Under dette faneblad kan du læse om
afdelingerne: KBC 14 og Spar 2.
Afd. information KBC 14
Spilletidspunkt : Torsdag kl. 09.30 - 13.00
Kontaktperson : Kirsten Møller, tlf. 2424 3568, kirstenoghansm@gmail.com
Antal spillere : 52
Turneringsleder : Anne Kok tlf. 3024 2156, kokanne4@gmail.com
Tastefejl : Anne Kok
Substitutter : Meddeles Anne Kok - i god tid.
Afdelingsbestyrelse : Kirsten Møller (formand), Anne Kok, Jytte Hansen (kasserer)
Substitutter meddeles Anne Kok på sms til tlf 30242156 inden kl 8,30 på spilledagen.
Tastefejl i bridgematen, der opdages efter spilledagens afslutning, kan rettes inden for 24 timer ved henvendelse fra begge parter via mail til Anne Kok. Husk at oplyse spil nummer
Anne Koks mail er: kokanne4@gmail.com
Turnerings- og kaffebrygningsplan for KBC14 2023-24
Dato
|
Turnering
|
Kaffe og oprydning
|
7. sep
|
Parturnering i 3 rækker med op- og nedrykning af 3 par
1. sektion
|
Alfred og Bodil Mogensen
|
14. sep
|
2. sektion
|
Kaj Meldgaard og
Mogens Hamming
|
21. sep
|
3. sektion
|
Annelise Christensen og Inge
Thomsen
|
28. sep
|
4. sektion
|
Bitten og Poul Andreassen
|
5. okt
|
5. sektion
|
Ebba Hermansen og Tove Svane Jensen
|
12. okt
|
6. sektion
|
Else Andersen og
Jens Peder Pedersen
|
19. okt
|
Efterårsferie
|
|
26. okt
|
Handicapturnering i 3 rækker
1. sektion
|
Erling Kalhøj og Kurt Holm
|
2. nov
|
2. sektion
|
Hanne Hauge og
Kristian Rask Petersen
|
9. nov
|
Klubsølv
|
Inger Paulsen og
Grethe Ryttersgaard
|
16. nov
|
3. sektion
|
Eva Olesen og Lise Lykke
|
23. nov
|
Hold- og parturnering
1. sektion
|
Kirsten Jakobsen og Inger Gai
|
30. nov
|
2. sektion
|
Knud Erik Hansen og Mogens Paludan Larsen
|
7. dec
|
3. sektion
|
Knud Meier og Jens Riis
|
14. dec
|
juleafslutning
|
Lene Thomsen og Else Sandhøj
|
21. dec
|
Juleferie
|
|
28. dec
|
juleferie
|
|
Dato
|
Turnering
|
Kaffe og oprydning
|
4. jan
|
Monrad-turnering
1. sektion
|
Lisbeth Søe Olesen og Ruth Føns Petersen
|
11. jan
|
2. sektion
|
Lise Gerlach og
Svend Aage Pedersen
|
18. jan
|
3. sektion
|
Lis Winther og Jette Lyhne
|
25. jan
|
4. sektion
|
Lotte Maybom og Christian Thaarup
|
1. feb
|
Parturnering i 2 rækker
1. sektion
|
Peter Hermansen og John Ohmeyer
|
8. feb
|
2. sektion
|
Susanne Kørvel og
Lisbeth Møller-Kolbye
|
15. feb
|
Vinterferie
|
|
22. feb
|
3. sektion
|
Søren Peter Nielsen og Tim Christensen
|
29. feb
|
4. sektion
|
Karen Sehested og Maja Lorenz
|
7. marts
|
Parturnering i 2 rækker med op- og nedrykning af 3 par
1. sektion
|
Aase Andresen og Benny Juhl Føns
|
14. marts
|
2. sektion
|
Ebba Hermansen og Tove Svane Jensen
|
21. marts
|
3. sektion
|
Inger Paulsen og
Grethe Ryttersgaard
|
28. marts
|
Påskeferie
|
|
4. april
|
4. sektion
|
Knud Erik Hansen og Mogens Paludan Larsen
|
11. april
|
5. sektion
|
Lis Winther og Jette Lyhne
|
18. april
|
sæsonafslutning
|
Tove Dollerup Klinge og Elsebeth Søe-Pedersen
|
25. april
|
Enkeltmandsturnering
|
|
|