Afd. information 2 klør (tirsdag eftermiddag)
Spilletidspunkt: tirsdag kl. 13.00
Formand: Kirsten Steenfat tlf.: 2883 1370 Mail: kirsten.steenfat@yahoo.com
Antal spillere: 48
Turneringsleder (vedr. turneringer): Kirsten Møller
Substitutter meddeles til: Kirsten Møller 24 24 35 68 helst dagen før, senest kl. 12.00 på spilledagen.
Fejltastning af spil kan rettes inden 24 timer mod acceptmail fra begge par.
Henv. Kirsten Møller
Turnerings- og kaffebrygningsplan for 2 Klør 2023-24
Dato
|
Turnering
|
Kaffe og oprydning
|
5. sep
|
Monrad
|
Kirsten Steenfat og Inge Boysen
|
12. sep
|
-
|
Benny Juhl Fønss og Lis Gabelgaard
|
19. sep
|
-
|
Benthe Jul Hansen og Inger Marie Nielsen
|
26. sep
|
-
|
Bodil Sauvr og Pernille Nesbit
|
3. okt
|
Parturnering
|
Christina North Larsen og Tove Christensen
|
10. okt
|
-
|
Elin Hansen og Aase Madsen
|
17. okt
|
Efterårsferie
|
|
24. okt
|
Parturnering
|
Hanne Borup og Leif Christensen
|
31. okt
|
-
|
Ingelise Niemann og Tage Mortensen
|
7. nov
|
Klubsølv
|
Inger Gai og Tove Andersen
|
14. nov
|
Handicapturnering
|
Ivo Skytt og Svend Aage Pedersen
|
21. nov
|
-
|
Jens Uhre Møller og Peder Verner Hansen
|
28. nov
|
-
|
Jette Frimer og Jette Burkal
|
5. dec
|
-
|
Jonna Krone og Bent Krone
|
12. dec
|
juleafslutning
|
Jørgen Jessen og Henning
Holm
|
19. dec
|
Juleferie
|
|
26. dec
|
Juleferie
|
|
2. jan
|
Parturnering med op og nedrykning
|
Kirsten Buch Poulsen og Lisbeth M. Kolbye
|
9. jan
|
-
|
Christian Ø. Hansen og Lena Houborg
|
16. jan
|
-
|
Flemming Kildegaard og Ingrid Toft
|
23.jan
|
-
|
Lis Abild-Nielsen og Jørgen Frederiksen
|
30. jan
|
Parturnering med op og nedrykning
|
Lise Gerlach og Olga Knudgaard
|
6. feb
|
-
|
Lotte Maybom og Susanne Kørvel
|
13. feb
|
Vinterferie
|
|
20. feb
|
Holdturnering
|
Svend Age Pedersen og Karsten Filsø
|
27. feb
|
-
|
Tove Svane Jensen og Lene Hauge
|
5. marts
|
-
|
Benny Juul Føns og Lis Gabelgaard
|
12. marts
|
-
|
Benthe Jul Hansen og Inger Marie Nielsen
|
19. marts
|
-
|
Christina North Larsen og Tove Christen
|
26. marts
|
Påskeferie
|
|
2. april
|
Parturnering
|
Elin Hansen og Aase Madsen
|
9. april
|
-
|
Hanne Borup og Leif Christensen
|
16. april
|
sæsonafslutning
|
Tom Mannsfeldt og Johnny Thaarup
|
23. april
|
Enkeltmandsturnering
|
Kirsten Steenfat og Inge Boysen
|
Ændringer i spilleplanen kan forekomme
|