Bronze Åben - Børsen Bronze 4 Åben, 8. juli 2018, 1. sektion, B-række
Turneringer
Slutstilling
Rundestilling
Kortfordelinger
Startliste
Stilling efter 11. runde
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
23
KT98542
S/Alle
E
T4
862
ED3
7
9753
KDBT62
K98
D765
EK4
75
B6
84
EB32
DBT93
Antal
Res
Point
2
-200
29
1
-500
26
18
-620
7
1
40/60
-7
11
-650
-22
24
B3
V/Ingen
KDB942
EK4
54
97
EDT6
T863
D86
BT9532
BT72
EK8
K8542
E75
7
D963
Antal
Res
Point
1
800
30
2
500
27
19
420
6
1
40/60
-7
2
400
-15
7
170
-24
1
100
-32
Runde
Total
Plac.
B18
Peter Fredin - Gary Gottlieb
Peter Fredin - Gary Gottlieb har siddet NS
Spil 23: Ø 4HJ (11 stik,-650)
-22 points
Spil 24: N 3UT (9 stik, 400)
-15 points
-37
231
1
A17
Peder Nilsson - Björn Gustavsson
Peder Nilsson - Björn Gustavsson har siddet ØV
34
227
2
B24
Preben Taasti - Ture Rademacher
Preben Taasti - Ture Rademacher har siddet NS
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik,-620)
7 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik, 420)
6 points
13
202
3
B33
Søren Caspersen - Andreas Plejdrup
Søren Caspersen - Andreas Plejdrup har siddet NS
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik,-620)
7 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik, 420)
6 points
13
189
4
B9
Svein Otto Åsmann - Lars Kristian Moen
Svein Otto Åsmann - Lars Kristian Moen har siddet NS
Spil 23: V 4HJ (11 stik,-650)
-22 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik, 420)
6 points
-16
181
5
A21
Ola Svensson - Sigurd Frydenlund
Ola Svensson - Sigurd Frydenlund har siddet NS
-1
180
6
B11
Kirsten Rask - Håkan Wallmark
Kirsten Rask - Håkan Wallmark har siddet NS
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik,-620)
7 points
Spil 24: N 3HJ (10 stik, 170)
-24 points
-17
175
7
B6
Morten Jepsen - Rasmus Rask Jepsen
Morten Jepsen - Rasmus Rask Jepsen har siddet ØV
Spil 23: Ø 4HJ (11 stik, 650)
22 points
Spil 24: N 3UT (9 stik,-400)
15 points
37
158
8
A9
Christian Lahrmann - John Møller Jepsen
Christian Lahrmann - John Møller Jepsen har siddet ØV
-8
138
9
B28
Olav Thomsen - Søren Peter Nielsen
Olav Thomsen - Søren Peter Nielsen har siddet ØV
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik, 620)
-7 points
Spil 24: Ø 5RU X (10 stik,-100)
32 points
25
125
10
B37
Peter Jacobsen - Jan Rolf-Larsen
Peter Jacobsen - Jan Rolf-Larsen har siddet ØV
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik, 620)
-7 points
Spil 24: N 2HJ (10 stik,-170)
24 points
17
119
11
A18
Erik Vase - Jørgen Rybirk
Erik Vase - Jørgen Rybirk har siddet NS
18
114
12
B15
Jeppe Juhl - Christina Klemmensen
Jeppe Juhl - Christina Klemmensen har siddet ØV
Spil 23: V 4HJ (11 stik, 650)
22 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik,-420)
-6 points
16
108
13
A3
Kim Nielsen - Gert Villumsen
Kim Nielsen - Gert Villumsen har siddet ØV
1
103
14
B19
Nis Rasmussen - Mette Drøgemüller
Nis Rasmussen - Mette Drøgemüller har siddet ØV
Spil 23: Ø 4HJ (11 stik, 650)
22 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik,-420)
-6 points
16
96
15
B32
Klaus Appelt - Gisella Smykalla
Klaus Appelt - Gisella Smykalla har siddet NS
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik,-620)
7 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik, 420)
6 points
13
91
16
B26
Bo Lisbjerg - Søren Steen Sørensen
Bo Lisbjerg - Søren Steen Sørensen har siddet ØV
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik, 620)
-7 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik,-420)
-6 points
-13
88
17
A26
Lena Nielsen - Brian Nielsen
Lena Nielsen - Brian Nielsen har siddet ØV
-31
87
18
B7
Espen Østli - Morten Hermansen
Espen Østli - Morten Hermansen har siddet NS
Spil 23: V 4HJ (10 stik,-620)
7 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik, 420)
6 points
13
83
19
A5
Kim Jacobsen - Jørn Vinther Rasmussen
Kim Jacobsen - Jørn Vinther Rasmussen har siddet NS
47
69
20
B12
Silas Iversen - Daniel Brandgaard
Silas Iversen - Daniel Brandgaard har siddet NS
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik,-620)
7 points
Spil 24: N 2HJ (10 stik, 170)
-24 points
-17
68
21
A6
Arnold Digre - Dan Andersson
Arnold Digre - Dan Andersson har siddet ØV
-18
64
22
A27
Ingelise Kjær - Inge M. Mikkelsen
Ingelise Kjær - Inge M. Mikkelsen har siddet ØV
34
57
23
B14
Jesper Juul - Anders Neimann-Sørensen
Jesper Juul - Anders Neimann-Sørensen har siddet NS
Spil 23: Ø 4HJ (11 stik,-650)
-22 points
Spil 24: Ø 5RU X (8 stik, 500)
27 points
5
48
24
B22
Jacob Monberg - Charlotte Monberg
Jacob Monberg - Charlotte Monberg har siddet NS
Spil 23: N 5KL X (9 stik,-500)
26 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik, 420)
6 points
32
28
25
A11
Anita Torlyn - Vivi Baun Højland
Anita Torlyn - Vivi Baun Højland har siddet ØV
-32
25
26
A10
Berit Brylov - Torben Schultz
Berit Brylov - Torben Schultz har siddet ØV
-5
14
27
A13
Eigil Hansen - Tommy Madsen
Eigil Hansen - Tommy Madsen har siddet NS
31
9
28
A23
Ulla Riddersstad - Ingegerd Lundgren
Ulla Riddersstad - Ingegerd Lundgren har siddet ØV
-9
1
29
A25
Conni Krone - Morten Kølbæk
Conni Krone - Morten Kølbæk har siddet NS
8
-5
30
A14
Sonja Bech - Lars Underbjerg
Sonja Bech - Lars Underbjerg har siddet NS
5
-11
31
B36
Bent Jensen - Else Andersen
Bent Jensen - Else Andersen har siddet NS
Spil 23: V 4HJ (10 stik,-620)
7 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik, 420)
6 points
13
-13
32
A19
Lars Møller Olsen - Charlotte Frendved
Lars Møller Olsen - Charlotte Frendved har siddet ØV
-47
-15
33
B23
Szczepan Smoczynski - Gitte Hecht-Johansen
Szczepan Smoczynski - Gitte Hecht-Johansen har siddet NS
Spil 23: Ø 4HJ (11 stik,-650)
-22 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik, 420)
6 points
-16
-19
34
B2
Poul Kelså - Margit Jørgensen
Poul Kelså - Margit Jørgensen har siddet ØV
Spil 23: N 5KL X (9 stik, 500)
-26 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik,-420)
-6 points
-32
-21
35
B25
Dan Nybo Jensen - Martin Christoffersen
Dan Nybo Jensen - Martin Christoffersen har siddet ØV
Spil 23: N 4SP X (9 stik, 200)
-29 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik,-420)
-6 points
-35
-21
35
B13
Anne Lyby Adams - Niels-André Benn
Anne Lyby Adams - Niels-André Benn har siddet ØV
Spil 23: V 4HJ (10 stik, 620)
-7 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik,-420)
-6 points
-13
-27
37
B34
Gitte Chapion - Erik Malling Eriksen
Gitte Chapion - Erik Malling Eriksen har siddet NS
Spil 23: N 4SP X (9 stik,-200)
29 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik, 420)
6 points
35
-37
38
B35
Peter Husum - Anneliese Daig
Peter Husum - Anneliese Daig har siddet ØV
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik, 620)
-7 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik,-420)
-6 points
-13
-42
39
A15
Tonni Mathiasen - Bjarne Juul Nissen
Tonni Mathiasen - Bjarne Juul Nissen har siddet NS
8
-44
40
B3
Jens Priess - Lars-Gunnar Ludvigsson
Jens Priess - Lars-Gunnar Ludvigsson har siddet ØV
Spil 23: Ø 4HJ (11 stik, 650)
22 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik,-420)
-6 points
16
-45
41
A1
Dora Lind Sørensen - Inge Lind Sørensen
Dora Lind Sørensen - Inge Lind Sørensen har siddet NS
9
-47
42
A7
Per Quist Nielsen - Heidi Quist Nielsen
Per Quist Nielsen - Heidi Quist Nielsen har siddet NS
-34
-63
43
A4
Claus Madsen - Christian Thomsen
Claus Madsen - Christian Thomsen har siddet ØV
15
-66
44
A28
Kamma Franch - Kirsten Franch
Kamma Franch - Kirsten Franch har siddet NS
32
-67
45
B31
Hella Rahbek - Peter Rahbek Kraunsøe
Hella Rahbek - Peter Rahbek Kraunsøe har siddet NS
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik,-620)
7 points
Spil 24: Ø 5RU X (10 stik, 100)
-32 points
-25
-70
46
A12
Søren Larsen - Andreas Rolf-Larsen
Søren Larsen - Andreas Rolf-Larsen har siddet NS
-34
-73
47
A8
Kirsten Sørensen - Astrid Strandbygaard
Kirsten Sørensen - Astrid Strandbygaard har siddet NS
-10
-73
47
A2
Ole Nielsen - Martin Rather
Ole Nielsen - Martin Rather har siddet NS
20
-73
47
B30
Hans Reinholdt - Tom Christensen
Hans Reinholdt - Tom Christensen har siddet ØV
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik, 620)
-7 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik,-420)
-6 points
-13
-73
47
B38
Lars Lilja - Karola Högberg
Lars Lilja - Karola Högberg har siddet ØV
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik, 620)
-7 points
Spil 24: N 3HJ (10 stik,-170)
24 points
17
-79
51
A22
Inger Hedegaard - Jørgen Hedegaard
Inger Hedegaard - Jørgen Hedegaard har siddet ØV
-20
-84
52
B8
Arne Kyhnauv - Susanne Funder
Arne Kyhnauv - Susanne Funder har siddet ØV
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik, 620)
-7 points
Spil 24: N 3HJ (10 stik,-170)
24 points
17
-86
53
B10
Kasper Dam Kærgaard - Karen Lisbeth Faarvang
Kasper Dam Kærgaard - Karen Lisbeth Faarvang har siddet ØV
Spil 23: Ø 4HJ (11 stik, 650)
22 points
Spil 24: Ø 5RU X (8 stik,-500)
-27 points
-5
-92
54
B21
Kaj Brun - Senna Madsen
Kaj Brun - Senna Madsen har siddet NS
Spil 23: Ø 4HJ (11 stik,-650)
-22 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik, 420)
6 points
-16
-92
54
A16
Steen Midholm - Mogens Pedersen
Steen Midholm - Mogens Pedersen har siddet ØV
10
-99
56
B16
Niels Anker - Hanne Nielsen
Niels Anker - Hanne Nielsen har siddet NS
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik,-620)
7 points
Spil 24: N 3HJ (10 stik, 170)
-24 points
-17
-119
57
B5
Gunn Angelskår - Torbjørn Pedersen
Gunn Angelskår - Torbjørn Pedersen har siddet NS
Spil 23: Ø 4HJ (11 stik,-650)
-22 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik, 420)
6 points
-16
-122
58
B20
har siddet NS
Spil 23: Justeret (40%)
-7 points
Spil 24: Justeret (40%)
-7 points
-14
-154
59
B29
Hanne Hauge - Hans Aagaard Pedersen
Hanne Hauge - Hans Aagaard Pedersen har siddet NS
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik,-620)
7 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik, 420)
6 points
13
-154
59
B27
Amalie Rosa Bune - Clara Brun Pedersen
Amalie Rosa Bune - Clara Brun Pedersen har siddet ØV
Spil 23: Ø 4HJ (10 stik, 620)
-7 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik,-420)
-6 points
-13
-155
61
B17
Tommy Johnsen - Jesper Møller Jensen
Tommy Johnsen - Jesper Møller Jensen har siddet ØV
Spil 23: V 4HJ (10 stik, 620)
-7 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik,-420)
-6 points
-13
-178
62
A20
Jørgen Svenningsen - Linda Starup Jensen
Jørgen Svenningsen - Linda Starup Jensen har siddet NS
-15
-184
63
A24
Knud Meier - Erling Kalhøj
Knud Meier - Erling Kalhøj har siddet ØV
-8
-184
63
B4
Nora Busk - Lone Rungholm Jensen
Nora Busk - Lone Rungholm Jensen har siddet ØV
Spil 23: Justeret (60%)
7 points
Spil 24: Justeret (60%)
7 points
14
-192
65
B1
Torben Sværke - Michael Rübner-Petersen
Torben Sværke - Michael Rübner-Petersen har siddet ØV
Spil 23: Ø 4HJ (11 stik, 650)
22 points
Spil 24: N 4HJ (10 stik,-420)
-6 points
16
-199
66
BridgeCentral, 8. juli 2018