Bronze Åben - 7A - Anja Winther Bronze, 6. juli 2015, 1. sektion
Turneringer
Slutstilling
Rundestilling
Kortfordelinger
Startliste
Stilling efter 1. runde
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
E63
N/Ingen
T85
842
E975
BT75
KD42
ED73
6
KD5
EBT963
KD
T6
98
KB942
7
B8432
Antal
Res
Point
1
-400
13
1
-420
11
1
-430
9
5
-450
3
2
-460
-4
3
-480
-9
1
-490
-13
2
K9852
Ø/NS
B84
T
ET76
ET74
DB
76
EKDT3
DB9
EK8652
B832
63
952
743
KD954
Antal
Res
Point
1
50
13
1
-230
11
1
-420
9
5
-480
3
1
-520
-3
5
-920
-9
Runde
Total
Plac.
9
Annette Rosthøj - Henrik Frydenlund
Annette Rosthøj - Henrik Frydenlund har siddet ØV
Spil 1: Ø 4SP (12 stik, 480)
9 points
Spil 2: Ø 6RU (12 stik, 920)
9 points
18
18
1
11
Jacob Kehl - Christopher Buur
Jacob Kehl - Christopher Buur har siddet ØV
Spil 1: Ø 4SP (12 stik, 480)
9 points
Spil 2: Ø 6RU (12 stik, 920)
9 points
18
18
1
27
Uffe Jeppesen - Mette Jørgensen
Uffe Jeppesen - Mette Jørgensen har siddet NS
Spil 1: Ø 5RU (11 stik,-400)
13 points
Spil 2: Ø 4HJ (12 stik,-480)
3 points
16
16
3
10
Lotte Skaanning - Anita Buus Thomsen
Lotte Skaanning - Anita Buus Thomsen har siddet ØV
Spil 1: V 3UT (11 stik, 460)
4 points
Spil 2: V 6RU (12 stik, 920)
9 points
13
13
4
23
Sonja Pedersen - Inge Sønderlund
Sonja Pedersen - Inge Sønderlund har siddet NS
Spil 1: V 3UT (10 stik,-430)
9 points
Spil 2: Ø 4HJ (12 stik,-480)
3 points
12
12
5
7
Holger Jensen - Henrik Henriksen
Holger Jensen - Henrik Henriksen har siddet NS
Spil 1: V 4SP (10 stik,-420)
11 points
Spil 2: V 3UT (13 stik,-520)
-3 points
8
8
6
21
Peter Qvist - Palle Rasmussen
Peter Qvist - Palle Rasmussen har siddet NS
Spil 1: V 3UT (11 stik,-460)
-4 points
Spil 2: Ø 2HJ (12 stik,-230)
11 points
7
7
7
1
Ture Rademacher - Szczepan Smoczynski
Ture Rademacher - Szczepan Smoczynski har siddet ØV
Spil 1: Ø 4SP (11 stik, 450)
-3 points
Spil 2: Ø 6RU (12 stik, 920)
9 points
6
6
8
4
John Callisen - Tommy Schmidt Elholm
John Callisen - Tommy Schmidt Elholm har siddet NS
Spil 1: Ø 4SP (11 stik,-450)
3 points
Spil 2: Ø 4HJ (12 stik,-480)
3 points
6
6
8
12
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos har siddet NS
Spil 1: Ø 4SP (11 stik,-450)
3 points
Spil 2: Ø 4HJ (12 stik,-480)
3 points
6
6
8
16
Egon Andresen - Kurt Andersen
Egon Andresen - Kurt Andersen har siddet ØV
Spil 1: V 4SP (11 stik, 450)
-3 points
Spil 2: Ø 6RU (12 stik, 920)
9 points
6
6
8
15
Henning Hviid - Inger-Margrethe Phillip Hviid
Henning Hviid - Inger-Margrethe Phillip Hviid har siddet NS
Spil 1: V 4SP (11 stik,-450)
3 points
Spil 2: Ø 4HJ (12 stik,-480)
3 points
6
6
8
3
Poul Markussen - Steen Mikkelsen
Poul Markussen - Steen Mikkelsen har siddet NS
Spil 1: V 3UT (12 stik,-490)
-13 points
Spil 2: V 3SP (8 stik, 50)
13 points
0
0
13
5
Christian Sørensen - Gitte Hecht-Johansen
Christian Sørensen - Gitte Hecht-Johansen har siddet NS
Spil 1: Ø 4SP (12 stik,-480)
-9 points
Spil 2: Ø 5RU (12 stik,-420)
9 points
0
0
13
24
Dirch Olesen - Jytte Skjærbæk
Dirch Olesen - Jytte Skjærbæk har siddet ØV
Spil 1: Ø 4SP (12 stik, 480)
9 points
Spil 2: Ø 5RU (12 stik, 420)
-9 points
0
0
13
26
Karin Holm - Hans Andersen
Karin Holm - Hans Andersen har siddet ØV
Spil 1: V 3UT (12 stik, 490)
13 points
Spil 2: V 3SP (8 stik,-50)
-13 points
0
0
13
28
Freddi Brøndum - John Møller Jepsen
Freddi Brøndum - John Møller Jepsen har siddet NS
Spil 1: Ø 4SP (11 stik,-450)
3 points
Spil 2: Ø 6RU (12 stik,-920)
-9 points
-6
-6
17
25
Bodil Anbo - Flemming Bjørnholt
Bodil Anbo - Flemming Bjørnholt har siddet ØV
Spil 1: Ø 4SP (11 stik, 450)
-3 points
Spil 2: Ø 4HJ (12 stik, 480)
-3 points
-6
-6
17
17
Kaj Brun - Søren Windelin
Kaj Brun - Søren Windelin har siddet ØV
Spil 1: Ø 4SP (11 stik, 450)
-3 points
Spil 2: Ø 4HJ (12 stik, 480)
-3 points
-6
-6
17
13
Rikke Capion Justesen - Birgitte Capion Nielsen
Rikke Capion Justesen - Birgitte Capion Nielsen har siddet NS
Spil 1: V 4SP (11 stik,-450)
3 points
Spil 2: Ø 6RU (12 stik,-920)
-9 points
-6
-6
17
14
Niels Fensbo - Henrik Larsen
Niels Fensbo - Henrik Larsen har siddet ØV
Spil 1: V 4SP (11 stik, 450)
-3 points
Spil 2: Ø 4HJ (12 stik, 480)
-3 points
-6
-6
17
8
Arne Kyhnauv - Susanne Funder
Arne Kyhnauv - Susanne Funder har siddet ØV
Spil 1: V 3UT (11 stik, 460)
4 points
Spil 2: Ø 2HJ (12 stik, 230)
-11 points
-7
-7
22
22
Poul Tronier - Tonny Larsen
Poul Tronier - Tonny Larsen har siddet ØV
Spil 1: V 4SP (10 stik, 420)
-11 points
Spil 2: V 3UT (13 stik, 520)
3 points
-8
-8
23
6
Bente Øxseth - Gunna Steffensen
Bente Øxseth - Gunna Steffensen har siddet ØV
Spil 1: V 3UT (10 stik, 430)
-9 points
Spil 2: Ø 4HJ (12 stik, 480)
-3 points
-12
-12
24
19
Tom Nørgaard - Jesper Buus-Thomsen
Tom Nørgaard - Jesper Buus-Thomsen har siddet NS
Spil 1: V 3UT (11 stik,-460)
-4 points
Spil 2: V 6RU (12 stik,-920)
-9 points
-13
-13
25
2
Peter Johansen - Ingelise Samuelsen
Peter Johansen - Ingelise Samuelsen har siddet ØV
Spil 1: Ø 5RU (11 stik, 400)
-13 points
Spil 2: Ø 4HJ (12 stik, 480)
-3 points
-16
-16
26
20
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup har siddet NS
Spil 1: Ø 4SP (12 stik,-480)
-9 points
Spil 2: Ø 6RU (12 stik,-920)
-9 points
-18
-18
27
18
Wiola Rasmussen - Flemming Rasmussen
Wiola Rasmussen - Flemming Rasmussen har siddet NS
Spil 1: Ø 4SP (12 stik,-480)
-9 points
Spil 2: Ø 6RU (12 stik,-920)
-9 points
-18
-18
27
BridgeCentral, 15. juli 2015