |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Pia Mortensen |
Poul Færch |
44 |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
Ø 4HJ |
|
11 |
-650 |
-2 |
Jan Tino Knudsen |
Aase Midholm |
45 |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Lilli-Ann Nielsen |
Morten Jespersen |
46 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Kirsten Filtenborg |
Kirstine Purup |
47 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
V 2HJ |
|
10 |
-170 |
9 |
Niels Hougaard |
Kirsten Madsen |
48 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-2 |
Else Marie Henriksen |
Mie Christensen |
49 |
23,12 |
Anni Hallberg |
BBC'erne |
Erik Husum |
V 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Bo Blunch |
Kirsten Bræstrup |
50 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
N 5KL D |
|
7 |
-800 |
-6 |
Anne Hansen |
Anne Marie Frøhlich |
51 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Birgit Højmann Larsen |
Olaf Ries |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
Team lille klør |
Kent Andersen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Kurt Holmbye |
Vibeke Jensen |
53 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Ole Plam |
Mogens Jensen |
54 |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Jørgen Steenfelt |
Preben Knudsen |
55 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
4ut |
Henning Møller |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-2 |
Jørgen Kaad |
Leif Simonsen |
56 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
Ø 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Jens Jørgensen |
57 |
Ørnene |
Kurt Christensen |
KAMB |
Asger Loldrup |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Birgit Christensen |
Marianne Loldrup |
58 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Kongkursen |
Morten Becker |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Hanne Huge |
Anne Marie Moesgaard |
59 |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Bente Sørensen |
Charles Thude |
60 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
Studene |
Jens Grann |
Ø 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Ole Christensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Bo Svensson |
Morten Heby |
62 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
PJAT |
Asger Friis |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Bent Jakobsen |
Peter Schmidt |
63 |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Kirsten Schou |
Erik Agersnap |
64 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
OYSTERS |
Poul Larsen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Bjørn Anker Jespersen |
Bodil Haag |
65 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Four Jacks |
Børge Larsen |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Dan Nybo Jensen |
Claus Bødskov |
66 |
Solo |
Hans Olesen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Hans Ole Nielsen |
Ole Adelkvist |
67 |
Thomsen og medhjælpere |
Peter Frigaard |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
N 4RU D |
|
10 |
510 |
14 |
Zhou Liu |
Christian Lahrmann |
68 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
Ø 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Kurt Christensen |
Jens Krusaa |
69 |
BB og sansfuglene |
Bent Ole Pedersen |
Team Vedbæk |
Jens Meyer |
Ø 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Birgitte Engelbrechtsen |
Tine Lind |
70 |
plan b |
Mette Koefoed |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
Ø 5SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Vera Petersen |
Finn van Hauen |
71 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Karsten Dorph |
Finn Pedersen |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
Ø 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Helle W. Thrane |
Svend Pedersen |
73 |
SVIPS |
Søren Raben |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
Ø 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Pia Raben |
Henrik Knudsen |
74 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-2 |
Unni Berthelsen |
Leif Rasmussen |
75 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Helledusseda |
Ivan Abel |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Preben Mohr |
John Gundersen |
76 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
V 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Hanne Nielsen |
Kaj Leegaard |
77 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
Viborgnyserne |
Eva Staal |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Hanne Vilstrup |
Peter Lilholt |
78 |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
Ø 3SP |
|
11 |
-200 |
9 |
Arne Christensen |
Grete B. Rasmussen |
79 |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
Aarhus |
Henrik Schmidt |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Hanne Hauge |
Michael Krefeld |
80 |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
V 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Gert Mølgaard |
Suzanne Wennicke |
81 |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
Ø 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Poul Have Nielsen |
Oliver Rosager |
82 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Real 36 |
Verner Larsen |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Birgitte Schultz Møller |
Kristoffer Rasmussen |
83 |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Solvad Nielsen |
Jonna Astrup |
84 |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Verner Nielsen |
Marianne Bank |
85 |
Det går nok |
John Viggo Nielsen |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
V 3UT |
|
12 |
-690 |
-3 |
Frits Schledermann |
Else Jakobsen |
86 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Tanja Stohn |
Karsten Andersen |
87 |
falsters falke |
Leif Hansen |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Mogens Rasmussen |
Ove Høg |
88 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
Ø 4SP |
|
12 |
-680 |
-3 |
Anna Lise Friis |
Torben Sværke |
89 |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Birgit Rix |
Lis Teusch |
90 |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Jørgen V Hansen |
Lars Kuld |
91 |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Aksel Tornøe |
Poul Erik Langholm |
92 |
Krav til pas rundt |
Mette Prior |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Niels Hagemann |
Sussie Rasmussen |
93 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
V 3UT |
|
12 |
-690 |
-3 |
Poul Kelså |
Sonja Beck |
94 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Kirsten Sørensen |
Henning Eilertsen |
95 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
KBC |
Harry Nanninga |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Bodil Nielsen |
Erling Kalhøj |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
Ø 4HJ |
|
10 |
-620 |
-1 |
Nina Andersen |
Hanne Carlsson |
97 |
Hopla |
Birthe Schmidt |
Inspirer |
Finn Hansen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Kurt Schmidt |
Rasmus Nielsen |
98 |
KOBRA |
Knud Meier |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Ida Schwartz |
Franziska Rothenborg |
99 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
Kibæk United |
Preben Jensen |
Ø 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Thorkild Andersen |
100 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
Ø 1UT |
|
12 |
-240 |
8 |
Bent Sauer |
Hanne Jensen |
101 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Inga Poulsen |
Ib Flarup |
102 |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
Stikdåserne |
Ingerid Bach Hansen |
V 3UT |
|
8 |
100 |
12 |
Jeanet Normann |
Ingrid Ledertoug |
103 |
Back to Bach |
Britta Bach |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
V 3UT |
|
8 |
100 |
12 |
Grete Skafte |
Flemming Staghøj |
104 |
Team klippeøen |
Peter Ringsted |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
V 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Inge Nielsen |
Gert Villumsen |
105 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Inga Lillesø |
Karen Larsen |
106 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Svoger med påhæng |
Bo Sigismund |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Anja Graakjær Altenburg |
Anita Torlyn |
107 |
KIT |
Lis Hammann |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-2 |
Bente Dirksen |
Peder Arberg |
108 |
BBC'erne |
Peter Molander |
23,12 |
Ole Fenger |
V 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Arne Nørgaard |
Hanne Guldager |
109 |
Holte BC |
Jesper Debois |
DAPP |
Poul Bundgaard |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Jens Greisen |
Dorthe Lillelund |
110 |
Play it again |
Søren Fischer |
Tøserne |
Vivi Petersen |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Kirsten Nybroe |
Elisabeth Olsgaard |
111 |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
V 3UT |
|
12 |
-690 |
-3 |
Cathrine Underbjerg |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
JOK-team |
Jakob Baden |
V 4SP |
|
10 |
-620 |
-1 |
Jens Erik Pedersen |
Ole Stohn |
113 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Fire Spader |
Peter Yde |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Else Lentz |
Mogens Jensen |
114 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-2 |
Birthe Hansen |
Helga Riis |
115 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Fynboerne |
Erik Hansen |
Ø 4HJ |
|
9 |
100 |
12 |
Hans Christian Nielsen |
Else Høyer Hansen |
116 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-2 |
Knud Christensen |
Peter Andersen |
117 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
Ø 3SP |
|
11 |
-200 |
9 |
Søren Westesen |
Leif Svenningsen |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
Ø 4SP |
|
11 |
-650 |
-2 |
Inger Gosvig |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
|
Datumscore for spil 6 = -581 |
|
|
7 |
D6 |
S/Alle |
|
|
EK953 |
|
EKDT87 |
B972 |
|
85 |
DT9743 |
E65 |
D4 |
BT76 |
5 |
B632 |
|
EKT43 |
|
KB82 |
|
82 |
|
94 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
S 4KL |
|
10 |
130 |
1 |
Martin Christoffersen |
Holger Christensen |
2 |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
N 6KL |
|
12 |
1370 |
15 |
Thomas Christensen |
Niels Tofte |
3 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Thomas Bygballe |
Jytte Dahl |
4 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
S 6SP |
|
9 |
-300 |
-9 |
Poul Bo Madsen |
Elsebeth Maagaard |
5 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Flemming Øster |
Bente Christensen |
6 |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Ejgild Johansen |
Per Lund Thomsen |
7 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Niels Bræmer |
Peter Madsen |
8 |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Malene Holm Christensen |
Jens M Thomsen |
9 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
S 6SP |
|
8 |
-400 |
-11 |
Søren Vorstrup |
Bente Pedersen |
10 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Jesper Juul |
Merete Kjellerup |
11 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Jan Nimb |
Peter Gallmayer |
12 |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Kurt Boysen |
Sven Storm |
13 |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Bjarne Knudsen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Sebastian Mygh |
Svend Jarlstrøm |
15 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
N 7KL |
|
11 |
-200 |
-7 |
Eli Christensen |
Ole Sørensen |
16 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
N 6UT |
|
9 |
-300 |
-9 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Niels Gundesen |
17 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
N 6KL |
|
12 |
1370 |
15 |
Henry Elmholt |
Peter Møller Nielsen |
18 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Vibeke Løngreen |
Torben Kelså |
19 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Morten Larsen |
Hanne Nygaard |
20 |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Anders Hanberg Sørensen |
Torben Rasmussen |
21 |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Inge Smith Nielsen |
Michael Mathiesen |
22 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
S 6SP |
|
10 |
-200 |
-7 |
Søren Bune |
Dorte Tange |
23 |
Real 36 |
Else Andersen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Erling Andersen |
Peter Würtz |
24 |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
storbank? |
Christian Hollesen |
S 4SP |
|
8 |
-200 |
-7 |
Preben Thaysen |
Dorte Hollesen |
25 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Dorit Jensen |
Arne Steen Sørensen |
26 |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
N 6KL |
|
10 |
-200 |
-7 |
Erik Guldhammer |
Karen Larsson |
27 |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
N 6UT |
|
12 |
1440 |
16 |
Søren Jørgensen |
Birthe Fogh |
28 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
falsters falke |
Ole Kofoed |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Chr Hejlesen |
Gerhardt Glud |
29 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
30 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
N 7KL |
|
12 |
-100 |
-5 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Villy Christensen |
31 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Kirsten Struve |
Lillian Hansen |
32 |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
N 5KL |
|
11 |
600 |
10 |
Bent Mølmann |
Bent Andreasen |
33 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
N 3KL |
|
10 |
130 |
1 |
Jette Ø Jensen |
Olaf Nielsen |
34 |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
vaps |
Steen Højlund |
N 6UT |
|
11 |
-100 |
-5 |
Henriette Jørgensen |
Vivi Kobylecki |
35 |
Kings & Queens |
Mona Secher Christensen |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
N 6UT |
|
11 |
-100 |
-5 |
Inge Jensen |
Tommy Johnsen |
36 |
KBC |
Else Andersen |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
N 6UT |
|
11 |
-100 |
-5 |
Karin Korup |
Lis Svendsen |
37 |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
Pigerne |
Aase Jensen |
N 3UT |
|
12 |
690 |
11 |
Jørgen Bentsen |
Connie Strange Jensen |
38 |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Morten Rasmussen Bune |
Lise Andersen |
39 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
KOBRA |
Tove Tranberg |
N 6KL |
|
12 |
1370 |
15 |
Michael Dam |
Greta Holst |
40 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Bellevue |
Peter Laursen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
11 |
Inga Hede |
Mogens Nyvig |
41 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
S 6SP |
|
10 |
-200 |
-7 |
Jo Hegnelt |
Steen Løvgreen |
42 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
N 6UT |
|
8 |
-400 |
-11 |
Harry Frandsen |
Ellen Holmsgaard |
43 |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
S 3UT |
|
9 |
600 |
10 |
Pia Mortensen |
Poul Færch |
44 |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
S 3UT |
|
11 |
660 |
11 |
Jan Tino Knudsen |
Aase Midholm |
45 |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
S 6SP |
|
10 |
-200 |
-7 |
Lilli-Ann Nielsen |
Morten Jespersen |
46 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
N 5KL |
|
12 |
620 |
11 |
Kirsten Filtenborg |
Kirstine Purup |
47 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Niels Hougaard |
Kirsten Madsen |
48 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Else Marie Henriksen |
Mie Christensen |
49 |
23,12 |
Anni Hallberg |
BBC'erne |
Erik Husum |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Bo Blunch |
Kirsten Bræstrup |
50 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
S 6SP |
|
10 |
-200 |
-7 |
Anne Hansen |
Anne Marie Frøhlich |
51 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
N 5KL |
|
10 |
-100 |
-5 |
Birgit Højmann Larsen |
Olaf Ries |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
Team lille klør |
Kent Andersen |
N 3UT |
|
12 |
690 |
11 |
Kurt Holmbye |
Vibeke Jensen |
53 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
N 3UT |
|
10 |
630 |
11 |
Ole Plam |
Mogens Jensen |
54 |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Jørgen Steenfelt |
Preben Knudsen |
55 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
4ut |
Henning Møller |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Jørgen Kaad |
Leif Simonsen |
56 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
N 6UT |
|
8 |
-400 |
-11 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Jens Jørgensen |
57 |
Ørnene |
Kurt Christensen |
KAMB |
Asger Loldrup |
N 5KL |
|
12 |
620 |
11 |
Birgit Christensen |
Marianne Loldrup |
58 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Kongkursen |
Morten Becker |
S 6SP |
|
8 |
-400 |
-11 |
Hanne Huge |
Anne Marie Moesgaard |
59 |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
N 3UT |
|
11 |
660 |
11 |
Bente Sørensen |
Charles Thude |
60 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
Studene |
Jens Grann |
N 7UT D |
|
9 |
-1100 |
-15 |
Ole Christensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
N 6KL |
|
12 |
1370 |
15 |
Bo Svensson |
Morten Heby |
62 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
PJAT |
Asger Friis |
N 6UT |
|
9 |
-300 |
-9 |
Bent Jakobsen |
Peter Schmidt |
63 |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
S 6SP |
|
10 |
-200 |
-7 |
Kirsten Schou |
Erik Agersnap |
64 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
OYSTERS |
Poul Larsen |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Bjørn Anker Jespersen |
Bodil Haag |
65 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Four Jacks |
Børge Larsen |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Dan Nybo Jensen |
Claus Bødskov |
66 |
Solo |
Hans Olesen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
N 5KL |
|
11 |
600 |
10 |
Hans Ole Nielsen |
Ole Adelkvist |
67 |
Thomsen og medhjælpere |
Peter Frigaard |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
S 6SP |
|
8 |
-400 |
-11 |
Zhou Liu |
Christian Lahrmann |
68 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
N 4KL |
|
11 |
150 |
1 |
Kurt Christensen |
Jens Krusaa |
69 |
BB og sansfuglene |
Bent Ole Pedersen |
Team Vedbæk |
Jens Meyer |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Birgitte Engelbrechtsen |
Tine Lind |
70 |
plan b |
Mette Koefoed |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Vera Petersen |
Finn van Hauen |
71 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
N 6UT |
|
11 |
-100 |
-5 |
Karsten Dorph |
Finn Pedersen |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
S 6SP |
|
8 |
-400 |
-11 |
Helle W. Thrane |
Svend Pedersen |
73 |
SVIPS |
Søren Raben |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
N 6UT |
|
11 |
-100 |
-5 |
Pia Raben |
Henrik Knudsen |
74 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
N 7KL |
|
10 |
-300 |
-9 |
Unni Berthelsen |
Leif Rasmussen |
75 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Helledusseda |
Ivan Abel |
N 6KL |
|
12 |
1370 |
15 |
Preben Mohr |
John Gundersen |
76 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
N 7KL |
|
10 |
-300 |
-9 |
Hanne Nielsen |
Kaj Leegaard |
77 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
Viborgnyserne |
Eva Staal |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Hanne Vilstrup |
Peter Lilholt |
78 |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
N 6UT |
|
9 |
-300 |
-9 |
Arne Christensen |
Grete B. Rasmussen |
79 |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
Aarhus |
Henrik Schmidt |
N 6UT |
|
9 |
-300 |
-9 |
Hanne Hauge |
Michael Krefeld |
80 |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
N 6UT |
|
8 |
-400 |
-11 |
Gert Mølgaard |
Suzanne Wennicke |
81 |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Poul Have Nielsen |
Oliver Rosager |
82 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Real 36 |
Verner Larsen |
N 5KL |
|
10 |
-100 |
-5 |
Birgitte Schultz Møller |
Kristoffer Rasmussen |
83 |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Solvad Nielsen |
Jonna Astrup |
84 |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
S 3UT |
|
12 |
690 |
11 |
Verner Nielsen |
Marianne Bank |
85 |
Det går nok |
John Viggo Nielsen |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Frits Schledermann |
Else Jakobsen |
86 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Tanja Stohn |
Karsten Andersen |
87 |
falsters falke |
Leif Hansen |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Mogens Rasmussen |
Ove Høg |
88 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
S 6SP |
|
8 |
-400 |
-11 |
Anna Lise Friis |
Torben Sværke |
89 |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
N 7UT |
|
9 |
-400 |
-11 |
Birgit Rix |
Lis Teusch |
90 |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
N 6KL |
|
12 |
1370 |
15 |
Jørgen V Hansen |
Lars Kuld |
91 |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
N 3UT |
|
11 |
660 |
11 |
Aksel Tornøe |
Poul Erik Langholm |
92 |
Krav til pas rundt |
Mette Prior |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Niels Hagemann |
Sussie Rasmussen |
93 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
N 7KL |
|
11 |
-200 |
-7 |
Poul Kelså |
Sonja Beck |
94 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
10 |
Kirsten Sørensen |
Henning Eilertsen |
95 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
KBC |
Harry Nanninga |
N 6RU |
|
10 |
-200 |
-7 |
Bodil Nielsen |
Erling Kalhøj |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
S 6UT |
|
10 |
-200 |
-7 |
Nina Andersen |
Hanne Carlsson |
97 |
Hopla |
Birthe Schmidt |
Inspirer |
Finn Hansen |
S 3UT |
|
9 |
600 |
10 |
Kurt Schmidt |
Rasmus Nielsen |
98 |
KOBRA |
Knud Meier |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
N 6UT |
|
13 |
1470 |
16 |
Ida Schwartz |
Franziska Rothenborg |
99 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
Kibæk United |
Preben Jensen |
S 6SP |
|
10 |
-200 |
-7 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Thorkild Andersen |
100 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Bent Sauer |
Hanne Jensen |
101 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
S 6SP |
|
10 |
-200 |
-7 |
Inga Poulsen |
Ib Flarup |
102 |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
Stikdåserne |
Ingerid Bach Hansen |
S 6SP |
|
10 |
-200 |
-7 |
Jeanet Normann |
Ingrid Ledertoug |
103 |
Back to Bach |
Britta Bach |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
N 3UT |
|
11 |
660 |
11 |
Grete Skafte |
Flemming Staghøj |
104 |
Team klippeøen |
Peter Ringsted |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
N 6KL |
|
12 |
1370 |
15 |
Inge Nielsen |
Gert Villumsen |
105 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
N 6UT |
|
8 |
-400 |
-11 |
Inga Lillesø |
Karen Larsen |
106 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Svoger med påhæng |
Bo Sigismund |
N 6KL |
|
12 |
1370 |
15 |
Anja Graakjær Altenburg |
Anita Torlyn |
107 |
KIT |
Lis Hammann |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
N 4RU |
|
9 |
-100 |
-5 |
Bente Dirksen |
Peder Arberg |
108 |
BBC'erne |
Peter Molander |
23,12 |
Ole Fenger |
N 3UT |
|
10 |
630 |
11 |
Arne Nørgaard |
Hanne Guldager |
109 |
Holte BC |
Jesper Debois |
DAPP |
Poul Bundgaard |
S 7SP |
|
12 |
-100 |
-5 |
Jens Greisen |
Dorthe Lillelund |
110 |
Play it again |
Søren Fischer |
Tøserne |
Vivi Petersen |
S 6SP |
|
11 |
-100 |
-5 |
Kirsten Nybroe |
Elisabeth Olsgaard |
111 |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
N 5UT |
|
10 |
-100 |
-5 |
Cathrine Underbjerg |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
JOK-team |
Jakob Baden |
N 5KL |
|
12 |
620 |
11 |
Jens Erik Pedersen |
Ole Stohn |
113 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Fire Spader |
Peter Yde |
S 6SP |
|
13 |
1460 |
16 |
Else Lentz |
Mogens Jensen |
114 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
N 2UT |
|
10 |
180 |
2 |
Birthe Hansen |
Helga Riis |
115 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Fynboerne |
Erik Hansen |
N 3KL |
|
11 |
150 |
1 |
Hans Christian Nielsen |
Else Høyer Hansen |
116 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
N 3UT |
|
10 |
630 |
11 |
Knud Christensen |
Peter Andersen |
117 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
N 6UT |
|
10 |
-200 |
-7 |
Søren Westesen |
Leif Svenningsen |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
N 6KL |
|
11 |
-100 |
-5 |
Inger Gosvig |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
|
Datumscore for spil 7 = 110 |
|
|
8 |
DB84 |
V/Ingen |
72 |
|
DB962 |
|
87 |
ET63 |
|
72 |
D954 |
6 |
4 |
EKT75 |
BT43 |
EKD52 |
|
K95 |
|
EKBT83 |
|
83 |
|
96 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
Ø 6KL |
|
10 |
100 |
8 |
Martin Christoffersen |
Holger Christensen |
2 |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
Ø 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Thomas Christensen |
Niels Tofte |
3 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
Ø 6KL D |
|
10 |
300 |
11 |
Thomas Bygballe |
Jytte Dahl |
4 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
Ø 4KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Poul Bo Madsen |
Elsebeth Maagaard |
5 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
V 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Flemming Øster |
Bente Christensen |
6 |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Ejgild Johansen |
Per Lund Thomsen |
7 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Niels Bræmer |
Peter Madsen |
8 |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Malene Holm Christensen |
Jens M Thomsen |
9 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Søren Vorstrup |
Bente Pedersen |
10 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
Ø 4KL |
|
10 |
-130 |
3 |
Jesper Juul |
Merete Kjellerup |
11 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
Ø 6KL |
|
10 |
100 |
8 |
Jan Nimb |
Peter Gallmayer |
12 |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
Ø 3KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Kurt Boysen |
Sven Storm |
13 |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Bjarne Knudsen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Sebastian Mygh |
Svend Jarlstrøm |
15 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
Ø 5KL |
|
10 |
50 |
7 |
Eli Christensen |
Ole Sørensen |
16 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
S 2HJ D |
|
7 |
-100 |
3 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Niels Gundesen |
17 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Henry Elmholt |
Peter Møller Nielsen |
18 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
S 2KL |
|
12 |
170 |
9 |
Vibeke Løngreen |
Torben Kelså |
19 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
S 3HJ |
|
7 |
-100 |
3 |
Morten Larsen |
Hanne Nygaard |
20 |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
V 3KL |
|
10 |
-130 |
3 |
Anders Hanberg Sørensen |
Torben Rasmussen |
21 |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Inge Smith Nielsen |
Michael Mathiesen |
22 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Søren Bune |
Dorte Tange |
23 |
Real 36 |
Else Andersen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
V 3KL |
|
10 |
-130 |
3 |
Erling Andersen |
Peter Würtz |
24 |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
storbank? |
Christian Hollesen |
Ø 5KL |
|
12 |
-420 |
-5 |
Preben Thaysen |
Dorte Hollesen |
25 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
V 3UT |
|
10 |
-430 |
-5 |
Dorit Jensen |
Arne Steen Sørensen |
26 |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Erik Guldhammer |
Karen Larsson |
27 |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
S 3KL |
|
11 |
150 |
9 |
Søren Jørgensen |
Birthe Fogh |
28 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
falsters falke |
Ole Kofoed |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Chr Hejlesen |
Gerhardt Glud |
29 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
30 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Villy Christensen |
31 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
Ø 3KL |
|
12 |
-170 |
2 |
Kirsten Struve |
Lillian Hansen |
32 |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
Ø 3KL |
|
12 |
-170 |
2 |
Bent Mølmann |
Bent Andreasen |
33 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
Ø 3UT |
|
11 |
-460 |
-6 |
Jette Ø Jensen |
Olaf Nielsen |
34 |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
vaps |
Steen Højlund |
Ø 3KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Henriette Jørgensen |
Vivi Kobylecki |
35 |
Kings & Queens |
Mona Secher Christensen |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
V 5KL |
|
10 |
50 |
7 |
Inge Jensen |
Tommy Johnsen |
36 |
KBC |
Else Andersen |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
S 5HJ D |
|
7 |
-800 |
-11 |
Karin Korup |
Lis Svendsen |
37 |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
Pigerne |
Aase Jensen |
Ø 5KL |
|
12 |
-420 |
-5 |
Jørgen Bentsen |
Connie Strange Jensen |
38 |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Morten Rasmussen Bune |
Lise Andersen |
39 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
KOBRA |
Tove Tranberg |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Michael Dam |
Greta Holst |
40 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Bellevue |
Peter Laursen |
Ø 4KL |
|
12 |
-170 |
2 |
Inga Hede |
Mogens Nyvig |
41 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Jo Hegnelt |
Steen Løvgreen |
42 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
Ø 5KL |
|
10 |
50 |
7 |
Harry Frandsen |
Ellen Holmsgaard |
43 |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Pia Mortensen |
Poul Færch |
44 |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
S 3HJ |
|
7 |
-100 |
3 |
Jan Tino Knudsen |
Aase Midholm |
45 |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
Ø 3KL |
|
10 |
-130 |
3 |
Lilli-Ann Nielsen |
Morten Jespersen |
46 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
Ø 3KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Kirsten Filtenborg |
Kirstine Purup |
47 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
Ø 5KL |
|
10 |
50 |
7 |
Niels Hougaard |
Kirsten Madsen |
48 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
S 3HJ |
|
6 |
-150 |
2 |
Else Marie Henriksen |
Mie Christensen |
49 |
23,12 |
Anni Hallberg |
BBC'erne |
Erik Husum |
Ø 1RU D |
|
8 |
-240 |
-1 |
Bo Blunch |
Kirsten Bræstrup |
50 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
Ø 4KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Anne Hansen |
Anne Marie Frøhlich |
51 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
V 3RU |
|
7 |
100 |
8 |
Birgit Højmann Larsen |
Olaf Ries |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
Team lille klør |
Kent Andersen |
S 3HJ |
|
7 |
-100 |
3 |
Kurt Holmbye |
Vibeke Jensen |
53 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
Ø 5KL |
|
10 |
50 |
7 |
Ole Plam |
Mogens Jensen |
54 |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
Ø 3KL |
|
10 |
-130 |
3 |
Jørgen Steenfelt |
Preben Knudsen |
55 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
4ut |
Henning Møller |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Jørgen Kaad |
Leif Simonsen |
56 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
N 3SP |
|
5 |
-200 |
1 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Jens Jørgensen |
57 |
Ørnene |
Kurt Christensen |
KAMB |
Asger Loldrup |
Ø 5KL |
|
12 |
-420 |
-5 |
Birgit Christensen |
Marianne Loldrup |
58 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Kongkursen |
Morten Becker |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Hanne Huge |
Anne Marie Moesgaard |
59 |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
Ø 3KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Bente Sørensen |
Charles Thude |
60 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
Studene |
Jens Grann |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Ole Christensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
S 2HJ D |
|
6 |
-300 |
-2 |
Bo Svensson |
Morten Heby |
62 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
PJAT |
Asger Friis |
Ø 3KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Bent Jakobsen |
Peter Schmidt |
63 |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
V 3UT |
|
8 |
50 |
7 |
Kirsten Schou |
Erik Agersnap |
64 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
OYSTERS |
Poul Larsen |
Ø 3KL |
|
9 |
-110 |
3 |
Bjørn Anker Jespersen |
Bodil Haag |
65 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Four Jacks |
Børge Larsen |
Ø 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Dan Nybo Jensen |
Claus Bødskov |
66 |
Solo |
Hans Olesen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
Ø 3KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Hans Ole Nielsen |
Ole Adelkvist |
67 |
Thomsen og medhjælpere |
Peter Frigaard |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Zhou Liu |
Christian Lahrmann |
68 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Kurt Christensen |
Jens Krusaa |
69 |
BB og sansfuglene |
Bent Ole Pedersen |
Team Vedbæk |
Jens Meyer |
Ø 5KL |
|
12 |
-420 |
-5 |
Birgitte Engelbrechtsen |
Tine Lind |
70 |
plan b |
Mette Koefoed |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
Ø 3KL |
|
10 |
-130 |
3 |
Vera Petersen |
Finn van Hauen |
71 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
S 4HJ D |
|
7 |
-500 |
-7 |
Karsten Dorph |
Finn Pedersen |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
S 2HJ D |
|
8 |
470 |
12 |
Helle W. Thrane |
Svend Pedersen |
73 |
SVIPS |
Søren Raben |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
V 3UT |
|
10 |
-430 |
-5 |
Pia Raben |
Henrik Knudsen |
74 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
Ø 3KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Unni Berthelsen |
Leif Rasmussen |
75 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Helledusseda |
Ivan Abel |
Ø 3UT |
|
11 |
-460 |
-6 |
Preben Mohr |
John Gundersen |
76 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
Ø 3KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Hanne Nielsen |
Kaj Leegaard |
77 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
Viborgnyserne |
Eva Staal |
Ø 3UT |
|
11 |
-460 |
-6 |
Hanne Vilstrup |
Peter Lilholt |
78 |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
Ø 4KL |
|
10 |
-130 |
3 |
Arne Christensen |
Grete B. Rasmussen |
79 |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
Aarhus |
Henrik Schmidt |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Hanne Hauge |
Michael Krefeld |
80 |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Gert Mølgaard |
Suzanne Wennicke |
81 |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
S 2HJ D |
|
7 |
-100 |
3 |
Poul Have Nielsen |
Oliver Rosager |
82 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Real 36 |
Verner Larsen |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Birgitte Schultz Møller |
Kristoffer Rasmussen |
83 |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
Ø 6KL |
|
11 |
50 |
7 |
Solvad Nielsen |
Jonna Astrup |
84 |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
Ø 3KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Verner Nielsen |
Marianne Bank |
85 |
Det går nok |
John Viggo Nielsen |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
Ø 4KL |
|
10 |
-130 |
3 |
Frits Schledermann |
Else Jakobsen |
86 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
S 3HJ |
|
7 |
-100 |
3 |
Tanja Stohn |
Karsten Andersen |
87 |
falsters falke |
Leif Hansen |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
S 3HJ D |
|
7 |
-300 |
-2 |
Mogens Rasmussen |
Ove Høg |
88 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
V 3UT |
|
8 |
50 |
7 |
Anna Lise Friis |
Torben Sværke |
89 |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
Ø 3KL |
|
10 |
-130 |
3 |
Birgit Rix |
Lis Teusch |
90 |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
Ø 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Jørgen V Hansen |
Lars Kuld |
91 |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
S 3HJ D |
|
7 |
-300 |
-2 |
Aksel Tornøe |
Poul Erik Langholm |
92 |
Krav til pas rundt |
Mette Prior |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
Ø 5KL |
|
10 |
50 |
7 |
Niels Hagemann |
Sussie Rasmussen |
93 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
Ø 5KL |
|
10 |
50 |
7 |
Poul Kelså |
Sonja Beck |
94 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
Ø 4KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Kirsten Sørensen |
Henning Eilertsen |
95 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
KBC |
Harry Nanninga |
S 3HJ |
|
8 |
-50 |
5 |
Bodil Nielsen |
Erling Kalhøj |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Nina Andersen |
Hanne Carlsson |
97 |
Hopla |
Birthe Schmidt |
Inspirer |
Finn Hansen |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Kurt Schmidt |
Rasmus Nielsen |
98 |
KOBRA |
Knud Meier |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
S 3HJ |
|
7 |
-100 |
3 |
Ida Schwartz |
Franziska Rothenborg |
99 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
Kibæk United |
Preben Jensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Thorkild Andersen |
100 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
Ø 3KL |
|
10 |
-130 |
3 |
Bent Sauer |
Hanne Jensen |
101 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
S 2HJ |
|
7 |
-50 |
5 |
Inga Poulsen |
Ib Flarup |
102 |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
Stikdåserne |
Ingerid Bach Hansen |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Jeanet Normann |
Ingrid Ledertoug |
103 |
Back to Bach |
Britta Bach |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
Ø 3RU |
|
7 |
100 |
8 |
Grete Skafte |
Flemming Staghøj |
104 |
Team klippeøen |
Peter Ringsted |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Inge Nielsen |
Gert Villumsen |
105 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Inga Lillesø |
Karen Larsen |
106 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Svoger med påhæng |
Bo Sigismund |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Anja Graakjær Altenburg |
Anita Torlyn |
107 |
KIT |
Lis Hammann |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
Ø 3KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Bente Dirksen |
Peder Arberg |
108 |
BBC'erne |
Peter Molander |
23,12 |
Ole Fenger |
Ø 4KL |
|
12 |
-170 |
2 |
Arne Nørgaard |
Hanne Guldager |
109 |
Holte BC |
Jesper Debois |
DAPP |
Poul Bundgaard |
Ø 3KL |
|
10 |
-130 |
3 |
Jens Greisen |
Dorthe Lillelund |
110 |
Play it again |
Søren Fischer |
Tøserne |
Vivi Petersen |
Ø 4KL |
|
10 |
-130 |
3 |
Kirsten Nybroe |
Elisabeth Olsgaard |
111 |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
Ø 4UT |
|
10 |
-430 |
-5 |
Cathrine Underbjerg |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
JOK-team |
Jakob Baden |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Jens Erik Pedersen |
Ole Stohn |
113 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Fire Spader |
Peter Yde |
Ø 3KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Else Lentz |
Mogens Jensen |
114 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
Ø 5KL |
|
11 |
-400 |
-5 |
Birthe Hansen |
Helga Riis |
115 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Fynboerne |
Erik Hansen |
V 4SP |
|
5 |
250 |
10 |
Hans Christian Nielsen |
Else Høyer Hansen |
116 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
Ø 4KL |
|
11 |
-150 |
2 |
Knud Christensen |
Peter Andersen |
117 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
Ø 3KL |
|
10 |
-130 |
3 |
Søren Westesen |
Leif Svenningsen |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-5 |
Inger Gosvig |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
|
Datumscore for spil 8 = -221 |
|
|