Bronze Åben - 7A - Anja Winther Bronze, 6. juli 2015, 1. sektion
Turneringer
Slutstilling
Rundestilling
Kortfordelinger
Startliste
Stilling efter 9. runde
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
K65
N/Ingen
B5
D9762
872
84
EDT972
D9632
ET
T83
EK
D93
BT5
B3
K874
B54
EK64
Antal
Res
Point
2
50
12
1
-50
9
2
-110
6
8
-140
-4
1
-170
-13
18
KDT63
Ø/NS
B3
KB93
95
E952
874
D42
K865
42
765
DT63
EK7
B
ET97
EDT8
B842
Antal
Res
Point
1
630
13
2
180
10
1
150
7
3
130
3
4
110
-4
1
100
-9
1
90
-11
1
-200
-13
Runde
Total
Plac.
10
Lotte Skaanning - Anita Buus Thomsen
Lotte Skaanning - Anita Buus Thomsen har siddet ØV
Spil 17: Ø 3SP (9 stik, 140)
4 points
Spil 18: N 2RU (8 stik,-90)
11 points
15
98
1
1
Ture Rademacher - Szczepan Smoczynski
Ture Rademacher - Szczepan Smoczynski har siddet NS
Spil 17: N 3RU (8 stik,-50)
9 points
Spil 18: N 2SP (8 stik, 110)
-4 points
5
83
2
11
Jacob Kehl - Christopher Buur
Jacob Kehl - Christopher Buur har siddet NS
Spil 17: Ø 2SP (9 stik,-140)
-4 points
Spil 18: S 1UT (10 stik, 180)
10 points
6
82
3
28
Freddi Brøndum - John Møller Jepsen
Freddi Brøndum - John Møller Jepsen har siddet NS
Spil 17: Ø 3SP (8 stik, 50)
12 points
Spil 18: S 3RU (11 stik, 150)
7 points
19
72
4
21
Peter Qvist - Palle Rasmussen
Peter Qvist - Palle Rasmussen har siddet NS
Spil 17: Ø 2SP (8 stik,-110)
6 points
Spil 18: S 1UT (10 stik, 180)
10 points
16
60
5
19
Tom Nørgaard - Jesper Buus-Thomsen
Tom Nørgaard - Jesper Buus-Thomsen har siddet ØV
Spil 17: Ø 2SP (9 stik, 140)
4 points
Spil 18: V 2HJ (6 stik,-100)
9 points
13
49
6
7
Holger Jensen - Henrik Henriksen
Holger Jensen - Henrik Henriksen har siddet ØV
Spil 17: Ø 2SP (9 stik, 140)
4 points
Spil 18: S 1UT (10 stik,-180)
-10 points
-6
46
7
13
Rikke Capion Justesen - Birgitte Capion Nielsen
Rikke Capion Justesen - Birgitte Capion Nielsen har siddet NS
Spil 17: Ø 4SP (9 stik, 50)
12 points
Spil 18: S 3UT (10 stik, 630)
13 points
25
37
8
3
Poul Markussen - Steen Mikkelsen
Poul Markussen - Steen Mikkelsen har siddet ØV
Spil 17: Ø 3SP (9 stik, 140)
4 points
Spil 18: S 3UT (7 stik, 200)
13 points
17
25
9
17
Kaj Brun - Søren Windelin
Kaj Brun - Søren Windelin har siddet ØV
Spil 17: N 3RU (8 stik, 50)
-9 points
Spil 18: N 2SP (8 stik,-110)
4 points
-5
25
9
8
Arne Kyhnauv - Susanne Funder
Arne Kyhnauv - Susanne Funder har siddet NS
Spil 17: Ø 3SP (9 stik,-140)
-4 points
Spil 18: N 2RU (8 stik, 90)
-11 points
-15
23
11
12
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos har siddet NS
Spil 17: Ø 3SP (9 stik,-140)
-4 points
Spil 18: S 2RU (9 stik, 110)
-4 points
-8
6
12
18
Wiola Rasmussen - Flemming Rasmussen
Wiola Rasmussen - Flemming Rasmussen har siddet ØV
Spil 17: Ø 2SP (10 stik, 170)
13 points
Spil 18: S 2RU (9 stik,-110)
4 points
17
-2
13
4
John Callisen - Tommy Schmidt Elholm
John Callisen - Tommy Schmidt Elholm har siddet NS
Spil 17: Ø 1SP (8 stik,-110)
6 points
Spil 18: N 3RU (9 stik, 110)
-4 points
2
-8
14
16
Egon Andresen - Kurt Andersen
Egon Andresen - Kurt Andersen har siddet ØV
Spil 17: Ø 3SP (9 stik, 140)
4 points
Spil 18: N 3RU (10 stik,-130)
-3 points
1
-8
14
14
Niels Fensbo - Henrik Larsen
Niels Fensbo - Henrik Larsen har siddet ØV
Spil 17: Ø 1SP (8 stik, 110)
-6 points
Spil 18: N 3RU (9 stik,-110)
4 points
-2
-13
16
22
Poul Tronier - Tonny Larsen
Poul Tronier - Tonny Larsen har siddet ØV
Spil 17: Ø 3SP (9 stik, 140)
4 points
Spil 18: N 3RU (10 stik,-130)
-3 points
1
-15
17
2
Peter Johansen - Ingelise Samuelsen
Peter Johansen - Ingelise Samuelsen har siddet NS
Spil 17: Ø 3SP (9 stik,-140)
-4 points
Spil 18: N 3RU (10 stik, 130)
3 points
-1
-29
18
23
Sonja Pedersen - Inge Sønderlund
Sonja Pedersen - Inge Sønderlund har siddet NS
Spil 17: Ø 3SP (9 stik,-140)
-4 points
Spil 18: N 3RU (10 stik, 130)
3 points
-1
-35
19
6
Bente Øxseth - Gunna Steffensen
Bente Øxseth - Gunna Steffensen har siddet ØV
Spil 17: Ø 3SP (9 stik, 140)
4 points
Spil 18: S 2RU (9 stik,-110)
4 points
8
-38
20
15
Henning Hviid - Inger-Margrethe Phillip Hviid
Henning Hviid - Inger-Margrethe Phillip Hviid har siddet NS
Spil 17: Ø 3SP (9 stik,-140)
-4 points
Spil 18: S 3UT (7 stik,-200)
-13 points
-17
-38
20
26
Karin Holm - Hans Andersen
Karin Holm - Hans Andersen har siddet NS
Spil 17: Ø 2SP (9 stik,-140)
-4 points
Spil 18: V 2HJ (6 stik, 100)
-9 points
-13
-38
20
27
Uffe Jeppesen - Mette Jørgensen
Uffe Jeppesen - Mette Jørgensen har siddet NS
Spil 17: Ø 2SP (10 stik,-170)
-13 points
Spil 18: S 2RU (9 stik, 110)
-4 points
-17
-39
23
25
Bodil Anbo - Flemming Bjørnholt
Bodil Anbo - Flemming Bjørnholt har siddet ØV
Spil 17: Ø 2SP (9 stik, 140)
4 points
Spil 18: N 2RU (10 stik,-130)
-3 points
1
-57
24
9
Annette Rosthøj - Henrik Frydenlund
Annette Rosthøj - Henrik Frydenlund har siddet ØV
Spil 17: Ø 3SP (8 stik,-50)
-12 points
Spil 18: S 3RU (11 stik,-150)
-7 points
-19
-69
25
24
Dirch Olesen - Jytte Skjærbæk
Dirch Olesen - Jytte Skjærbæk har siddet ØV
Spil 17: Ø 2SP (8 stik, 110)
-6 points
Spil 18: S 1UT (10 stik,-180)
-10 points
-16
-69
25
20
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup har siddet NS
Spil 17: Ø 2SP (9 stik,-140)
-4 points
Spil 18: N 2RU (10 stik, 130)
3 points
-1
-70
27
5
Christian Sørensen - Gitte Hecht-Johansen
Christian Sørensen - Gitte Hecht-Johansen har siddet ØV
Spil 17: Ø 4SP (9 stik,-50)
-12 points
Spil 18: S 3UT (10 stik,-630)
-13 points
-25
-78
28
BridgeCentral, 15. juli 2015