Vinoble Open - Vinoble Open, 8. juli 2014, 10. sektion |
|
Multihold bordresultater efter 10. runde |
|
|
1 |
53 |
N/Ingen |
EK876 |
|
E74 |
|
K97 |
ET86 |
|
KB |
D92 |
BT54 |
DB95 |
T3 |
B4 |
EDT65 |
|
D9742 |
|
3 |
|
K862 |
|
832 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
N 1UT |
|
6 |
-50 |
2 |
Martin Christoffersen |
Per Lund Thomsen |
2 |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
S 2SP |
|
4 |
-200 |
-3 |
Elsebeth Maagaard |
Jytte Dahl |
3 |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
N 2HJ |
|
5 |
-150 |
-1 |
Jens M Thomsen |
Thomas Christensen |
4 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
N 2RU |
|
6 |
-100 |
0 |
Bo Svensson |
Bente Christensen |
5 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
N 2HJ |
|
5 |
-150 |
-1 |
Thomas Bygballe |
Bente Pedersen |
6 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
N 2UT |
|
5 |
-150 |
-1 |
Poul Bo Madsen |
Merete Kjellerup |
7 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
Ø 2KL |
|
8 |
-90 |
1 |
Jan Nimb |
Ole Adelkvist |
8 |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
N 1HJ |
|
6 |
-50 |
2 |
Peter Madsen |
Kaj Leegaard |
9 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
V 2UT |
|
9 |
-150 |
-1 |
Flemming Øster |
Holger Christensen |
10 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
N 1UT |
|
5 |
-100 |
0 |
Søren Vorstrup |
Karen Larsson |
11 |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
V 2UT |
|
9 |
-150 |
-1 |
Arne Steen Sørensen |
Anders Hanberg Sørensen |
12 |
SVIPS |
Søren Raben |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
Ø 2KL |
|
7 |
50 |
4 |
Pia Raben |
Ejgild Johansen |
13 |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
V 2UT |
|
9 |
-150 |
-1 |
Torben Rasmussen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
N 1UT |
|
5 |
-100 |
0 |
Jesper Juul |
Sebastian Mygh |
15 |
falsters falke |
Ole Kofoed |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
S 2SP |
|
5 |
-150 |
-1 |
Gerhardt Glud |
Kurt Boysen |
16 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
N 1HJ |
|
5 |
-100 |
0 |
Eli Christensen |
Preben Thaysen |
17 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
N 1UT |
|
6 |
-50 |
2 |
Preben Mohr |
Olaf Nielsen |
18 |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
N 3SP |
|
6 |
-150 |
-1 |
Christian Lahrmann |
Inge Smith Nielsen |
19 |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
N 2HJ |
|
5 |
-150 |
-1 |
Dorte Tange |
Lars Kuld |
20 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
Ø 2UT |
|
9 |
-150 |
-1 |
Karsten Dorph |
Gert Mølgaard |
21 |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
Ø 2UT |
|
10 |
-180 |
-2 |
Bent Andreasen |
Bjarne Knudsen |
22 |
Inspirer |
Finn Hansen |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-7 |
Rasmus Nielsen |
Søren Jørgensen |
23 |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
N 2RU |
|
9 |
110 |
6 |
Villy Christensen |
Peter Møller Nielsen |
24 |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
V 2UT |
|
9 |
-150 |
-1 |
Hanne Nygaard |
Torben Kelså |
25 |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
Ø 3KL |
|
10 |
-130 |
-1 |
Peter Gallmayer |
Tommy Johnsen |
26 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
Ø 3KL |
|
9 |
-110 |
0 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Aase Midholm |
27 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
vaps |
Steen Højlund |
Ø 3KL |
|
8 |
50 |
4 |
Vibeke Løngreen |
Vivi Kobylecki |
28 |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-7 |
Anne Marie Frøhlich |
Bent Mølmann |
29 |
KOBRA |
Tove Tranberg |
KBC |
Harry Nanninga |
V 2UT |
|
9 |
-150 |
-1 |
Greta Holst |
Erling Kalhøj |
30 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
Ø 3KL |
|
7 |
100 |
5 |
Inga Hede |
Marianne Bank |
31 |
Real 36 |
Else Andersen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
N 3RU |
|
7 |
-100 |
0 |
Erling Andersen |
Ellen Holmsgaard |
32 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
N 2HJ |
|
5 |
-150 |
-1 |
Morten Larsen |
Lis Svendsen |
33 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
Ø 2UT |
|
8 |
-120 |
0 |
Chr Hejlesen |
Peter Würtz |
34 |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
N 2HJ |
|
5 |
-150 |
-1 |
Lillian Hansen |
Steen Løvgreen |
35 |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
Ø 2KL |
|
7 |
50 |
4 |
Mie Christensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
36 |
storbank? |
Christian Hollesen |
Kings & Queens |
Inge Jensen |
Ø 2UT |
|
7 |
50 |
4 |
Dorte Hollesen |
Mona Secher Christensen |
37 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
Pigerne |
Aase Jensen |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
0 |
Kirsten Filtenborg |
Connie Strange Jensen |
38 |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
N 2HJ |
|
4 |
-200 |
-3 |
Morten Jespersen |
Ole Sørensen |
39 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
N 2HJ |
|
5 |
-150 |
-1 |
Ole Plam |
Erik Guldhammer |
40 |
BBC'erne |
Peter Molander |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
0 |
Arne Nørgaard |
Jørgen Bentsen |
41 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
N 2RU |
|
5 |
-150 |
-1 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Oliver Rosager |
42 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
N 2UT |
|
6 |
-100 |
0 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Pia Mortensen |
43 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
Ø 2UT |
|
10 |
-180 |
-2 |
Michael Dam |
Henriette Jørgensen |
44 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
V 2SP |
|
7 |
50 |
4 |
Jo Hegnelt |
Jens Jørgensen |
45 |
Play it again |
Søren Fischer |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
N 1UT |
|
7 |
90 |
5 |
Kirsten Nybroe |
Kirstine Purup |
46 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
N 2RU |
|
6 |
-100 |
0 |
Harry Frandsen |
Peder Arberg |
47 |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
N 1UT |
|
5 |
-100 |
0 |
Lise Andersen |
Preben Knudsen |
48 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
Ø 3UT |
|
10 |
-430 |
-8 |
Niels Hougaard |
Lilli-Ann Nielsen |
49 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
23,12 |
Bo Blunch |
Ø 2KL |
|
8 |
-90 |
1 |
Jette Ø Jensen |
Anni Hallberg |
50 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
Ø 3KL |
|
8 |
50 |
4 |
Birgit Højmann Larsen |
Kirsten Madsen |
51 |
Team lille klør |
Kent Andersen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
Ø 2KL |
|
7 |
50 |
4 |
Vibeke Jensen |
Birthe Fogh |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
KAMB |
Asger Loldrup |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
0 |
Kurt Holmbye |
Marianne Loldrup |
53 |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
Kongkursen |
Morten Becker |
N 2UT |
|
5 |
-150 |
-1 |
Poul Færch |
Anne Marie Moesgaard |
54 |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
0 |
Mogens Jensen |
Jørgen Steenfelt |
55 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
Ø 3KL |
|
7 |
100 |
5 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Jan Tino Knudsen |
56 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
N 1UT |
|
5 |
-100 |
0 |
Birthe Hansen |
Bente Sørensen |
57 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Ørnene |
Kurt Christensen |
S 2SP |
|
6 |
-100 |
0 |
Anne Hansen |
Birgit Christensen |
58 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
Ø 2KL |
|
7 |
50 |
4 |
Jørgen Kaad |
Leif Svenningsen |
59 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
V 2RU |
|
6 |
100 |
5 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Charles Thude |
60 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Studene |
Jens Grann |
V 2UT |
|
10 |
-180 |
-2 |
Dan Nybo Jensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
N 3SP |
|
5 |
-200 |
-3 |
Bent Jakobsen |
Kirsten Schou |
62 |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
Thomsen og medhjælpere |
Zhou Liu |
Ø 2KL |
|
7 |
50 |
4 |
Morten Heby |
Peter Frigaard |
63 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
S 2SP |
|
4 |
-200 |
-3 |
Bjørn Anker Jespersen |
Niels Tofte |
64 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
PJAT |
Asger Friis |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
0 |
Kurt Christensen |
Peter Schmidt |
65 |
BB og sansfuglene |
Birgitte Engelbrechtsen |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
Ø 2KL |
|
8 |
-90 |
1 |
Bent Ole Pedersen |
Erik Agersnap |
66 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-7 |
Niels Bræmer |
Finn van Hauen |
67 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Solo |
Hans Olesen |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
0 |
Henry Elmholt |
Hans Ole Nielsen |
68 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
OYSTERS |
Poul Larsen |
V 2UT |
|
5 |
150 |
6 |
Ole Christensen |
Bodil Haag |
69 |
Det går nok |
Frits Schledermann |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
N 2UT |
|
3 |
-250 |
-4 |
John Viggo Nielsen |
Jens Krusaa |
70 |
Aarhus |
Michael Krefeld |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
S 2SP |
|
6 |
-100 |
0 |
Henrik Schmidt |
Verner Nielsen |
71 |
Four Jacks |
Børge Larsen |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
N 2UT |
|
5 |
-150 |
-1 |
Claus Bødskov |
Svend Jarlstrøm |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
N 2UT |
|
5 |
-150 |
-1 |
Helle W. Thrane |
Hanne Hauge |
73 |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
Team Vedbæk |
Tine Lind |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
0 |
Henrik Knudsen |
Jens Meyer |
74 |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
falsters falke |
Leif Hansen |
Ø 3KL |
|
8 |
50 |
4 |
Finn Pedersen |
Mogens Rasmussen |
75 |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
Ø 2KL |
|
8 |
-90 |
1 |
Jonna Astrup |
Leif Rasmussen |
76 |
Krav til pas rundt |
Niels Hagemann |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
Ø 2UT |
|
9 |
-150 |
-1 |
Mette Prior |
Niels Gundesen |
77 |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
N 1HJ |
|
5 |
-100 |
0 |
Suzanne Wennicke |
Malene Holm Christensen |
78 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
N 1UT |
|
5 |
-100 |
0 |
Kirsten Struve |
Poul Have Nielsen |
79 |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-7 |
Michael Mathiesen |
Sven Storm |
80 |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
N 2HJ |
|
5 |
-150 |
-1 |
Svend Pedersen |
Aksel Tornøe |
81 |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
V 2UT |
|
9 |
-150 |
-1 |
Karsten Andersen |
Morten Rasmussen Bune |
82 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
S 2SP |
|
5 |
-150 |
-1 |
Hanne Nielsen |
Birgit Rix |
83 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
Ø 2KL |
|
9 |
-110 |
0 |
Hanne Vilstrup |
Arne Christensen |
84 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
plan b |
Mette Koefoed |
Ø 2UT |
|
9 |
-150 |
-1 |
Kirsten Sørensen |
Vera Petersen |
85 |
Back to Bach |
Britta Bach |
Helledusseda |
Ivan Abel |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-7 |
Grete Skafte |
John Gundersen |
86 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
Viborgnyserne |
Peter Lilholt |
Ø 2KL |
|
8 |
-90 |
1 |
Poul Kelså |
Eva Staal |
87 |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
Holte BC |
Jesper Debois |
Ø 2KL |
|
6 |
100 |
5 |
Poul Erik Langholm |
Jens Greisen |
88 |
KBC |
Else Andersen |
KOBRA |
Knud Meier |
N 2RU |
|
6 |
-100 |
0 |
Karin Korup |
Ida Schwartz |
89 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Kibæk United |
Preben Jensen |
S 2SP |
|
6 |
-100 |
0 |
Dorit Jensen |
Thorkild Andersen |
90 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Real 36 |
Verner Larsen |
N 2HJ |
|
5 |
-150 |
-1 |
Inga Poulsen |
Kristoffer Rasmussen |
91 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
Ø 2UT |
|
10 |
-180 |
-2 |
Bodil Nielsen |
Grete B. Rasmussen |
92 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
Ø 2KL |
|
7 |
50 |
4 |
Birgitte Schultz Møller |
Ove Høg |
93 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
N 2HJ |
|
7 |
-50 |
2 |
Bent Sauer |
Jørgen V Hansen |
94 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
KIT |
Lis Hammann |
N 2KL |
|
5 |
-150 |
-1 |
Anna Lise Friis |
Bente Dirksen |
95 |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
Ø 2UT |
|
10 |
-180 |
-2 |
Henning Eilertsen |
Solvad Nielsen |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
N 1UT |
|
6 |
-50 |
2 |
Nina Andersen |
Karen Larsen |
97 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
Team klippeøen |
Inge Nielsen |
Ø 3KL |
|
8 |
50 |
4 |
Unni Berthelsen |
Peter Ringsted |
98 |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
JOK-team |
Jakob Baden |
Ø 3KL |
|
8 |
50 |
4 |
Else Jakobsen |
Ole Stohn |
99 |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
BBC'erne |
Erik Husum |
S 2SP |
|
6 |
-100 |
0 |
Hanne Carlsson |
Kirsten Bræstrup |
100 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
V 2UT D |
|
9 |
-590 |
-10 |
Søren Bune |
Torben Sværke |
101 |
Stikdåserne |
Ingrid Ledertoug |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
N 2HJ |
|
5 |
-150 |
-1 |
Ingerid Bach Hansen |
Lis Teusch |
102 |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
N 2HJ |
|
5 |
-150 |
-1 |
Sonja Beck |
Franziska Rothenborg |
103 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
V 2UT |
|
9 |
-150 |
-1 |
Hans Christian Nielsen |
Hanne Jensen |
104 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
V 2UT |
|
8 |
-120 |
0 |
Inga Lillesø |
Olaf Ries |
105 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
0 |
Else Marie Henriksen |
Ib Flarup |
106 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Hopla |
Birthe Schmidt |
N 2RU |
|
6 |
-100 |
0 |
Else Lentz |
Kurt Schmidt |
107 |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
Svoger med påhæng |
Anita Torlyn |
S 2SP |
|
6 |
-100 |
0 |
Gert Villumsen |
Bo Sigismund |
108 |
23,12 |
Ole Fenger |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
N 2UT |
|
7 |
-50 |
2 |
Hanne Guldager |
Sussie Rasmussen |
109 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Tøserne |
Vivi Petersen |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
0 |
Anja Graakjær Altenburg |
Elisabeth Olsgaard |
110 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
Ø 2KL |
|
8 |
-90 |
1 |
Tanja Stohn |
Cathrine Underbjerg |
111 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
N 1UT |
|
6 |
-50 |
2 |
Knud Christensen |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
V 2UT |
|
9 |
-150 |
-1 |
Søren Westesen |
Jeanet Normann |
113 |
Fire Spader |
Peter Yde |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
V 2UT |
|
9 |
-150 |
-1 |
Mogens Jensen |
Jens Erik Pedersen |
114 |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
Bellevue |
Peter Laursen |
N 1UT |
|
4 |
-150 |
-1 |
Flemming Staghøj |
Mogens Nyvig |
115 |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
4ut |
Henning Møller |
Ø 2KL |
|
8 |
-90 |
1 |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
Leif Simonsen |
116 |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
DAPP |
Poul Bundgaard |
Ø 2UT |
|
9 |
-150 |
-1 |
Peter Andersen |
Dorthe Lillelund |
117 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
N 3HJ |
|
6 |
-150 |
-1 |
Hanne Huge |
Helga Riis |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Fynboerne |
Erik Hansen |
Ø 2UT |
|
10 |
-180 |
-2 |
Inger Gosvig |
Else Høyer Hansen |
|
Datumscore for spil 1 = -111 |
|
|
2 |
B94 |
Ø/NS |
K2 |
|
T |
|
KDT8764 |
EDT6 |
|
K53 |
643 |
DT5 |
73 |
KDB9652 |
EB93 |
|
|
872 |
|
EB987 |
|
E84 |
|
52 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
Ø 5RU |
|
10 |
50 |
5 |
Martin Christoffersen |
Per Lund Thomsen |
2 |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Elsebeth Maagaard |
Jytte Dahl |
3 |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
Ø 2SP |
|
8 |
-110 |
1 |
Jens M Thomsen |
Thomas Christensen |
4 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Bo Svensson |
Bente Christensen |
5 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
Ø 2RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Thomas Bygballe |
Bente Pedersen |
6 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Poul Bo Madsen |
Merete Kjellerup |
7 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Jan Nimb |
Ole Adelkvist |
8 |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
V 4SP |
|
8 |
100 |
6 |
Peter Madsen |
Kaj Leegaard |
9 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
V 3UT |
|
10 |
-430 |
-7 |
Flemming Øster |
Holger Christensen |
10 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Søren Vorstrup |
Karen Larsson |
11 |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Arne Steen Sørensen |
Anders Hanberg Sørensen |
12 |
SVIPS |
Søren Raben |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Pia Raben |
Ejgild Johansen |
13 |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
Ø 4RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Torben Rasmussen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
Ø 3SP |
|
8 |
50 |
5 |
Jesper Juul |
Sebastian Mygh |
15 |
falsters falke |
Ole Kofoed |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
Ø 2RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Gerhardt Glud |
Kurt Boysen |
16 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Eli Christensen |
Preben Thaysen |
17 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Preben Mohr |
Olaf Nielsen |
18 |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Christian Lahrmann |
Inge Smith Nielsen |
19 |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Dorte Tange |
Lars Kuld |
20 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
Ø 3RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Karsten Dorph |
Gert Mølgaard |
21 |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
Ø 5RU |
|
10 |
50 |
5 |
Bent Andreasen |
Bjarne Knudsen |
22 |
Inspirer |
Finn Hansen |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
Ø 5RU D |
|
11 |
-550 |
-9 |
Rasmus Nielsen |
Søren Jørgensen |
23 |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
N 3KL D |
|
9 |
670 |
13 |
Villy Christensen |
Peter Møller Nielsen |
24 |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
V 3UT |
|
10 |
-430 |
-7 |
Hanne Nygaard |
Torben Kelså |
25 |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
Ø 5RU |
|
11 |
-400 |
-7 |
Peter Gallmayer |
Tommy Johnsen |
26 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Aase Midholm |
27 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
vaps |
Steen Højlund |
N 3KL D |
|
8 |
-200 |
-2 |
Vibeke Løngreen |
Vivi Kobylecki |
28 |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
Ø 3RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Anne Marie Frøhlich |
Bent Mølmann |
29 |
KOBRA |
Tove Tranberg |
KBC |
Harry Nanninga |
V 3UT |
|
10 |
-430 |
-7 |
Greta Holst |
Erling Kalhøj |
30 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
V 3UT |
|
11 |
-460 |
-8 |
Inga Hede |
Marianne Bank |
31 |
Real 36 |
Else Andersen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
V 3UT |
|
8 |
50 |
5 |
Erling Andersen |
Ellen Holmsgaard |
32 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Morten Larsen |
Lis Svendsen |
33 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Chr Hejlesen |
Peter Würtz |
34 |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
Ø 3KL |
|
4 |
250 |
9 |
Lillian Hansen |
Steen Løvgreen |
35 |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
V 4SP |
|
7 |
150 |
7 |
Mie Christensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
36 |
storbank? |
Christian Hollesen |
Kings & Queens |
Inge Jensen |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Dorte Hollesen |
Mona Secher Christensen |
37 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
Pigerne |
Aase Jensen |
Ø 2RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Kirsten Filtenborg |
Connie Strange Jensen |
38 |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Morten Jespersen |
Ole Sørensen |
39 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
Ø 4RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Ole Plam |
Erik Guldhammer |
40 |
BBC'erne |
Peter Molander |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
Ø 5RU D |
|
11 |
-550 |
-9 |
Arne Nørgaard |
Jørgen Bentsen |
41 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
N 2KL D |
|
8 |
180 |
7 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Oliver Rosager |
42 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
N 3UT D |
|
2 |
-2000 |
-18 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Pia Mortensen |
43 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
Ø 3UT |
|
1 |
400 |
11 |
Michael Dam |
Henriette Jørgensen |
44 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
Ø 3RU |
|
12 |
-170 |
-1 |
Jo Hegnelt |
Jens Jørgensen |
45 |
Play it again |
Søren Fischer |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
Ø 5RU |
|
10 |
50 |
5 |
Kirsten Nybroe |
Kirstine Purup |
46 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
Ø 3RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Harry Frandsen |
Peder Arberg |
47 |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
S 4HJ |
|
7 |
-300 |
-5 |
Lise Andersen |
Preben Knudsen |
48 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Niels Hougaard |
Lilli-Ann Nielsen |
49 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
23,12 |
Bo Blunch |
Ø 4RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Jette Ø Jensen |
Anni Hallberg |
50 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
V 3UT |
|
5 |
200 |
8 |
Birgit Højmann Larsen |
Kirsten Madsen |
51 |
Team lille klør |
Kent Andersen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Vibeke Jensen |
Birthe Fogh |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
KAMB |
Asger Loldrup |
Ø 3RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Kurt Holmbye |
Marianne Loldrup |
53 |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
Kongkursen |
Morten Becker |
Ø 5RU |
|
9 |
100 |
6 |
Poul Færch |
Anne Marie Moesgaard |
54 |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
V 2SP |
|
11 |
-200 |
-2 |
Mogens Jensen |
Jørgen Steenfelt |
55 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
Ø 3UT D |
|
6 |
500 |
12 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Jan Tino Knudsen |
56 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
S 4HJ |
|
7 |
-300 |
-5 |
Birthe Hansen |
Bente Sørensen |
57 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Ørnene |
Kurt Christensen |
Ø 5RU |
|
10 |
50 |
5 |
Anne Hansen |
Birgit Christensen |
58 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
Ø 3RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Jørgen Kaad |
Leif Svenningsen |
59 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
Ø 5RU D |
|
10 |
100 |
6 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Charles Thude |
60 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Studene |
Jens Grann |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Dan Nybo Jensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
Ø 4RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Bent Jakobsen |
Kirsten Schou |
62 |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
Thomsen og medhjælpere |
Zhou Liu |
V 3UT |
|
5 |
200 |
8 |
Morten Heby |
Peter Frigaard |
63 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
V 3SP |
|
8 |
50 |
5 |
Bjørn Anker Jespersen |
Niels Tofte |
64 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
PJAT |
Asger Friis |
Ø 3UT |
|
11 |
-460 |
-8 |
Kurt Christensen |
Peter Schmidt |
65 |
BB og sansfuglene |
Birgitte Engelbrechtsen |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
Ø 4RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Bent Ole Pedersen |
Erik Agersnap |
66 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
V 4SP |
|
6 |
200 |
8 |
Niels Bræmer |
Finn van Hauen |
67 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Solo |
Hans Olesen |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Henry Elmholt |
Hans Ole Nielsen |
68 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
OYSTERS |
Poul Larsen |
Ø 4RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Ole Christensen |
Bodil Haag |
69 |
Det går nok |
Frits Schledermann |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
Ø 3UT |
|
5 |
200 |
8 |
John Viggo Nielsen |
Jens Krusaa |
70 |
Aarhus |
Michael Krefeld |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
Ø 2RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Henrik Schmidt |
Verner Nielsen |
71 |
Four Jacks |
Børge Larsen |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Claus Bødskov |
Svend Jarlstrøm |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
Ø 3RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Helle W. Thrane |
Hanne Hauge |
73 |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
Team Vedbæk |
Tine Lind |
Ø 2RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Henrik Knudsen |
Jens Meyer |
74 |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
falsters falke |
Leif Hansen |
Ø 3UT |
|
5 |
200 |
8 |
Finn Pedersen |
Mogens Rasmussen |
75 |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
V 3UT |
|
9 |
-400 |
-7 |
Jonna Astrup |
Leif Rasmussen |
76 |
Krav til pas rundt |
Niels Hagemann |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Mette Prior |
Niels Gundesen |
77 |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
Ø 2RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Suzanne Wennicke |
Malene Holm Christensen |
78 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
V 4SP |
|
7 |
150 |
7 |
Kirsten Struve |
Poul Have Nielsen |
79 |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Michael Mathiesen |
Sven Storm |
80 |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
V 4SP |
|
11 |
-450 |
-8 |
Svend Pedersen |
Aksel Tornøe |
81 |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
V 3UT |
|
6 |
150 |
7 |
Karsten Andersen |
Morten Rasmussen Bune |
82 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
Ø 5RU |
|
10 |
50 |
5 |
Hanne Nielsen |
Birgit Rix |
83 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
V 3SP |
|
11 |
-200 |
-2 |
Hanne Vilstrup |
Arne Christensen |
84 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
plan b |
Mette Koefoed |
V 3UT |
|
6 |
150 |
7 |
Kirsten Sørensen |
Vera Petersen |
85 |
Back to Bach |
Britta Bach |
Helledusseda |
Ivan Abel |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Grete Skafte |
John Gundersen |
86 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
Viborgnyserne |
Peter Lilholt |
Ø 3RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Poul Kelså |
Eva Staal |
87 |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
Holte BC |
Jesper Debois |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Poul Erik Langholm |
Jens Greisen |
88 |
KBC |
Else Andersen |
KOBRA |
Knud Meier |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Karin Korup |
Ida Schwartz |
89 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Kibæk United |
Preben Jensen |
V 3UT |
|
8 |
50 |
5 |
Dorit Jensen |
Thorkild Andersen |
90 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Real 36 |
Verner Larsen |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Inga Poulsen |
Kristoffer Rasmussen |
91 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
Ø 3RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Bodil Nielsen |
Grete B. Rasmussen |
92 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
V 3UT |
|
8 |
50 |
5 |
Birgitte Schultz Møller |
Ove Høg |
93 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
N 5KL D |
|
8 |
-800 |
-12 |
Bent Sauer |
Jørgen V Hansen |
94 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
KIT |
Lis Hammann |
V 3UT |
|
6 |
150 |
7 |
Anna Lise Friis |
Bente Dirksen |
95 |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
Ø 2RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Henning Eilertsen |
Solvad Nielsen |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Nina Andersen |
Karen Larsen |
97 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
Team klippeøen |
Inge Nielsen |
Ø 3KL |
|
10 |
-130 |
0 |
Unni Berthelsen |
Peter Ringsted |
98 |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
JOK-team |
Jakob Baden |
Ø 3RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Else Jakobsen |
Ole Stohn |
99 |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
BBC'erne |
Erik Husum |
Ø 3RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Hanne Carlsson |
Kirsten Bræstrup |
100 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Søren Bune |
Torben Sværke |
101 |
Stikdåserne |
Ingrid Ledertoug |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
Ø 3RU |
|
9 |
-110 |
1 |
Ingerid Bach Hansen |
Lis Teusch |
102 |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
Ø 2RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Sonja Beck |
Franziska Rothenborg |
103 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
Ø 3RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Hans Christian Nielsen |
Hanne Jensen |
104 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Inga Lillesø |
Olaf Ries |
105 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
V 4SP |
|
8 |
100 |
6 |
Else Marie Henriksen |
Ib Flarup |
106 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Hopla |
Birthe Schmidt |
V 3UT |
|
10 |
-430 |
-7 |
Else Lentz |
Kurt Schmidt |
107 |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
Svoger med påhæng |
Anita Torlyn |
Ø 3RU |
|
11 |
-150 |
-1 |
Gert Villumsen |
Bo Sigismund |
108 |
23,12 |
Ole Fenger |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
N 4KL D |
|
9 |
-200 |
-2 |
Hanne Guldager |
Sussie Rasmussen |
109 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Tøserne |
Vivi Petersen |
V 3UT |
|
8 |
50 |
5 |
Anja Graakjær Altenburg |
Elisabeth Olsgaard |
110 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
Ø 3RU |
|
9 |
-110 |
1 |
Tanja Stohn |
Cathrine Underbjerg |
111 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
Ø 5RU |
|
10 |
50 |
5 |
Knud Christensen |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
V 3UT |
|
8 |
50 |
5 |
Søren Westesen |
Jeanet Normann |
113 |
Fire Spader |
Peter Yde |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
Ø 5RU D |
|
11 |
-550 |
-9 |
Mogens Jensen |
Jens Erik Pedersen |
114 |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
Bellevue |
Peter Laursen |
V 3UT |
|
10 |
-430 |
-7 |
Flemming Staghøj |
Mogens Nyvig |
115 |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
4ut |
Henning Møller |
Ø 5RU D |
|
11 |
-550 |
-9 |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
Leif Simonsen |
116 |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
DAPP |
Poul Bundgaard |
N 5KL |
|
8 |
-300 |
-5 |
Peter Andersen |
Dorthe Lillelund |
117 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
Ø 3RU |
|
10 |
-130 |
0 |
Hanne Huge |
Helga Riis |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Fynboerne |
Erik Hansen |
V 3UT |
|
8 |
50 |
5 |
Inger Gosvig |
Else Høyer Hansen |
|
Datumscore for spil 2 = -128 |
|
|
3 |
DB4 |
S/ØV |
ET6 |
|
764 |
|
B984 |
K96532 |
|
8 |
KD92 |
73 |
3 |
EKDBT5 |
E6 |
KT73 |
|
ET7 |
|
B854 |
|
982 |
|
D52 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Martin Christoffersen |
Per Lund Thomsen |
2 |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Elsebeth Maagaard |
Jytte Dahl |
3 |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Jens M Thomsen |
Thomas Christensen |
4 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Bo Svensson |
Bente Christensen |
5 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-5 |
Thomas Bygballe |
Bente Pedersen |
6 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
Ø 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Poul Bo Madsen |
Merete Kjellerup |
7 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Jan Nimb |
Ole Adelkvist |
8 |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Peter Madsen |
Kaj Leegaard |
9 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
V 3UT |
|
11 |
-660 |
-5 |
Flemming Øster |
Holger Christensen |
10 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Søren Vorstrup |
Karen Larsson |
11 |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
Ø 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Arne Steen Sørensen |
Anders Hanberg Sørensen |
12 |
SVIPS |
Søren Raben |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
Ø 3UT |
|
11 |
-660 |
-5 |
Pia Raben |
Ejgild Johansen |
13 |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Torben Rasmussen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
Ø 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Jesper Juul |
Sebastian Mygh |
15 |
falsters falke |
Ole Kofoed |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
Ø 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Gerhardt Glud |
Kurt Boysen |
16 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
Ø 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Eli Christensen |
Preben Thaysen |
17 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
Ø 4SP |
|
10 |
-620 |
-4 |
Preben Mohr |
Olaf Nielsen |
18 |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
V 4SP |
|
8 |
200 |
12 |
Christian Lahrmann |
Inge Smith Nielsen |
19 |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Dorte Tange |
Lars Kuld |
20 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Karsten Dorph |
Gert Mølgaard |
21 |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Bent Andreasen |
Bjarne Knudsen |
22 |
Inspirer |
Finn Hansen |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Rasmus Nielsen |
Søren Jørgensen |
23 |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
V 4SP |
|
10 |
-620 |
-4 |
Villy Christensen |
Peter Møller Nielsen |
24 |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Hanne Nygaard |
Torben Kelså |
25 |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
V 6UT |
|
9 |
300 |
13 |
Peter Gallmayer |
Tommy Johnsen |
26 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
Ø 5RU |
|
10 |
100 |
11 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Aase Midholm |
27 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
vaps |
Steen Højlund |
V 4SP |
|
9 |
100 |
11 |
Vibeke Løngreen |
Vivi Kobylecki |
28 |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
Ø 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Anne Marie Frøhlich |
Bent Mølmann |
29 |
KOBRA |
Tove Tranberg |
KBC |
Harry Nanninga |
Ø 3UT |
|
12 |
-690 |
-6 |
Greta Holst |
Erling Kalhøj |
30 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
Ø 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Inga Hede |
Marianne Bank |
31 |
Real 36 |
Else Andersen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Erling Andersen |
Ellen Holmsgaard |
32 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
V 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Morten Larsen |
Lis Svendsen |
33 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
V 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Chr Hejlesen |
Peter Würtz |
34 |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
V 6HJ |
|
8 |
400 |
13 |
Lillian Hansen |
Steen Løvgreen |
35 |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
Ø 4UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Mie Christensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
36 |
storbank? |
Christian Hollesen |
Kings & Queens |
Inge Jensen |
V 4SP |
|
9 |
100 |
11 |
Dorte Hollesen |
Mona Secher Christensen |
37 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
Pigerne |
Aase Jensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Kirsten Filtenborg |
Connie Strange Jensen |
38 |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
Ø 4UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Morten Jespersen |
Ole Sørensen |
39 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Ole Plam |
Erik Guldhammer |
40 |
BBC'erne |
Peter Molander |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Arne Nørgaard |
Jørgen Bentsen |
41 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
V 4SP |
|
10 |
-620 |
-4 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Oliver Rosager |
42 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
V 4SP |
|
9 |
100 |
11 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Pia Mortensen |
43 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
Ø 3UT |
|
11 |
-660 |
-5 |
Michael Dam |
Henriette Jørgensen |
44 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Jo Hegnelt |
Jens Jørgensen |
45 |
Play it again |
Søren Fischer |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Kirsten Nybroe |
Kirstine Purup |
46 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Harry Frandsen |
Peder Arberg |
47 |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
Ø 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Lise Andersen |
Preben Knudsen |
48 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Niels Hougaard |
Lilli-Ann Nielsen |
49 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
23,12 |
Bo Blunch |
Ø 6UT |
|
12 |
-1440 |
-14 |
Jette Ø Jensen |
Anni Hallberg |
50 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Birgit Højmann Larsen |
Kirsten Madsen |
51 |
Team lille klør |
Kent Andersen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
Ø 6RU |
|
11 |
100 |
11 |
Vibeke Jensen |
Birthe Fogh |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
KAMB |
Asger Loldrup |
Ø 5RU |
|
10 |
100 |
11 |
Kurt Holmbye |
Marianne Loldrup |
53 |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
Kongkursen |
Morten Becker |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Poul Færch |
Anne Marie Moesgaard |
54 |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Mogens Jensen |
Jørgen Steenfelt |
55 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Jan Tino Knudsen |
56 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
Ø 5RU |
|
11 |
-600 |
-4 |
Birthe Hansen |
Bente Sørensen |
57 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Ørnene |
Kurt Christensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Anne Hansen |
Birgit Christensen |
58 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
V 4SP |
|
9 |
100 |
11 |
Jørgen Kaad |
Leif Svenningsen |
59 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Charles Thude |
60 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Studene |
Jens Grann |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Dan Nybo Jensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Bent Jakobsen |
Kirsten Schou |
62 |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
Thomsen og medhjælpere |
Zhou Liu |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Morten Heby |
Peter Frigaard |
63 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Bjørn Anker Jespersen |
Niels Tofte |
64 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
PJAT |
Asger Friis |
Ø 6RU |
|
11 |
100 |
11 |
Kurt Christensen |
Peter Schmidt |
65 |
BB og sansfuglene |
Birgitte Engelbrechtsen |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
Ø 3UT |
|
11 |
-660 |
-5 |
Bent Ole Pedersen |
Erik Agersnap |
66 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
Ø 6UT |
|
9 |
300 |
13 |
Niels Bræmer |
Finn van Hauen |
67 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Solo |
Hans Olesen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Henry Elmholt |
Hans Ole Nielsen |
68 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
OYSTERS |
Poul Larsen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Ole Christensen |
Bodil Haag |
69 |
Det går nok |
Frits Schledermann |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
John Viggo Nielsen |
Jens Krusaa |
70 |
Aarhus |
Michael Krefeld |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Henrik Schmidt |
Verner Nielsen |
71 |
Four Jacks |
Børge Larsen |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Claus Bødskov |
Svend Jarlstrøm |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Helle W. Thrane |
Hanne Hauge |
73 |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
Team Vedbæk |
Tine Lind |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Henrik Knudsen |
Jens Meyer |
74 |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
falsters falke |
Leif Hansen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Finn Pedersen |
Mogens Rasmussen |
75 |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
Ø 6UT |
|
9 |
300 |
13 |
Jonna Astrup |
Leif Rasmussen |
76 |
Krav til pas rundt |
Niels Hagemann |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Mette Prior |
Niels Gundesen |
77 |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Suzanne Wennicke |
Malene Holm Christensen |
78 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Kirsten Struve |
Poul Have Nielsen |
79 |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
Ø 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Michael Mathiesen |
Sven Storm |
80 |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Svend Pedersen |
Aksel Tornøe |
81 |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
Ø 3UT |
|
11 |
-660 |
-5 |
Karsten Andersen |
Morten Rasmussen Bune |
82 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
Ø 6KL |
|
8 |
400 |
13 |
Hanne Nielsen |
Birgit Rix |
83 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
Ø 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Hanne Vilstrup |
Arne Christensen |
84 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
plan b |
Mette Koefoed |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Kirsten Sørensen |
Vera Petersen |
85 |
Back to Bach |
Britta Bach |
Helledusseda |
Ivan Abel |
Ø 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Grete Skafte |
John Gundersen |
86 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
Viborgnyserne |
Peter Lilholt |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Poul Kelså |
Eva Staal |
87 |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
Holte BC |
Jesper Debois |
V 4SP |
|
10 |
-620 |
-4 |
Poul Erik Langholm |
Jens Greisen |
88 |
KBC |
Else Andersen |
KOBRA |
Knud Meier |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Karin Korup |
Ida Schwartz |
89 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Kibæk United |
Preben Jensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Dorit Jensen |
Thorkild Andersen |
90 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Real 36 |
Verner Larsen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Inga Poulsen |
Kristoffer Rasmussen |
91 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Bodil Nielsen |
Grete B. Rasmussen |
92 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Birgitte Schultz Møller |
Ove Høg |
93 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Bent Sauer |
Jørgen V Hansen |
94 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
KIT |
Lis Hammann |
Ø 5RU |
|
10 |
100 |
11 |
Anna Lise Friis |
Bente Dirksen |
95 |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
Ø 3UT |
|
8 |
100 |
11 |
Henning Eilertsen |
Solvad Nielsen |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Nina Andersen |
Karen Larsen |
97 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
Team klippeøen |
Inge Nielsen |
V 3UT |
|
12 |
-690 |
-6 |
Unni Berthelsen |
Peter Ringsted |
98 |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
JOK-team |
Jakob Baden |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Else Jakobsen |
Ole Stohn |
99 |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
BBC'erne |
Erik Husum |
V 4SP |
|
9 |
100 |
11 |
Hanne Carlsson |
Kirsten Bræstrup |
100 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
V 4SP |
|
10 |
-620 |
-4 |
Søren Bune |
Torben Sværke |
101 |
Stikdåserne |
Ingrid Ledertoug |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
Ø 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Ingerid Bach Hansen |
Lis Teusch |
102 |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Sonja Beck |
Franziska Rothenborg |
103 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
Ø 3RU |
|
10 |
-130 |
8 |
Hans Christian Nielsen |
Hanne Jensen |
104 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
V 3UT |
|
10 |
-630 |
-4 |
Inga Lillesø |
Olaf Ries |
105 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
V 2SP |
|
9 |
-140 |
8 |
Else Marie Henriksen |
Ib Flarup |
106 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Hopla |
Birthe Schmidt |
V 4SP |
|
8 |
200 |
12 |
Else Lentz |
Kurt Schmidt |
107 |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
Svoger med påhæng |
Anita Torlyn |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Gert Villumsen |
Bo Sigismund |
108 |
23,12 |
Ole Fenger |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
Ø 3UT |
|
7 |
200 |
12 |
Hanne Guldager |
Sussie Rasmussen |
109 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Tøserne |
Vivi Petersen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Anja Graakjær Altenburg |
Elisabeth Olsgaard |
110 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
Ø 3UT |
|
11 |
-660 |
-5 |
Tanja Stohn |
Cathrine Underbjerg |
111 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Knud Christensen |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
Ø 6RU |
|
10 |
200 |
12 |
Søren Westesen |
Jeanet Normann |
113 |
Fire Spader |
Peter Yde |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Mogens Jensen |
Jens Erik Pedersen |
114 |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
Bellevue |
Peter Laursen |
Ø 3UT |
|
11 |
-660 |
-5 |
Flemming Staghøj |
Mogens Nyvig |
115 |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
4ut |
Henning Møller |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
Leif Simonsen |
116 |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
DAPP |
Poul Bundgaard |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Peter Andersen |
Dorthe Lillelund |
117 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
Ø 3UT |
|
9 |
-600 |
-4 |
Hanne Huge |
Helga Riis |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Fynboerne |
Erik Hansen |
V 4SP |
|
7 |
300 |
13 |
Inger Gosvig |
Else Høyer Hansen |
|
Datumscore for spil 3 = -471 |
|
|
4 |
K84 |
V/Alle |
KD6 |
|
ET85 |
|
E83 |
EB96 |
|
732 |
EB73 |
T542 |
743 |
B2 |
KT |
9765 |
|
DT5 |
|
98 |
|
KD96 |
|
DB42 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Martin Christoffersen |
Per Lund Thomsen |
2 |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Elsebeth Maagaard |
Jytte Dahl |
3 |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Jens M Thomsen |
Thomas Christensen |
4 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
N 3UT |
|
8 |
-100 |
-12 |
Bo Svensson |
Bente Christensen |
5 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Thomas Bygballe |
Bente Pedersen |
6 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Poul Bo Madsen |
Merete Kjellerup |
7 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Jan Nimb |
Ole Adelkvist |
8 |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Peter Madsen |
Kaj Leegaard |
9 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Flemming Øster |
Holger Christensen |
10 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Søren Vorstrup |
Karen Larsson |
11 |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Arne Steen Sørensen |
Anders Hanberg Sørensen |
12 |
SVIPS |
Søren Raben |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
N 2RU |
|
10 |
130 |
-9 |
Pia Raben |
Ejgild Johansen |
13 |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Torben Rasmussen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Jesper Juul |
Sebastian Mygh |
15 |
falsters falke |
Ole Kofoed |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Gerhardt Glud |
Kurt Boysen |
16 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Eli Christensen |
Preben Thaysen |
17 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Preben Mohr |
Olaf Nielsen |
18 |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Christian Lahrmann |
Inge Smith Nielsen |
19 |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Dorte Tange |
Lars Kuld |
20 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Karsten Dorph |
Gert Mølgaard |
21 |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Bent Andreasen |
Bjarne Knudsen |
22 |
Inspirer |
Finn Hansen |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Rasmus Nielsen |
Søren Jørgensen |
23 |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
N 2RU |
|
9 |
110 |
-9 |
Villy Christensen |
Peter Møller Nielsen |
24 |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
N 1UT |
|
8 |
120 |
-9 |
Hanne Nygaard |
Torben Kelså |
25 |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Peter Gallmayer |
Tommy Johnsen |
26 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Aase Midholm |
27 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
vaps |
Steen Højlund |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Vibeke Løngreen |
Vivi Kobylecki |
28 |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
N 3UT |
|
8 |
-100 |
-12 |
Anne Marie Frøhlich |
Bent Mølmann |
29 |
KOBRA |
Tove Tranberg |
KBC |
Harry Nanninga |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Greta Holst |
Erling Kalhøj |
30 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Inga Hede |
Marianne Bank |
31 |
Real 36 |
Else Andersen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Erling Andersen |
Ellen Holmsgaard |
32 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Morten Larsen |
Lis Svendsen |
33 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Chr Hejlesen |
Peter Würtz |
34 |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Lillian Hansen |
Steen Løvgreen |
35 |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
S 2RU |
|
10 |
130 |
-9 |
Mie Christensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
36 |
storbank? |
Christian Hollesen |
Kings & Queens |
Inge Jensen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Dorte Hollesen |
Mona Secher Christensen |
37 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
Pigerne |
Aase Jensen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Kirsten Filtenborg |
Connie Strange Jensen |
38 |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Morten Jespersen |
Ole Sørensen |
39 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Ole Plam |
Erik Guldhammer |
40 |
BBC'erne |
Peter Molander |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Arne Nørgaard |
Jørgen Bentsen |
41 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Oliver Rosager |
42 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Pia Mortensen |
43 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Michael Dam |
Henriette Jørgensen |
44 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Jo Hegnelt |
Jens Jørgensen |
45 |
Play it again |
Søren Fischer |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Kirsten Nybroe |
Kirstine Purup |
46 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
N 2UT |
|
10 |
180 |
-8 |
Harry Frandsen |
Peder Arberg |
47 |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Lise Andersen |
Preben Knudsen |
48 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Niels Hougaard |
Lilli-Ann Nielsen |
49 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
23,12 |
Bo Blunch |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Jette Ø Jensen |
Anni Hallberg |
50 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Birgit Højmann Larsen |
Kirsten Madsen |
51 |
Team lille klør |
Kent Andersen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Vibeke Jensen |
Birthe Fogh |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
KAMB |
Asger Loldrup |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Kurt Holmbye |
Marianne Loldrup |
53 |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
Kongkursen |
Morten Becker |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Poul Færch |
Anne Marie Moesgaard |
54 |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Mogens Jensen |
Jørgen Steenfelt |
55 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Jan Tino Knudsen |
56 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Birthe Hansen |
Bente Sørensen |
57 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Ørnene |
Kurt Christensen |
N 3UT |
|
11 |
660 |
4 |
Anne Hansen |
Birgit Christensen |
58 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
S 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Jørgen Kaad |
Leif Svenningsen |
59 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Charles Thude |
60 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Studene |
Jens Grann |
Ø 2HJ D |
|
7 |
200 |
-8 |
Dan Nybo Jensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Bent Jakobsen |
Kirsten Schou |
62 |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
Thomsen og medhjælpere |
Zhou Liu |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Morten Heby |
Peter Frigaard |
63 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Bjørn Anker Jespersen |
Niels Tofte |
64 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
PJAT |
Asger Friis |
V 1UT |
|
3 |
400 |
-3 |
Kurt Christensen |
Peter Schmidt |
65 |
BB og sansfuglene |
Birgitte Engelbrechtsen |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Bent Ole Pedersen |
Erik Agersnap |
66 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Niels Bræmer |
Finn van Hauen |
67 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Solo |
Hans Olesen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Henry Elmholt |
Hans Ole Nielsen |
68 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
OYSTERS |
Poul Larsen |
N 3UT |
|
8 |
-100 |
-12 |
Ole Christensen |
Bodil Haag |
69 |
Det går nok |
Frits Schledermann |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
John Viggo Nielsen |
Jens Krusaa |
70 |
Aarhus |
Michael Krefeld |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Henrik Schmidt |
Verner Nielsen |
71 |
Four Jacks |
Børge Larsen |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Claus Bødskov |
Svend Jarlstrøm |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Helle W. Thrane |
Hanne Hauge |
73 |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
Team Vedbæk |
Tine Lind |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Henrik Knudsen |
Jens Meyer |
74 |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
falsters falke |
Leif Hansen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Finn Pedersen |
Mogens Rasmussen |
75 |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
N 3UT |
|
11 |
660 |
4 |
Jonna Astrup |
Leif Rasmussen |
76 |
Krav til pas rundt |
Niels Hagemann |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Mette Prior |
Niels Gundesen |
77 |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
S 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Suzanne Wennicke |
Malene Holm Christensen |
78 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Kirsten Struve |
Poul Have Nielsen |
79 |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Michael Mathiesen |
Sven Storm |
80 |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Svend Pedersen |
Aksel Tornøe |
81 |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Karsten Andersen |
Morten Rasmussen Bune |
82 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Hanne Nielsen |
Birgit Rix |
83 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Hanne Vilstrup |
Arne Christensen |
84 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
plan b |
Mette Koefoed |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Kirsten Sørensen |
Vera Petersen |
85 |
Back to Bach |
Britta Bach |
Helledusseda |
Ivan Abel |
V 2KL |
|
5 |
300 |
-6 |
Grete Skafte |
John Gundersen |
86 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
Viborgnyserne |
Peter Lilholt |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Poul Kelså |
Eva Staal |
87 |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
Holte BC |
Jesper Debois |
N 3UT |
|
8 |
-100 |
-12 |
Poul Erik Langholm |
Jens Greisen |
88 |
KBC |
Else Andersen |
KOBRA |
Knud Meier |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Karin Korup |
Ida Schwartz |
89 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Kibæk United |
Preben Jensen |
N 2UT |
|
11 |
210 |
-7 |
Dorit Jensen |
Thorkild Andersen |
90 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Real 36 |
Verner Larsen |
N 3UT |
|
8 |
-100 |
-12 |
Inga Poulsen |
Kristoffer Rasmussen |
91 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Bodil Nielsen |
Grete B. Rasmussen |
92 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Birgitte Schultz Møller |
Ove Høg |
93 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Bent Sauer |
Jørgen V Hansen |
94 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
KIT |
Lis Hammann |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Anna Lise Friis |
Bente Dirksen |
95 |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Henning Eilertsen |
Solvad Nielsen |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
N 3UT |
|
8 |
-100 |
-12 |
Nina Andersen |
Karen Larsen |
97 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
Team klippeøen |
Inge Nielsen |
N 2UT |
|
8 |
120 |
-9 |
Unni Berthelsen |
Peter Ringsted |
98 |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
JOK-team |
Jakob Baden |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Else Jakobsen |
Ole Stohn |
99 |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
BBC'erne |
Erik Husum |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Hanne Carlsson |
Kirsten Bræstrup |
100 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Søren Bune |
Torben Sværke |
101 |
Stikdåserne |
Ingrid Ledertoug |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
N 3UT |
|
7 |
-200 |
-12 |
Ingerid Bach Hansen |
Lis Teusch |
102 |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Sonja Beck |
Franziska Rothenborg |
103 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
N 2UT |
|
9 |
150 |
-9 |
Hans Christian Nielsen |
Hanne Jensen |
104 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Inga Lillesø |
Olaf Ries |
105 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
N 3UT |
|
11 |
660 |
4 |
Else Marie Henriksen |
Ib Flarup |
106 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Hopla |
Birthe Schmidt |
N 3UT |
|
11 |
660 |
4 |
Else Lentz |
Kurt Schmidt |
107 |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
Svoger med påhæng |
Anita Torlyn |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Gert Villumsen |
Bo Sigismund |
108 |
23,12 |
Ole Fenger |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Hanne Guldager |
Sussie Rasmussen |
109 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Tøserne |
Vivi Petersen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Anja Graakjær Altenburg |
Elisabeth Olsgaard |
110 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
N 3UT |
|
11 |
660 |
4 |
Tanja Stohn |
Cathrine Underbjerg |
111 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Knud Christensen |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Søren Westesen |
Jeanet Normann |
113 |
Fire Spader |
Peter Yde |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Mogens Jensen |
Jens Erik Pedersen |
114 |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
Bellevue |
Peter Laursen |
S 3RU |
|
10 |
130 |
-9 |
Flemming Staghøj |
Mogens Nyvig |
115 |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
4ut |
Henning Møller |
N 3UT |
|
8 |
-100 |
-12 |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
Leif Simonsen |
116 |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
DAPP |
Poul Bundgaard |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Peter Andersen |
Dorthe Lillelund |
117 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
N 3UT |
|
9 |
600 |
2 |
Hanne Huge |
Helga Riis |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Fynboerne |
Erik Hansen |
N 3UT |
|
10 |
630 |
3 |
Inger Gosvig |
Else Høyer Hansen |
|
Datumscore for spil 4 = 519 |
|
|
5 |
KDT72 |
N/NS |
KB4 |
|
K5 |
|
974 |
B |
|
E94 |
ET852 |
D6 |
B9863 |
DT2 |
T2 |
EDB86 |
|
8653 |
|
973 |
|
E74 |
|
K53 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
Ø 2HJ |
|
6 |
100 |
0 |
Martin Christoffersen |
Per Lund Thomsen |
2 |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
V 3HJ |
|
8 |
50 |
-2 |
Elsebeth Maagaard |
Jytte Dahl |
3 |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Jens M Thomsen |
Thomas Christensen |
4 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
Ø 3HJ |
|
8 |
50 |
-2 |
Bo Svensson |
Bente Christensen |
5 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Thomas Bygballe |
Bente Pedersen |
6 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
N 3SP |
|
8 |
-100 |
-5 |
Poul Bo Madsen |
Merete Kjellerup |
7 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
V 4HJ |
|
8 |
100 |
0 |
Jan Nimb |
Ole Adelkvist |
8 |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
Ø 2HJ |
|
6 |
100 |
0 |
Peter Madsen |
Kaj Leegaard |
9 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
S 3RU |
|
3 |
-600 |
-12 |
Flemming Øster |
Holger Christensen |
10 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Søren Vorstrup |
Karen Larsson |
11 |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
V 4HJ |
|
7 |
150 |
2 |
Arne Steen Sørensen |
Anders Hanberg Sørensen |
12 |
SVIPS |
Søren Raben |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Pia Raben |
Ejgild Johansen |
13 |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
Ø 3HJ |
|
8 |
50 |
-2 |
Torben Rasmussen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
Ø 3RU |
|
9 |
-110 |
-5 |
Jesper Juul |
Sebastian Mygh |
15 |
falsters falke |
Ole Kofoed |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
Ø 3KL |
|
8 |
50 |
-2 |
Gerhardt Glud |
Kurt Boysen |
16 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Eli Christensen |
Preben Thaysen |
17 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
V 3RU |
|
9 |
-110 |
-5 |
Preben Mohr |
Olaf Nielsen |
18 |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
N 1UT |
|
7 |
90 |
0 |
Christian Lahrmann |
Inge Smith Nielsen |
19 |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
V 3HJ |
|
8 |
50 |
-2 |
Dorte Tange |
Lars Kuld |
20 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Karsten Dorph |
Gert Mølgaard |
21 |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Bent Andreasen |
Bjarne Knudsen |
22 |
Inspirer |
Finn Hansen |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
N 3SP D |
|
9 |
730 |
12 |
Rasmus Nielsen |
Søren Jørgensen |
23 |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Villy Christensen |
Peter Møller Nielsen |
24 |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
Ø 3KL |
|
8 |
50 |
-2 |
Hanne Nygaard |
Torben Kelså |
25 |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
V 3RU |
|
7 |
100 |
0 |
Peter Gallmayer |
Tommy Johnsen |
26 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
Ø 3KL |
|
8 |
50 |
-2 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Aase Midholm |
27 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
vaps |
Steen Højlund |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Vibeke Løngreen |
Vivi Kobylecki |
28 |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Anne Marie Frøhlich |
Bent Mølmann |
29 |
KOBRA |
Tove Tranberg |
KBC |
Harry Nanninga |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Greta Holst |
Erling Kalhøj |
30 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
Ø 3UT |
|
6 |
150 |
2 |
Inga Hede |
Marianne Bank |
31 |
Real 36 |
Else Andersen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
V 4HJ |
|
5 |
250 |
4 |
Erling Andersen |
Ellen Holmsgaard |
32 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Morten Larsen |
Lis Svendsen |
33 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Chr Hejlesen |
Peter Würtz |
34 |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
Ø 3UT |
|
8 |
50 |
-2 |
Lillian Hansen |
Steen Løvgreen |
35 |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Mie Christensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
36 |
storbank? |
Christian Hollesen |
Kings & Queens |
Inge Jensen |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Dorte Hollesen |
Mona Secher Christensen |
37 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
Pigerne |
Aase Jensen |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Kirsten Filtenborg |
Connie Strange Jensen |
38 |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Morten Jespersen |
Ole Sørensen |
39 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Ole Plam |
Erik Guldhammer |
40 |
BBC'erne |
Peter Molander |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
V 4HJ |
|
7 |
150 |
2 |
Arne Nørgaard |
Jørgen Bentsen |
41 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
Ø 3UT |
|
4 |
250 |
4 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Oliver Rosager |
42 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
V 3HJ |
|
8 |
50 |
-2 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Pia Mortensen |
43 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Michael Dam |
Henriette Jørgensen |
44 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Jo Hegnelt |
Jens Jørgensen |
45 |
Play it again |
Søren Fischer |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Kirsten Nybroe |
Kirstine Purup |
46 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Harry Frandsen |
Peder Arberg |
47 |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
V 3HJ |
|
8 |
50 |
-2 |
Lise Andersen |
Preben Knudsen |
48 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
V 3RU |
|
9 |
-110 |
-5 |
Niels Hougaard |
Lilli-Ann Nielsen |
49 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
23,12 |
Bo Blunch |
Ø 3KL |
|
8 |
50 |
-2 |
Jette Ø Jensen |
Anni Hallberg |
50 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
N 3SP |
|
8 |
-100 |
-5 |
Birgit Højmann Larsen |
Kirsten Madsen |
51 |
Team lille klør |
Kent Andersen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Vibeke Jensen |
Birthe Fogh |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
KAMB |
Asger Loldrup |
Ø 3KL |
|
9 |
-110 |
-5 |
Kurt Holmbye |
Marianne Loldrup |
53 |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
Kongkursen |
Morten Becker |
Ø 3KL |
|
7 |
100 |
0 |
Poul Færch |
Anne Marie Moesgaard |
54 |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Mogens Jensen |
Jørgen Steenfelt |
55 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Jan Tino Knudsen |
56 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Birthe Hansen |
Bente Sørensen |
57 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Ørnene |
Kurt Christensen |
Ø 3UT |
|
4 |
250 |
4 |
Anne Hansen |
Birgit Christensen |
58 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Jørgen Kaad |
Leif Svenningsen |
59 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Charles Thude |
60 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Studene |
Jens Grann |
Ø 3UT |
|
7 |
100 |
0 |
Dan Nybo Jensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
Ø 3UT |
|
4 |
250 |
4 |
Bent Jakobsen |
Kirsten Schou |
62 |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
Thomsen og medhjælpere |
Zhou Liu |
V 3HJ |
|
6 |
150 |
2 |
Morten Heby |
Peter Frigaard |
63 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
V 3HJ |
|
9 |
-140 |
-6 |
Bjørn Anker Jespersen |
Niels Tofte |
64 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
PJAT |
Asger Friis |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Kurt Christensen |
Peter Schmidt |
65 |
BB og sansfuglene |
Birgitte Engelbrechtsen |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
V 4HJ |
|
7 |
150 |
2 |
Bent Ole Pedersen |
Erik Agersnap |
66 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Niels Bræmer |
Finn van Hauen |
67 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Solo |
Hans Olesen |
V 3HJ |
|
8 |
50 |
-2 |
Henry Elmholt |
Hans Ole Nielsen |
68 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
OYSTERS |
Poul Larsen |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Ole Christensen |
Bodil Haag |
69 |
Det går nok |
Frits Schledermann |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
V 3HJ |
|
9 |
-140 |
-6 |
John Viggo Nielsen |
Jens Krusaa |
70 |
Aarhus |
Michael Krefeld |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
V 4HJ |
|
7 |
150 |
2 |
Henrik Schmidt |
Verner Nielsen |
71 |
Four Jacks |
Børge Larsen |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
Ø 3UT D |
|
4 |
1100 |
14 |
Claus Bødskov |
Svend Jarlstrøm |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Helle W. Thrane |
Hanne Hauge |
73 |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
Team Vedbæk |
Tine Lind |
N 2SP |
|
8 |
110 |
1 |
Henrik Knudsen |
Jens Meyer |
74 |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
falsters falke |
Leif Hansen |
V 3HJ |
|
8 |
50 |
-2 |
Finn Pedersen |
Mogens Rasmussen |
75 |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
Ø 3HJ |
|
7 |
100 |
0 |
Jonna Astrup |
Leif Rasmussen |
76 |
Krav til pas rundt |
Niels Hagemann |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
N 2SP |
|
8 |
110 |
1 |
Mette Prior |
Niels Gundesen |
77 |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Suzanne Wennicke |
Malene Holm Christensen |
78 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Kirsten Struve |
Poul Have Nielsen |
79 |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
Ø 2UT |
|
5 |
150 |
2 |
Michael Mathiesen |
Sven Storm |
80 |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
Ø 2UT |
|
4 |
200 |
3 |
Svend Pedersen |
Aksel Tornøe |
81 |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
V 4HJ |
|
8 |
100 |
0 |
Karsten Andersen |
Morten Rasmussen Bune |
82 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
Ø 3KL |
|
7 |
100 |
0 |
Hanne Nielsen |
Birgit Rix |
83 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
N 3SP |
|
8 |
-100 |
-5 |
Hanne Vilstrup |
Arne Christensen |
84 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
plan b |
Mette Koefoed |
V 3HJ |
|
7 |
100 |
0 |
Kirsten Sørensen |
Vera Petersen |
85 |
Back to Bach |
Britta Bach |
Helledusseda |
Ivan Abel |
Ø 3KL |
|
7 |
100 |
0 |
Grete Skafte |
John Gundersen |
86 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
Viborgnyserne |
Peter Lilholt |
N 3SP |
|
8 |
-100 |
-5 |
Poul Kelså |
Eva Staal |
87 |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
Holte BC |
Jesper Debois |
V 4HJ |
|
8 |
100 |
0 |
Poul Erik Langholm |
Jens Greisen |
88 |
KBC |
Else Andersen |
KOBRA |
Knud Meier |
N 2SP |
|
7 |
-100 |
-5 |
Karin Korup |
Ida Schwartz |
89 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Kibæk United |
Preben Jensen |
N 3SP |
|
8 |
-100 |
-5 |
Dorit Jensen |
Thorkild Andersen |
90 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Real 36 |
Verner Larsen |
V 4HJ |
|
9 |
50 |
-2 |
Inga Poulsen |
Kristoffer Rasmussen |
91 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Bodil Nielsen |
Grete B. Rasmussen |
92 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
N 3SP |
|
8 |
-100 |
-5 |
Birgitte Schultz Møller |
Ove Høg |
93 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
Ø 3KL |
|
9 |
-110 |
-5 |
Bent Sauer |
Jørgen V Hansen |
94 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
KIT |
Lis Hammann |
V 3HJ |
|
8 |
50 |
-2 |
Anna Lise Friis |
Bente Dirksen |
95 |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
N 3SP |
|
8 |
-100 |
-5 |
Henning Eilertsen |
Solvad Nielsen |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
V 3RU |
|
9 |
-110 |
-5 |
Nina Andersen |
Karen Larsen |
97 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
Team klippeøen |
Inge Nielsen |
V 3RU |
|
9 |
-110 |
-5 |
Unni Berthelsen |
Peter Ringsted |
98 |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
JOK-team |
Jakob Baden |
Ø 2UT |
|
6 |
100 |
0 |
Else Jakobsen |
Ole Stohn |
99 |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
BBC'erne |
Erik Husum |
Ø 3UT |
|
4 |
250 |
4 |
Hanne Carlsson |
Kirsten Bræstrup |
100 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Søren Bune |
Torben Sværke |
101 |
Stikdåserne |
Ingrid Ledertoug |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
N 3SP |
|
8 |
-100 |
-5 |
Ingerid Bach Hansen |
Lis Teusch |
102 |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
N 2SP |
|
8 |
110 |
1 |
Sonja Beck |
Franziska Rothenborg |
103 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Hans Christian Nielsen |
Hanne Jensen |
104 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
V 4HJ D |
|
7 |
500 |
9 |
Inga Lillesø |
Olaf Ries |
105 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
N 2SP |
|
8 |
110 |
1 |
Else Marie Henriksen |
Ib Flarup |
106 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Hopla |
Birthe Schmidt |
V 3HJ |
|
9 |
-140 |
-6 |
Else Lentz |
Kurt Schmidt |
107 |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
Svoger med påhæng |
Anita Torlyn |
Ø 3UT |
|
4 |
250 |
4 |
Gert Villumsen |
Bo Sigismund |
108 |
23,12 |
Ole Fenger |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Hanne Guldager |
Sussie Rasmussen |
109 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Tøserne |
Vivi Petersen |
Ø 4KL |
|
8 |
100 |
0 |
Anja Graakjær Altenburg |
Elisabeth Olsgaard |
110 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
N 3SP |
|
8 |
-100 |
-5 |
Tanja Stohn |
Cathrine Underbjerg |
111 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
Ø 3UT |
|
8 |
50 |
-2 |
Knud Christensen |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
Ø 3UT |
|
4 |
250 |
4 |
Søren Westesen |
Jeanet Normann |
113 |
Fire Spader |
Peter Yde |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
N 2SP |
|
7 |
-100 |
-5 |
Mogens Jensen |
Jens Erik Pedersen |
114 |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
Bellevue |
Peter Laursen |
N 2SP |
|
9 |
140 |
2 |
Flemming Staghøj |
Mogens Nyvig |
115 |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
4ut |
Henning Møller |
Ø 4KL |
|
8 |
100 |
0 |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
Leif Simonsen |
116 |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
DAPP |
Poul Bundgaard |
N 2SP |
|
8 |
110 |
1 |
Peter Andersen |
Dorthe Lillelund |
117 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
N 3SP |
|
9 |
140 |
2 |
Hanne Huge |
Helga Riis |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Fynboerne |
Erik Hansen |
V 4HJ |
|
5 |
250 |
4 |
Inger Gosvig |
Else Høyer Hansen |
|
Datumscore for spil 5 = 95 |
|
|
6 |
EB94 |
Ø/ØV |
EK98 |
|
84 |
|
B87 |
T3 |
|
KD82 |
BT3 |
762 |
T93 |
EKD6 |
ED932 |
T6 |
|
765 |
|
D54 |
|
B752 |
|
K54 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
Ø 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Martin Christoffersen |
Per Lund Thomsen |
2 |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
S 2HJ |
|
5 |
-150 |
-2 |
Elsebeth Maagaard |
Jytte Dahl |
3 |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
V 2KL D |
|
7 |
200 |
7 |
Jens M Thomsen |
Thomas Christensen |
4 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Bo Svensson |
Bente Christensen |
5 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
N 2HJ |
|
8 |
110 |
5 |
Thomas Bygballe |
Bente Pedersen |
6 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Poul Bo Madsen |
Merete Kjellerup |
7 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
S 2HJ |
|
7 |
-50 |
1 |
Jan Nimb |
Ole Adelkvist |
8 |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
Ø 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Peter Madsen |
Kaj Leegaard |
9 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Flemming Øster |
Holger Christensen |
10 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
S 2HJ |
|
5 |
-150 |
-2 |
Søren Vorstrup |
Karen Larsson |
11 |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
N 2HJ |
|
7 |
-50 |
1 |
Arne Steen Sørensen |
Anders Hanberg Sørensen |
12 |
SVIPS |
Søren Raben |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
Ø 1UT |
|
8 |
-120 |
-2 |
Pia Raben |
Ejgild Johansen |
13 |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Torben Rasmussen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
S 2RU |
|
4 |
-200 |
-4 |
Jesper Juul |
Sebastian Mygh |
15 |
falsters falke |
Ole Kofoed |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
Ø 3RU |
|
7 |
200 |
7 |
Gerhardt Glud |
Kurt Boysen |
16 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Eli Christensen |
Preben Thaysen |
17 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Preben Mohr |
Olaf Nielsen |
18 |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
-2 |
Christian Lahrmann |
Inge Smith Nielsen |
19 |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
S 3UT |
|
7 |
-100 |
-1 |
Dorte Tange |
Lars Kuld |
20 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
V 1UT D |
|
8 |
-380 |
-7 |
Karsten Dorph |
Gert Mølgaard |
21 |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
S 2KL |
|
7 |
-50 |
1 |
Bent Andreasen |
Bjarne Knudsen |
22 |
Inspirer |
Finn Hansen |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
-2 |
Rasmus Nielsen |
Søren Jørgensen |
23 |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
S 2RU |
|
4 |
-200 |
-4 |
Villy Christensen |
Peter Møller Nielsen |
24 |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
V 1UT D |
|
7 |
-180 |
-3 |
Hanne Nygaard |
Torben Kelså |
25 |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
N 1SP |
|
6 |
-50 |
1 |
Peter Gallmayer |
Tommy Johnsen |
26 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
-2 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Aase Midholm |
27 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
vaps |
Steen Højlund |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
-2 |
Vibeke Løngreen |
Vivi Kobylecki |
28 |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
V 1UT D |
|
7 |
-180 |
-3 |
Anne Marie Frøhlich |
Bent Mølmann |
29 |
KOBRA |
Tove Tranberg |
KBC |
Harry Nanninga |
V 1UT D |
|
7 |
-180 |
-3 |
Greta Holst |
Erling Kalhøj |
30 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Inga Hede |
Marianne Bank |
31 |
Real 36 |
Else Andersen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Erling Andersen |
Ellen Holmsgaard |
32 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
Ø 2KL |
|
7 |
100 |
5 |
Morten Larsen |
Lis Svendsen |
33 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
S 2KL |
|
5 |
-150 |
-2 |
Chr Hejlesen |
Peter Würtz |
34 |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Lillian Hansen |
Steen Løvgreen |
35 |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
-2 |
Mie Christensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
36 |
storbank? |
Christian Hollesen |
Kings & Queens |
Inge Jensen |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Dorte Hollesen |
Mona Secher Christensen |
37 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
Pigerne |
Aase Jensen |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Kirsten Filtenborg |
Connie Strange Jensen |
38 |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
V 2UT |
|
7 |
100 |
5 |
Morten Jespersen |
Ole Sørensen |
39 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
N 2HJ |
|
7 |
-50 |
1 |
Ole Plam |
Erik Guldhammer |
40 |
BBC'erne |
Peter Molander |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Arne Nørgaard |
Jørgen Bentsen |
41 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
S 2HJ |
|
5 |
-150 |
-2 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Oliver Rosager |
42 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
-2 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Pia Mortensen |
43 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
S 2KL |
|
6 |
-100 |
-1 |
Michael Dam |
Henriette Jørgensen |
44 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
S 2HJ |
|
5 |
-150 |
-2 |
Jo Hegnelt |
Jens Jørgensen |
45 |
Play it again |
Søren Fischer |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
V 3KL |
|
8 |
100 |
5 |
Kirsten Nybroe |
Kirstine Purup |
46 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
-2 |
Harry Frandsen |
Peder Arberg |
47 |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
S 2HJ |
|
7 |
-50 |
1 |
Lise Andersen |
Preben Knudsen |
48 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
Ø 2KL |
|
7 |
100 |
5 |
Niels Hougaard |
Lilli-Ann Nielsen |
49 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
23,12 |
Bo Blunch |
S 2KL |
|
5 |
-150 |
-2 |
Jette Ø Jensen |
Anni Hallberg |
50 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
N 2KL |
|
6 |
-100 |
-1 |
Birgit Højmann Larsen |
Kirsten Madsen |
51 |
Team lille klør |
Kent Andersen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
S 2HJ |
|
5 |
-150 |
-2 |
Vibeke Jensen |
Birthe Fogh |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
KAMB |
Asger Loldrup |
Ø 2RU |
|
7 |
100 |
5 |
Kurt Holmbye |
Marianne Loldrup |
53 |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
Kongkursen |
Morten Becker |
Ø 3RU |
|
7 |
200 |
7 |
Poul Færch |
Anne Marie Moesgaard |
54 |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
V 1UT |
|
6 |
100 |
5 |
Mogens Jensen |
Jørgen Steenfelt |
55 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
Ø 3RU |
|
8 |
100 |
5 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Jan Tino Knudsen |
56 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
S 2KL |
|
5 |
-150 |
-2 |
Birthe Hansen |
Bente Sørensen |
57 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Ørnene |
Kurt Christensen |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Anne Hansen |
Birgit Christensen |
58 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Jørgen Kaad |
Leif Svenningsen |
59 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Charles Thude |
60 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Studene |
Jens Grann |
Ø 1UT D |
|
5 |
500 |
11 |
Dan Nybo Jensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Bent Jakobsen |
Kirsten Schou |
62 |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
Thomsen og medhjælpere |
Zhou Liu |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Morten Heby |
Peter Frigaard |
63 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
V 1UT |
|
6 |
100 |
5 |
Bjørn Anker Jespersen |
Niels Tofte |
64 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
PJAT |
Asger Friis |
S 2HJ |
|
5 |
-150 |
-2 |
Kurt Christensen |
Peter Schmidt |
65 |
BB og sansfuglene |
Birgitte Engelbrechtsen |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
Ø 2UT |
|
7 |
100 |
5 |
Bent Ole Pedersen |
Erik Agersnap |
66 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
S 2HJ |
|
7 |
-50 |
1 |
Niels Bræmer |
Finn van Hauen |
67 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Solo |
Hans Olesen |
V 1UT |
|
6 |
100 |
5 |
Henry Elmholt |
Hans Ole Nielsen |
68 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
OYSTERS |
Poul Larsen |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Ole Christensen |
Bodil Haag |
69 |
Det går nok |
Frits Schledermann |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
Ø 1SP |
|
7 |
-80 |
0 |
John Viggo Nielsen |
Jens Krusaa |
70 |
Aarhus |
Michael Krefeld |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
S 2KL |
|
5 |
-150 |
-2 |
Henrik Schmidt |
Verner Nielsen |
71 |
Four Jacks |
Børge Larsen |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
Ø 2RU |
|
8 |
-90 |
-1 |
Claus Bødskov |
Svend Jarlstrøm |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
S 2KL |
|
5 |
-150 |
-2 |
Helle W. Thrane |
Hanne Hauge |
73 |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
Team Vedbæk |
Tine Lind |
N 2KL |
|
4 |
-200 |
-4 |
Henrik Knudsen |
Jens Meyer |
74 |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
falsters falke |
Leif Hansen |
Ø 3KL |
|
8 |
100 |
5 |
Finn Pedersen |
Mogens Rasmussen |
75 |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Jonna Astrup |
Leif Rasmussen |
76 |
Krav til pas rundt |
Niels Hagemann |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
S 2HJ |
|
5 |
-150 |
-2 |
Mette Prior |
Niels Gundesen |
77 |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
N 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Suzanne Wennicke |
Malene Holm Christensen |
78 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Kirsten Struve |
Poul Have Nielsen |
79 |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Michael Mathiesen |
Sven Storm |
80 |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
V 2UT |
|
6 |
200 |
7 |
Svend Pedersen |
Aksel Tornøe |
81 |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
V 1UT |
|
9 |
-150 |
-2 |
Karsten Andersen |
Morten Rasmussen Bune |
82 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
V 1UT |
|
6 |
100 |
5 |
Hanne Nielsen |
Birgit Rix |
83 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
S 2HJ |
|
5 |
-150 |
-2 |
Hanne Vilstrup |
Arne Christensen |
84 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
plan b |
Mette Koefoed |
Ø 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Kirsten Sørensen |
Vera Petersen |
85 |
Back to Bach |
Britta Bach |
Helledusseda |
Ivan Abel |
S 2HJ |
|
5 |
-150 |
-2 |
Grete Skafte |
John Gundersen |
86 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
Viborgnyserne |
Peter Lilholt |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Poul Kelså |
Eva Staal |
87 |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
Holte BC |
Jesper Debois |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Poul Erik Langholm |
Jens Greisen |
88 |
KBC |
Else Andersen |
KOBRA |
Knud Meier |
S 2HJ |
|
5 |
-150 |
-2 |
Karin Korup |
Ida Schwartz |
89 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Kibæk United |
Preben Jensen |
S 2HJ |
|
5 |
-150 |
-2 |
Dorit Jensen |
Thorkild Andersen |
90 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Real 36 |
Verner Larsen |
V 3KL |
|
8 |
100 |
5 |
Inga Poulsen |
Kristoffer Rasmussen |
91 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
S 2RU |
|
6 |
-100 |
-1 |
Bodil Nielsen |
Grete B. Rasmussen |
92 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Birgitte Schultz Møller |
Ove Høg |
93 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
N 3KL |
|
8 |
-50 |
1 |
Bent Sauer |
Jørgen V Hansen |
94 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
KIT |
Lis Hammann |
V 1UT D |
|
7 |
-180 |
-3 |
Anna Lise Friis |
Bente Dirksen |
95 |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
S 2KL |
|
5 |
-150 |
-2 |
Henning Eilertsen |
Solvad Nielsen |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
N 2KL |
|
7 |
-50 |
1 |
Nina Andersen |
Karen Larsen |
97 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
Team klippeøen |
Inge Nielsen |
V 1UT |
|
6 |
100 |
5 |
Unni Berthelsen |
Peter Ringsted |
98 |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
JOK-team |
Jakob Baden |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Else Jakobsen |
Ole Stohn |
99 |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
BBC'erne |
Erik Husum |
V 1UT D |
|
7 |
-180 |
-3 |
Hanne Carlsson |
Kirsten Bræstrup |
100 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
Ø 1UT |
|
9 |
-150 |
-2 |
Søren Bune |
Torben Sværke |
101 |
Stikdåserne |
Ingrid Ledertoug |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
V 1UT |
|
6 |
100 |
5 |
Ingerid Bach Hansen |
Lis Teusch |
102 |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
N 2KL |
|
4 |
-200 |
-4 |
Sonja Beck |
Franziska Rothenborg |
103 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
S 2UT |
|
6 |
-100 |
-1 |
Hans Christian Nielsen |
Hanne Jensen |
104 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
-2 |
Inga Lillesø |
Olaf Ries |
105 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
S 2KL |
|
5 |
-150 |
-2 |
Else Marie Henriksen |
Ib Flarup |
106 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Hopla |
Birthe Schmidt |
V 1UT |
|
6 |
100 |
5 |
Else Lentz |
Kurt Schmidt |
107 |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
Svoger med påhæng |
Anita Torlyn |
S 2KL |
|
5 |
-150 |
-2 |
Gert Villumsen |
Bo Sigismund |
108 |
23,12 |
Ole Fenger |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Hanne Guldager |
Sussie Rasmussen |
109 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Tøserne |
Vivi Petersen |
S 2KL |
|
5 |
-150 |
-2 |
Anja Graakjær Altenburg |
Elisabeth Olsgaard |
110 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Tanja Stohn |
Cathrine Underbjerg |
111 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
-2 |
Knud Christensen |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Søren Westesen |
Jeanet Normann |
113 |
Fire Spader |
Peter Yde |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
V 1UT |
|
8 |
-120 |
-2 |
Mogens Jensen |
Jens Erik Pedersen |
114 |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
Bellevue |
Peter Laursen |
N 2UT |
|
5 |
-150 |
-2 |
Flemming Staghøj |
Mogens Nyvig |
115 |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
4ut |
Henning Møller |
V 1UT |
|
7 |
-90 |
-1 |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
Leif Simonsen |
116 |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
DAPP |
Poul Bundgaard |
V 1UT |
|
10 |
-180 |
-3 |
Peter Andersen |
Dorthe Lillelund |
117 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
S 2HJ |
|
6 |
-100 |
-1 |
Hanne Huge |
Helga Riis |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Fynboerne |
Erik Hansen |
Ø 2SP |
|
7 |
100 |
5 |
Inger Gosvig |
Else Høyer Hansen |
|
Datumscore for spil 6 = -71 |
|
|
7 |
98 |
S/Alle |
B7 |
|
EK76 |
|
KBT65 |
KT7542 |
|
EB6 |
64 |
ET32 |
B93 |
542 |
D9 |
E87 |
|
D3 |
|
KD985 |
|
DT8 |
|
432 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
Ø 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Martin Christoffersen |
Per Lund Thomsen |
2 |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
S 2HJ |
|
8 |
110 |
3 |
Elsebeth Maagaard |
Jytte Dahl |
3 |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
S 3RU |
|
9 |
110 |
3 |
Jens M Thomsen |
Thomas Christensen |
4 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
N 3KL |
|
8 |
-100 |
-3 |
Bo Svensson |
Bente Christensen |
5 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Thomas Bygballe |
Bente Pedersen |
6 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
N 1UT |
|
6 |
-100 |
-3 |
Poul Bo Madsen |
Merete Kjellerup |
7 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
N 3UT |
|
8 |
-100 |
-3 |
Jan Nimb |
Ole Adelkvist |
8 |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Peter Madsen |
Kaj Leegaard |
9 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Flemming Øster |
Holger Christensen |
10 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Søren Vorstrup |
Karen Larsson |
11 |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
Ø 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Arne Steen Sørensen |
Anders Hanberg Sørensen |
12 |
SVIPS |
Søren Raben |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
N 4KL |
|
8 |
-200 |
-5 |
Pia Raben |
Ejgild Johansen |
13 |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
Ø 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Torben Rasmussen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Jesper Juul |
Sebastian Mygh |
15 |
falsters falke |
Ole Kofoed |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
N 3KL |
|
10 |
130 |
3 |
Gerhardt Glud |
Kurt Boysen |
16 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
Ø 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Eli Christensen |
Preben Thaysen |
17 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
N 1UT |
|
6 |
-100 |
-3 |
Preben Mohr |
Olaf Nielsen |
18 |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
V 3HJ |
|
7 |
200 |
5 |
Christian Lahrmann |
Inge Smith Nielsen |
19 |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
V 4SP |
|
8 |
200 |
5 |
Dorte Tange |
Lars Kuld |
20 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
S 4HJ |
|
9 |
-100 |
-3 |
Karsten Dorph |
Gert Mølgaard |
21 |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
V 2SP |
|
7 |
100 |
3 |
Bent Andreasen |
Bjarne Knudsen |
22 |
Inspirer |
Finn Hansen |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
V 3SP |
|
7 |
200 |
5 |
Rasmus Nielsen |
Søren Jørgensen |
23 |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
S 3RU |
|
9 |
110 |
3 |
Villy Christensen |
Peter Møller Nielsen |
24 |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
V 3SP |
|
7 |
200 |
5 |
Hanne Nygaard |
Torben Kelså |
25 |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
N 2HJ |
|
8 |
110 |
3 |
Peter Gallmayer |
Tommy Johnsen |
26 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
Ø 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Aase Midholm |
27 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
vaps |
Steen Højlund |
N 3KL |
|
9 |
110 |
3 |
Vibeke Løngreen |
Vivi Kobylecki |
28 |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
N 4KL |
|
9 |
-100 |
-3 |
Anne Marie Frøhlich |
Bent Mølmann |
29 |
KOBRA |
Tove Tranberg |
KBC |
Harry Nanninga |
N 3KL |
|
9 |
110 |
3 |
Greta Holst |
Erling Kalhøj |
30 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Inga Hede |
Marianne Bank |
31 |
Real 36 |
Else Andersen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
Ø 3SP |
|
9 |
-140 |
-4 |
Erling Andersen |
Ellen Holmsgaard |
32 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
V 4SP |
|
8 |
200 |
5 |
Morten Larsen |
Lis Svendsen |
33 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
N 3KL |
|
9 |
110 |
3 |
Chr Hejlesen |
Peter Würtz |
34 |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Lillian Hansen |
Steen Løvgreen |
35 |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Mie Christensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
36 |
storbank? |
Christian Hollesen |
Kings & Queens |
Inge Jensen |
N 3KL |
|
8 |
-100 |
-3 |
Dorte Hollesen |
Mona Secher Christensen |
37 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
Pigerne |
Aase Jensen |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Kirsten Filtenborg |
Connie Strange Jensen |
38 |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Morten Jespersen |
Ole Sørensen |
39 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
S 2HJ |
|
8 |
110 |
3 |
Ole Plam |
Erik Guldhammer |
40 |
BBC'erne |
Peter Molander |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
V 2SP |
|
9 |
-140 |
-4 |
Arne Nørgaard |
Jørgen Bentsen |
41 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Oliver Rosager |
42 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Pia Mortensen |
43 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Michael Dam |
Henriette Jørgensen |
44 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Jo Hegnelt |
Jens Jørgensen |
45 |
Play it again |
Søren Fischer |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Kirsten Nybroe |
Kirstine Purup |
46 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Harry Frandsen |
Peder Arberg |
47 |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
S 2HJ |
|
8 |
110 |
3 |
Lise Andersen |
Preben Knudsen |
48 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Niels Hougaard |
Lilli-Ann Nielsen |
49 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
23,12 |
Bo Blunch |
V 3SP |
|
9 |
-140 |
-4 |
Jette Ø Jensen |
Anni Hallberg |
50 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
V 2SP |
|
7 |
100 |
3 |
Birgit Højmann Larsen |
Kirsten Madsen |
51 |
Team lille klør |
Kent Andersen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Vibeke Jensen |
Birthe Fogh |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
KAMB |
Asger Loldrup |
N 2KL |
|
9 |
110 |
3 |
Kurt Holmbye |
Marianne Loldrup |
53 |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
Kongkursen |
Morten Becker |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Poul Færch |
Anne Marie Moesgaard |
54 |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
N 2KL |
|
10 |
130 |
3 |
Mogens Jensen |
Jørgen Steenfelt |
55 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Jan Tino Knudsen |
56 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
S 4HJ |
|
9 |
-100 |
-3 |
Birthe Hansen |
Bente Sørensen |
57 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Ørnene |
Kurt Christensen |
N 1UT |
|
9 |
150 |
4 |
Anne Hansen |
Birgit Christensen |
58 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
N 3RU |
|
7 |
-200 |
-5 |
Jørgen Kaad |
Leif Svenningsen |
59 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
Ø 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Charles Thude |
60 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Studene |
Jens Grann |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Dan Nybo Jensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
Ø 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Bent Jakobsen |
Kirsten Schou |
62 |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
Thomsen og medhjælpere |
Zhou Liu |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Morten Heby |
Peter Frigaard |
63 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Bjørn Anker Jespersen |
Niels Tofte |
64 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
PJAT |
Asger Friis |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Kurt Christensen |
Peter Schmidt |
65 |
BB og sansfuglene |
Birgitte Engelbrechtsen |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Bent Ole Pedersen |
Erik Agersnap |
66 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
S 2HJ |
|
9 |
140 |
4 |
Niels Bræmer |
Finn van Hauen |
67 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Solo |
Hans Olesen |
N 3KL |
|
9 |
110 |
3 |
Henry Elmholt |
Hans Ole Nielsen |
68 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
OYSTERS |
Poul Larsen |
N 3KL |
|
11 |
150 |
4 |
Ole Christensen |
Bodil Haag |
69 |
Det går nok |
Frits Schledermann |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
Ø 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
John Viggo Nielsen |
Jens Krusaa |
70 |
Aarhus |
Michael Krefeld |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Henrik Schmidt |
Verner Nielsen |
71 |
Four Jacks |
Børge Larsen |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
V 3SP |
|
6 |
300 |
7 |
Claus Bødskov |
Svend Jarlstrøm |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
N 1UT |
|
8 |
120 |
3 |
Helle W. Thrane |
Hanne Hauge |
73 |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
Team Vedbæk |
Tine Lind |
V 2SP |
|
9 |
-140 |
-4 |
Henrik Knudsen |
Jens Meyer |
74 |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
falsters falke |
Leif Hansen |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Finn Pedersen |
Mogens Rasmussen |
75 |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
V 2SP |
|
9 |
-140 |
-4 |
Jonna Astrup |
Leif Rasmussen |
76 |
Krav til pas rundt |
Niels Hagemann |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
N 4KL |
|
9 |
-100 |
-3 |
Mette Prior |
Niels Gundesen |
77 |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
V 3SP |
|
9 |
-140 |
-4 |
Suzanne Wennicke |
Malene Holm Christensen |
78 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
Ø 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Kirsten Struve |
Poul Have Nielsen |
79 |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
S 4HJ D |
|
9 |
-200 |
-5 |
Michael Mathiesen |
Sven Storm |
80 |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
S 2HJ |
|
8 |
110 |
3 |
Svend Pedersen |
Aksel Tornøe |
81 |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
S 4HJ |
|
8 |
-200 |
-5 |
Karsten Andersen |
Morten Rasmussen Bune |
82 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Hanne Nielsen |
Birgit Rix |
83 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
V 1SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Hanne Vilstrup |
Arne Christensen |
84 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
plan b |
Mette Koefoed |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Kirsten Sørensen |
Vera Petersen |
85 |
Back to Bach |
Britta Bach |
Helledusseda |
Ivan Abel |
N 2KL |
|
9 |
110 |
3 |
Grete Skafte |
John Gundersen |
86 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
Viborgnyserne |
Peter Lilholt |
S 2HJ |
|
7 |
-100 |
-3 |
Poul Kelså |
Eva Staal |
87 |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
Holte BC |
Jesper Debois |
N 3RU |
|
9 |
110 |
3 |
Poul Erik Langholm |
Jens Greisen |
88 |
KBC |
Else Andersen |
KOBRA |
Knud Meier |
N 3KL |
|
9 |
110 |
3 |
Karin Korup |
Ida Schwartz |
89 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Kibæk United |
Preben Jensen |
N 2KL |
|
10 |
130 |
3 |
Dorit Jensen |
Thorkild Andersen |
90 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Real 36 |
Verner Larsen |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Inga Poulsen |
Kristoffer Rasmussen |
91 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
V 3SP |
|
9 |
-140 |
-4 |
Bodil Nielsen |
Grete B. Rasmussen |
92 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Birgitte Schultz Møller |
Ove Høg |
93 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Bent Sauer |
Jørgen V Hansen |
94 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
KIT |
Lis Hammann |
V 3SP |
|
9 |
-140 |
-4 |
Anna Lise Friis |
Bente Dirksen |
95 |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Henning Eilertsen |
Solvad Nielsen |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Nina Andersen |
Karen Larsen |
97 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
Team klippeøen |
Inge Nielsen |
S 2HJ |
|
8 |
110 |
3 |
Unni Berthelsen |
Peter Ringsted |
98 |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
JOK-team |
Jakob Baden |
V 3SP |
|
9 |
-140 |
-4 |
Else Jakobsen |
Ole Stohn |
99 |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
BBC'erne |
Erik Husum |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Hanne Carlsson |
Kirsten Bræstrup |
100 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
S 4HJ |
|
8 |
-200 |
-5 |
Søren Bune |
Torben Sværke |
101 |
Stikdåserne |
Ingrid Ledertoug |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
S 1UT |
|
6 |
-100 |
-3 |
Ingerid Bach Hansen |
Lis Teusch |
102 |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Sonja Beck |
Franziska Rothenborg |
103 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
N 2KL |
|
10 |
130 |
3 |
Hans Christian Nielsen |
Hanne Jensen |
104 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
N 1UT |
|
6 |
-100 |
-3 |
Inga Lillesø |
Olaf Ries |
105 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
V 3SP |
|
7 |
200 |
5 |
Else Marie Henriksen |
Ib Flarup |
106 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Hopla |
Birthe Schmidt |
N 3KL |
|
9 |
110 |
3 |
Else Lentz |
Kurt Schmidt |
107 |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
Svoger med påhæng |
Anita Torlyn |
N 2KL |
|
9 |
110 |
3 |
Gert Villumsen |
Bo Sigismund |
108 |
23,12 |
Ole Fenger |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
V 3SP |
|
6 |
300 |
7 |
Hanne Guldager |
Sussie Rasmussen |
109 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Tøserne |
Vivi Petersen |
N 2KL |
|
9 |
110 |
3 |
Anja Graakjær Altenburg |
Elisabeth Olsgaard |
110 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
V 4SP |
|
8 |
200 |
5 |
Tanja Stohn |
Cathrine Underbjerg |
111 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
V 2SP |
|
8 |
-110 |
-3 |
Knud Christensen |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
S 3HJ |
|
7 |
-200 |
-5 |
Søren Westesen |
Jeanet Normann |
113 |
Fire Spader |
Peter Yde |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
N 2KL |
|
8 |
90 |
2 |
Mogens Jensen |
Jens Erik Pedersen |
114 |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
Bellevue |
Peter Laursen |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Flemming Staghøj |
Mogens Nyvig |
115 |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
4ut |
Henning Møller |
V 3SP |
|
8 |
100 |
3 |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
Leif Simonsen |
116 |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
DAPP |
Poul Bundgaard |
V 2SP |
|
9 |
-140 |
-4 |
Peter Andersen |
Dorthe Lillelund |
117 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
V 3SP |
|
9 |
-140 |
-4 |
Hanne Huge |
Helga Riis |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Fynboerne |
Erik Hansen |
N 3RU |
|
9 |
110 |
3 |
Inger Gosvig |
Else Høyer Hansen |
|
Datumscore for spil 7 = 11 |
|
|
8 |
EB5 |
V/Ingen |
KBT7 |
|
D82 |
|
B32 |
74 |
|
DT86 |
D65 |
E4 |
K96 |
BT43 |
KD864 |
T97 |
|
K932 |
|
9832 |
|
E75 |
|
E5 |
|
Bord |
NS |
ØV |
Kontrakt |
Udspil |
Stik |
Score |
IMP |
1 |
Studene |
Preben Thaarup |
Tre måner og en stjerne |
Margrethe Rykov |
S 2HJ |
|
8 |
110 |
1 |
Martin Christoffersen |
Per Lund Thomsen |
2 |
BRIDGE 83 - JEVK |
John Maagaard |
På'n igen |
Knud Breum Sørensen |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Elsebeth Maagaard |
Jytte Dahl |
3 |
Thomsen og medhjælpere |
Henning Gerner Mikkelsen |
4 fadøl Tak |
Hans Nielsen |
S 2HJ |
|
10 |
170 |
2 |
Jens M Thomsen |
Thomas Christensen |
4 |
NiBoKa |
Niels Jørgen Engel |
Old Stars & Young Guns |
Thomas Mørkeberg |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Bo Svensson |
Bente Christensen |
5 |
PJAT |
Jørgen Madsen |
Dem nordfra |
Christian Uldal |
N 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Thomas Bygballe |
Bente Pedersen |
6 |
Vestjyderne |
Peter Hven |
BB og sansfuglene |
Tom Kjellerup |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Poul Bo Madsen |
Merete Kjellerup |
7 |
Bo&Co |
Bo Engel Olsen |
Blue Team |
Jørgen Rasmussen-Korotayev |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Jan Nimb |
Ole Adelkvist |
8 |
Solo |
Jesper Rosenberg Stokholm |
Hjejlen! |
Søren Glud Johansen |
S 2HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Peter Madsen |
Kaj Leegaard |
9 |
OYSTERS |
Flemming Haag |
Give Plus |
Johnni Knudsen |
N 2HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Flemming Øster |
Holger Christensen |
10 |
4Bruce |
Simon Ortmann |
Det går nok |
Annette Bjaaland Andersen |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Søren Vorstrup |
Karen Larsson |
11 |
Team Ulfborg |
Søren Steen Sørensen |
Aarhus |
Jesper Bechsgaard |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Arne Steen Sørensen |
Anders Hanberg Sørensen |
12 |
SVIPS |
Søren Raben |
Four Jacks |
Erik Fjord Pedersen |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Pia Raben |
Ejgild Johansen |
13 |
Billund AllStars |
Søren Vinther |
Østkyst Hustlers |
Jacob Buss |
N 3HJ |
|
10 |
170 |
2 |
Torben Rasmussen |
Lene Schmidt Müller |
14 |
Team Vedbæk |
Anders Neimann-Sørensen |
Ingen Tiki-taka |
Rasmus Kolding |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Jesper Juul |
Sebastian Mygh |
15 |
falsters falke |
Ole Kofoed |
ALL IN UNITED |
Jens Kjeldsen |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Gerhardt Glud |
Kurt Boysen |
16 |
NordVest |
Morten Køhler Jensen |
Hekse og bunderøve |
Søren Parbo |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Eli Christensen |
Preben Thaysen |
17 |
gentlemanholdet |
Olof Malmros |
Krav til pas rundt |
Aage Schmidt |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Preben Mohr |
Olaf Nielsen |
18 |
Team Nordfyns Finans |
Jon Brodersen |
Krydderbollerne |
Ole Smith Nielsen |
N 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Christian Lahrmann |
Inge Smith Nielsen |
19 |
Stikkontrakterne |
Erling Tange |
CasaBlanca |
Helge Høgsgaard |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Dorte Tange |
Lars Kuld |
20 |
Hvor er Rabbits? |
Grethe Døpping |
Aarstidens drenge |
Ejgil Vittrup |
S 2KL |
|
7 |
-50 |
-4 |
Karsten Dorph |
Gert Mølgaard |
21 |
Oldekolle |
Jytte Thomsen |
Nøbbes drenge |
Jonas Buur Sinding |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Bent Andreasen |
Bjarne Knudsen |
22 |
Inspirer |
Finn Hansen |
Rikkes drenge |
Rikke Jørgensen |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Rasmus Nielsen |
Søren Jørgensen |
23 |
vi prøver igen |
Bo Jensen |
Overlægens disciple |
Gitte Druedahl |
V 3KL D |
|
9 |
-470 |
-11 |
Villy Christensen |
Peter Møller Nielsen |
24 |
HaJoStAr |
Johs. Christensen |
VildFiskerÅ |
Birgit Kelså |
N 1UT |
|
8 |
120 |
1 |
Hanne Nygaard |
Torben Kelså |
25 |
plan b |
Niels Steenstrup Zeeberg |
The Young boys and the old Goldies |
Jesper Skovsbøl Rasmussen |
S 2RU |
|
8 |
90 |
0 |
Peter Gallmayer |
Tommy Johnsen |
26 |
Helledusseda |
Eivind Sveinbjørnsson |
Back to Bach |
Grethe Larsen |
N 3UT |
|
9 |
400 |
7 |
Asbjørn Borre Rasmussen |
Aase Midholm |
27 |
Viborgnyserne |
John Hansen |
vaps |
Steen Højlund |
N 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Vibeke Løngreen |
Vivi Kobylecki |
28 |
Holte BC |
Ole Vinberg Larsen |
FORZA Svendborg |
Bente Mølmann |
N 1UT |
|
9 |
150 |
2 |
Anne Marie Frøhlich |
Bent Mølmann |
29 |
KOBRA |
Tove Tranberg |
KBC |
Harry Nanninga |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Greta Holst |
Erling Kalhøj |
30 |
Kibæk United |
Bent Hede |
Jysk Mix |
Andreas Andersen |
N 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Inga Hede |
Marianne Bank |
31 |
Real 36 |
Else Andersen |
Kolding og Omegn |
Anna Ravn |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Erling Andersen |
Ellen Holmsgaard |
32 |
Team Nordfyns Finans Big |
Chris Demant |
Væggelusene |
Benny Svendsen |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Morten Larsen |
Lis Svendsen |
33 |
Elly Berthelsen |
Elly Berthelsen |
Birgittes bøller |
Bent Hansen |
N 4HJ |
|
10 |
420 |
8 |
Chr Hejlesen |
Peter Würtz |
34 |
Atter fire ned |
Frank H. Nielsen |
Støvsugerbanden |
Hanne Christensen |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Lillian Hansen |
Steen Løvgreen |
35 |
KIT |
Tove Giørtz-Carlsen |
Vardenserne |
Knud Erik Jensen |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Mie Christensen |
Ellen Ejlskov Jensen |
36 |
storbank? |
Christian Hollesen |
Kings & Queens |
Inge Jensen |
S 4HJ |
|
8 |
-100 |
-5 |
Dorte Hollesen |
Mona Secher Christensen |
37 |
Eddies tanter |
Jonna Hesselhøj |
Pigerne |
Aase Jensen |
S 3UT |
|
8 |
-50 |
-4 |
Kirsten Filtenborg |
Connie Strange Jensen |
38 |
Team klippeøen |
Mariane Ottesen |
Klunserne |
Nina Hartmann |
N 3HJ |
|
10 |
170 |
2 |
Morten Jespersen |
Ole Sørensen |
39 |
JOK-team |
Jørgen Vedel |
GULDKRABBERNE |
Søren Krab Larsen |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Ole Plam |
Erik Guldhammer |
40 |
BBC'erne |
Peter Molander |
Stiktosset |
Lisbeth Bentsen |
V 3KL D |
|
6 |
500 |
9 |
Arne Nørgaard |
Jørgen Bentsen |
41 |
Krabberne |
Marie Tullin |
Team Nordfyns Finans 1 |
Søren Caspersen |
N 3HJ |
|
10 |
170 |
2 |
Dennis Krabbe Sørensen |
Oliver Rosager |
42 |
4banden |
Jørgen Solsig Nielsen |
Stikdåserne |
Hanne Breyen |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Ole Højgaard Jochumsen |
Pia Mortensen |
43 |
Køgebanden |
Dennis Larsen |
De evige 3' ere |
Anne Mette Hattens |
N 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Michael Dam |
Henriette Jørgensen |
44 |
Reinholdt's skønne piger |
Elsebeth Karlsgaard |
OPTIMISTERNE |
Lone Ulrik Jørgensen |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Jo Hegnelt |
Jens Jørgensen |
45 |
Play it again |
Søren Fischer |
NP og harem |
Inga Dalgaard |
P |
|
0 |
0 |
-3 |
Kirsten Nybroe |
Kirstine Purup |
46 |
Fjandboerne |
Jette Frandsen |
HOUHOU |
Erik Skov-Jensen |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Harry Frandsen |
Peder Arberg |
47 |
Hopla |
Jørn Erik Hansen |
Team Østvendsyssel |
Anni Kvist |
S 3HJ |
|
10 |
170 |
2 |
Lise Andersen |
Preben Knudsen |
48 |
Svoger med påhæng |
Peder Filskov Schmidt |
Det er GENIALT det her |
Carsten Lysdahl |
N 3HJ |
|
8 |
-50 |
-4 |
Niels Hougaard |
Lilli-Ann Nielsen |
49 |
KAMMERJUNKERNE |
Jens Peder Jensen |
23,12 |
Bo Blunch |
S 3HJ |
|
8 |
-50 |
-4 |
Jette Ø Jensen |
Anni Hallberg |
50 |
Tøserne |
Sanne Lyngsø Larsen |
Vestpigerne |
Tove Grögerchen |
N 3HJ |
|
10 |
170 |
2 |
Birgit Højmann Larsen |
Kirsten Madsen |
51 |
Team lille klør |
Kent Andersen |
JOK supporters |
Ida Vedel |
S 3HJ |
|
8 |
-50 |
-4 |
Vibeke Jensen |
Birthe Fogh |
52 |
MAKRONERNE |
Mette Rasmussen |
KAMB |
Asger Loldrup |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Kurt Holmbye |
Marianne Loldrup |
53 |
Fra sans og samling |
Erling Pedersen |
Kongkursen |
Morten Becker |
S 4HJ |
|
10 |
420 |
8 |
Poul Færch |
Anne Marie Moesgaard |
54 |
Mogens Jensen |
Finn Sinding |
Fire Spader |
Ulrik Dickow |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Mogens Jensen |
Jørgen Steenfelt |
55 |
Bellevue |
Mogens Boysen |
PlusOffice |
Henrik Nielsen |
Ø 4HJ |
|
8 |
100 |
0 |
Marius Lyhne-Knudsen |
Jan Tino Knudsen |
56 |
4ut |
Irma Holst Pedersen |
Lyngholdet |
Peter Sørensen |
S 2HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Birthe Hansen |
Bente Sørensen |
57 |
DAPP |
Poul V. Hansen |
Ørnene |
Kurt Christensen |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Anne Hansen |
Birgit Christensen |
58 |
Skytte & Kaad |
Lise Gregers Jensen |
Hallberg |
Birger Grane Nielsen |
N 2UT |
|
8 |
120 |
1 |
Jørgen Kaad |
Leif Svenningsen |
59 |
Fynboerne |
Jørgen Rasmussen |
Charles Tante |
Astrid Holdgaard |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Jonna Pihl Rasmussen |
Charles Thude |
60 |
Tre måner og en stjerne |
Palle Holm Pedersen |
Studene |
Jens Grann |
S 4HJ |
|
11 |
450 |
8 |
Dan Nybo Jensen |
Mikael Velschow-Rasmussen |
61 |
På'n igen |
Steffen Kristensen |
BRIDGE 83 - JEVK |
Verner Schou |
N 3HJ |
|
10 |
170 |
2 |
Bent Jakobsen |
Kirsten Schou |
62 |
4 fadøl Tak |
Morten Klug |
Thomsen og medhjælpere |
Zhou Liu |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Morten Heby |
Peter Frigaard |
63 |
Old Stars & Young Guns |
Jacob Kehl |
NiBoKa |
Kasper Dam Kærgaard |
N 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Bjørn Anker Jespersen |
Niels Tofte |
64 |
Dem nordfra |
Niels Peter Engelund |
PJAT |
Asger Friis |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Kurt Christensen |
Peter Schmidt |
65 |
BB og sansfuglene |
Birgitte Engelbrechtsen |
Vestjyderne |
Torsten Lind Thomsen |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Bent Ole Pedersen |
Erik Agersnap |
66 |
Blue Team |
Peter Christensen |
Bo&Co |
Niels Danhøj |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Niels Bræmer |
Finn van Hauen |
67 |
Hjejlen! |
Anton Hansen |
Solo |
Hans Olesen |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Henry Elmholt |
Hans Ole Nielsen |
68 |
Give Plus |
Ulrik Kjær |
OYSTERS |
Poul Larsen |
N 1HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Ole Christensen |
Bodil Haag |
69 |
Det går nok |
Frits Schledermann |
4Bruce |
Christian V. M. Herold |
N 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
John Viggo Nielsen |
Jens Krusaa |
70 |
Aarhus |
Michael Krefeld |
Team Ulfborg |
Niels Lauridsen |
N 2HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Henrik Schmidt |
Verner Nielsen |
71 |
Four Jacks |
Børge Larsen |
SVIPS |
Vibeke Jarlstrøm |
S 2HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Claus Bødskov |
Svend Jarlstrøm |
72 |
Østkyst Hustlers |
Henning V. Mikkelsen |
Billund AllStars |
Tove Nørgaard Pedersen |
N 1HJ |
|
8 |
110 |
1 |
Helle W. Thrane |
Hanne Hauge |
73 |
Ingen Tiki-taka |
Mathilde Kruse |
Team Vedbæk |
Tine Lind |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Henrik Knudsen |
Jens Meyer |
74 |
ALL IN UNITED |
Torben Bentsen |
falsters falke |
Leif Hansen |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Finn Pedersen |
Mogens Rasmussen |
75 |
Hekse og bunderøve |
Susanne Nielsen |
NordVest |
Erik Hermansen |
S 4HJ |
|
8 |
-100 |
-5 |
Jonna Astrup |
Leif Rasmussen |
76 |
Krav til pas rundt |
Niels Hagemann |
gentlemanholdet |
Niels Lund |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Mette Prior |
Niels Gundesen |
77 |
Krydderbollerne |
Christian Michael Wennicke |
Team Nordfyns Finans |
Sophie Bune |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Suzanne Wennicke |
Malene Holm Christensen |
78 |
CasaBlanca |
Henning Druedal |
Stikkontrakterne |
Hanne Sørensen |
N 2HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Kirsten Struve |
Poul Have Nielsen |
79 |
Aarstidens drenge |
Flemming Nielsen |
Hvor er Rabbits? |
Hans Jørgen Pedersen |
N 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Michael Mathiesen |
Sven Storm |
80 |
Nøbbes drenge |
Peter Enevoldsen |
Oldekolle |
Ebba Tornøe |
N 2UT |
|
10 |
180 |
3 |
Svend Pedersen |
Aksel Tornøe |
81 |
Rikkes drenge |
Bo Tholander |
Inspirer |
Pia Nielsen Jensen |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Karsten Andersen |
Morten Rasmussen Bune |
82 |
Overlægens disciple |
Niels Anker |
vi prøver igen |
Bent Sommer |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Hanne Nielsen |
Birgit Rix |
83 |
VildFiskerÅ |
Birgit Christensen |
HaJoStAr |
Steen Lauridsen |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Hanne Vilstrup |
Arne Christensen |
84 |
The Young boys and the old Goldies |
Astrid Strandbygaard |
plan b |
Mette Koefoed |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Kirsten Sørensen |
Vera Petersen |
85 |
Back to Bach |
Britta Bach |
Helledusseda |
Ivan Abel |
N 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Grete Skafte |
John Gundersen |
86 |
vaps |
Anne Lis Pedersen |
Viborgnyserne |
Peter Lilholt |
S 2HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Poul Kelså |
Eva Staal |
87 |
FORZA Svendborg |
Tom Poulsen |
Holte BC |
Jesper Debois |
N 2HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Poul Erik Langholm |
Jens Greisen |
88 |
KBC |
Else Andersen |
KOBRA |
Knud Meier |
N 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Karin Korup |
Ida Schwartz |
89 |
Jysk Mix |
Viggo Lybker |
Kibæk United |
Preben Jensen |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Dorit Jensen |
Thorkild Andersen |
90 |
Kolding og Omegn |
Bjarne Poulsen |
Real 36 |
Verner Larsen |
N 2UT |
|
8 |
120 |
1 |
Inga Poulsen |
Kristoffer Rasmussen |
91 |
Væggelusene |
Hans Nielsen |
Team Nordfyns Finans Big |
Henrik Demant |
S 2HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Bodil Nielsen |
Grete B. Rasmussen |
92 |
Birgittes bøller |
Thomas Würtz |
Elly Berthelsen |
Karin Høg |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Birgitte Schultz Møller |
Ove Høg |
93 |
Støvsugerbanden |
Svend Pedersen |
Atter fire ned |
Jørgen Mose Hansen |
S 3HJ |
|
8 |
-50 |
-4 |
Bent Sauer |
Jørgen V Hansen |
94 |
Vardenserne |
Sonja Holmgaard |
KIT |
Lis Hammann |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Anna Lise Friis |
Bente Dirksen |
95 |
Kings & Queens |
Jacob Secher Ejlertsen |
storbank? |
Steven Sidelmann Basnov |
S 2HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Henning Eilertsen |
Solvad Nielsen |
96 |
Pigerne |
Ingelis Axfort |
Eddies tanter |
Sigrun Hagen Jensen |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Nina Andersen |
Karen Larsen |
97 |
Klunserne |
Kim Berthelsen |
Team klippeøen |
Inge Nielsen |
N 2HJ |
|
8 |
110 |
1 |
Unni Berthelsen |
Peter Ringsted |
98 |
GULDKRABBERNE |
Yvonne Berger Larsen |
JOK-team |
Jakob Baden |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Else Jakobsen |
Ole Stohn |
99 |
Stiktosset |
Thorkild Bogh |
BBC'erne |
Erik Husum |
N 3HJ |
|
10 |
170 |
2 |
Hanne Carlsson |
Kirsten Bræstrup |
100 |
Team Nordfyns Finans 1 |
Victor Todd-Moir |
Krabberne |
Michael Hvass Miller |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Søren Bune |
Torben Sværke |
101 |
Stikdåserne |
Ingrid Ledertoug |
4banden |
Anne-Lise Skjoldemose |
S 3HJ |
|
10 |
170 |
2 |
Ingerid Bach Hansen |
Lis Teusch |
102 |
De evige 3' ere |
Mette Sand |
Køgebanden |
Lis Winther Funch |
S 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Sonja Beck |
Franziska Rothenborg |
103 |
OPTIMISTERNE |
Kirsten Marie Nielsen |
Reinholdt's skønne piger |
Karen Toftegaard Hansen |
N 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Hans Christian Nielsen |
Hanne Jensen |
104 |
NP og harem |
Niels Peter Madsen |
Play it again |
Anne Marie Schrøder |
N 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Inga Lillesø |
Olaf Ries |
105 |
HOUHOU |
Anne Marie Hald |
Fjandboerne |
Lea Flarup |
N 3HJ |
|
10 |
170 |
2 |
Else Marie Henriksen |
Ib Flarup |
106 |
Team Østvendsyssel |
Jens Abildgaard Jensen |
Hopla |
Birthe Schmidt |
N 4HJ |
|
10 |
420 |
8 |
Else Lentz |
Kurt Schmidt |
107 |
Det er GENIALT det her |
Kim Nielsen |
Svoger med påhæng |
Anita Torlyn |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Gert Villumsen |
Bo Sigismund |
108 |
23,12 |
Ole Fenger |
KAMMERJUNKERNE |
Sigurjon Sigurdsson |
N 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Hanne Guldager |
Sussie Rasmussen |
109 |
Vestpigerne |
Birthe Agersnap |
Tøserne |
Vivi Petersen |
N 4HJ |
|
9 |
-50 |
-4 |
Anja Graakjær Altenburg |
Elisabeth Olsgaard |
110 |
JOK supporters |
Irene Ougtvig |
Team lille klør |
Jens-Søren K. Andersen |
N 3HJ |
|
10 |
170 |
2 |
Tanja Stohn |
Cathrine Underbjerg |
111 |
KAMB |
Birgit Nissen Lund |
MAKRONERNE |
Grethe Andersen |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Knud Christensen |
Bodil Vestbjerg |
112 |
Kongkursen |
Vivi Baun Højland |
Fra sans og samling |
Alice Færch |
N 3HJ |
|
10 |
170 |
2 |
Søren Westesen |
Jeanet Normann |
113 |
Fire Spader |
Peter Yde |
Mogens Jensen |
Alan Jørgensen |
N 3HJ |
|
8 |
-50 |
-4 |
Mogens Jensen |
Jens Erik Pedersen |
114 |
PlusOffice |
Henrik Frøkjær |
Bellevue |
Peter Laursen |
S 3HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Flemming Staghøj |
Mogens Nyvig |
115 |
Lyngholdet |
Hakon Jørgensen |
4ut |
Henning Møller |
S 2HJ |
|
9 |
140 |
2 |
Hans Jørgen Baun Pedersen |
Leif Simonsen |
116 |
Ørnene |
Susanne Ramskov |
DAPP |
Poul Bundgaard |
S 4HJ |
|
8 |
-100 |
-5 |
Peter Andersen |
Dorthe Lillelund |
117 |
Hallberg |
Preben Hallberg |
Skytte & Kaad |
Lars Skytte |
N 3HJ |
|
8 |
-50 |
-4 |
Hanne Huge |
Helga Riis |
118 |
Charles Tante |
Svend Gosvig |
Fynboerne |
Erik Hansen |
S 3HJ |
|
8 |
-50 |
-4 |
Inger Gosvig |
Else Høyer Hansen |
|
Datumscore for spil 8 = 86 |
|
|